Zmodyfikowany wydech

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Zmodyfikowany wydech

Post autor: biblo »

Problem nie dotyczy wprawdzie V-Stroma, tylko innego jednośladu, ale zasada działania silnika i ukł. wydechowego jest zapewne taka sama ;) i mam nadzieję, że koledzy znający się na temacie i tuningu coś podpowiedzą 8-)

Pacjent: skuter Honda Forza 350 - silnik 330 ccm, 4-suwowy, 1-cylindrowy.

Podobnie, jak zrobiłem w przypadku Tigera, do Hondy też kupiłem na Allegro używany oryginalny wydech i wysłałem do Edka (EdHaust) do stuningowania. W sumie to nie wiem, co Edek robi w tych tłumikach, a efekt polega na fajnym basowym pomruku, ale takim do przyjęcia... Po zamontowaniu w Tigerze zmierzylismy głośność i mieściła się ona w homologacyjnym limicie (ok. 92-94 dB). Dodatkowo po odpuszczeniu gazu tłumik fajnie strzela 8-)

A moje pytanie jest takie: czy to możliwe, że na takim stuningowanym wydechu skuter może się słabiej zbierać i osiągać mniejszą prędkość?

W Tigerze (silnik 3-cylindrowy, 1215 ccm) niczego takiego nie zauważyłem, a w Hondzie chyba tak...

Jechałem ostatnio do ASO na przegląd, no i założyłem z powrotem ten oryginalny, nie przerobiony tłumik. Dzisiaj jadąc Trasą Siekierkowską odniosłem wrażenie, że skuter jest bardziej żwawy, lepiej się zbiera i jakoś szybko osiągnąłem prędkość na poziomie 130-140 km, i że mam jeszcze zapas. Ale nie rozpędzałem się już bardziej, bo tam jest ograniczenie do 80-tki, a to w koncu teren zabudowany :)

No i teraz mam zagwozdkę: czy stuningowany tłumik może ograniczyć osiągi silnika, czy to jakaś autosugestia lub inny czort... ;)

Dodam, że nic nie robiłem z jakimiś mapami silnika, zapłonem, itd. Ani w Tigerze, ani w Hondzie...
Ostatnio zmieniony 18 sie 2023, 19:06 przez biblo, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Zmodyfikowany wydech

Post autor: Remol71 »

To nie jest autosugestia. To normalne zjawisko. Autosugestia, to odczuwanie przyrostu mocy po rozpruciu pierwszej komory rozprężnej w układzie wydechowym.


1050 XT

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmodyfikowany wydech

Post autor: pbird »

Miałem Hondę NC750SD z wydechem LeoVince. Pomijając walory akustyczne to skutkami ubocznymi były większe spalanie i gorsze osiągi. Coś za coś.

Wysłane z Tapatalka




Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Zmodyfikowany wydech

Post autor: Struna »

biblo pisze:
18 sie 2023, 13:21
No i teraz mam zagwozdkę: czy stuningowany tłumik może ograniczyć osiągi silnika, czy to jakaś autosugestia lub inny czort... ;)
Tak - może


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”