Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Cześć,
Czy ktoś z forumowiczów ma ten kask lub miał z nim styczność?
Jestem ciekawy jakości wykonania, ogólnego wrażenia a w szczególności tego wizjera fotochromatycznego.
Muszę kupić coś nowego a w tej chwili na liście jest tylko Schubert C3 pro, chyba że ten Lazer. Schuberta testowałem przez weekend jest wygodny, względnie cichy i wykonany ma środek z dobrego materiału.
Dzięki za ewentualną pomoc.



Tags:

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

Cześć ja mam taki kask, wprawdzie nie polatałem w nim zbyt wiele, ale mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami.
Miałem kupować Neoteca, ale po założeniu na głowę Lazera od razu mi spasował, gdyż bardzo dobrze leży, nie uciska skroni, ale najważniejsze że jest niesamowicie lekki - różnica w wadze między Neotec a carbonowym Lazerem to ponad 300 gram i to się czuje (Lazer waży w rozmiarze M - 1280 gram).
Dodatkowo zależało mi na szybie fotochromatycznej i systemie Pinlock.
Mój kask ma szczękę w kolorze neonowej zieleni, co czyni go bardzo widocznym, wizjer dosyć szybko reaguje na natężenie światła, trwa to kilkadziesiąt sekund zanim się ściemni lub rozjaśni.
Szyba ma sporo pozycji otwarcia, w tym na około 0,5 cm. od szczęki co przydaje się przy wolnej jeździe, uchwyt do jej podnoszenia znajduje się na środku, nieco wystaje więc łatwo go chwycić.
Trzeba pamiętać że szybka wykonana w tej technologii jest dosyć droga przy ewentualnej wymianie (400 zł.)
Na pozytyw zaliczę także wygodne zapięcie micro-lock umiejscowione w dobrym miejscu, dzięki czemu nie uwiera w szyję, bardzo dobre wrażenie robi jakość wyściółki, oraz spasowanie elementów, nic nie skrzypi i nie trzeszczy.
Pinlock to doskonały patent uniemożliwiający parowanie wizjera od środka, delikatnie zaparowanie może wystąpić tylko u samego dołu, poza zasięgiem wzroku.
Mój kask poza oczojebnym malowaniem szczęki posiada jeszcze kilka elementów odblaskowych, w tym z tyłu przy szyi i z.przodu pod szczęką.
Sam system otwierania i zamykania szczęki działa prawidłowo, jeśli mamy otwarty wizjer to uniesienie szczęki automatycznie go zamyka.
Przy zamykaniu szczęki trzeba raczej użyć obu rąk, bo czasem zdarzało mi się niedomknięcie mechanizmu (w tym względzie Neotec działa lepiej), sam przycisk jest umiejscowiony w wygodnym miejscu i łatwo w niego trafić w rękawiczce.
To co mi się nie spodobało akurat w moim egzemplarzu, to śrubki mocujące zawiasy szczęki - jedna z nich po kilkunastu otwarciach i zamknięciach szczęki - wykreciła się i wypadła z kasku, dlatego obie śrubki wkręciłem z zastosowaniem niebieskiego kleju do gwintów, który zabezpiecza przed samoczynnym odkręcamiem, a jednocześnie umożliwia ich ewentualne wykręcenie, przy użyciu większej siły.
Hałas podczas jazdy jest raczej niski, nie mogę zbyt wiele powiedzieć się na temat wentylacji, bo jeździłem w nim już w jesiennej aurze, ale działa i czuć powietrze w środku przy otwartych nawiewach (na szczęce i w rejonie czoła).
Ogólnie kask jest wart swojej ceny - polecam ;)

Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 20:30 przez Iżu, łącznie zmieniany 2 razy.


Iżu

srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Iżu, dziękuję bardzo! Taki opis potwierdza mniw w tym, że kask jest wart zaintersowania. Muszę znaleźć jakiś sklep we Wrocku i dopasować rozmiar oraz wynegocjować cenę. Jeśli kupię ten kask to w tym samym kolorze.
Jeszcze raz dziękuję.



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

srebnil pisze:Iżu, dziękuję bardzo! Taki opis potwierdza mniw w tym, że kask jest wart zaintersowania. Muszę znaleźć jakiś sklep we Wrocku i dopasować rozmiar oraz wynegocjować cenę. Jeśli kupię ten kask to w tym samym kolorze.
Jeszcze raz dziękuję.
Nie ma sprawy, pochwal się jaka ostateczna decyzja i co kupiłeś ;)

Pozdrówko


Iżu

srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Iżu a mam jeszcze pytanie co do wyciszenia i szczelności kasku. Czy jest wystarczająco cichy, aby jeździć w nim bez zatyczek do uszu?



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

srebnil pisze:Iżu a mam jeszcze pytanie co do wyciszenia i szczelności kasku. Czy jest wystarczająco cichy, aby jeździć w nim bez zatyczek do uszu?
W temacie szczelności nie pomogę bo jeszcze nie jechałem w deszczu, ale po zamknięciu szyby wydaje się być w porządku, uszczelki dobrze dolegają do szyby, przy zamkniętych wlotach powietrza nie powinno być problemów ze szczelnością.
Co do hałasu, to przy prędkościach do 100 km/godz. da się wytrzymać, ale jadąc szybciej zatyczki będą potrzebne, przynajmniej ja mam zamiar je używać (tego typu hałas jest bardziej szkodliwy niż głośny wydech naszych motocykli).
Nie wiem czy w ogóle jakikolwiek kask szczękowy można używać na dłuższych trasach bez zatyczek, każda szpara to potencjalne źródło szumu w naszych uszach.
Popytam jeszcze kolegę który dosyć długo użytkuje ten kask i dam Ci znać co on sądzi na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie


Iżu

srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Ok daj znać.
Pozdrawiam



srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Kask kupiony :) Pierwsze wrażenie na +, szczególnie to malowanie i waga. Ciekawy jestem jak ta szyba będzie się spisywała.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

Hej będziesz zadowolony, to topowy model Lazera, zwróć uwagę na śrubki - gdyby się odkręcały od podnoszenia szczęki, to trzeba je osadzić na niebieskim kleju do gwintów.
Pochwal się jak w nim więcej polatasz ;)

Pozdrowienia


Iżu

srebnil
A1
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2016, 16:53
Lokalizacja: Wąsosz DGR

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: srebnil »

Śrubki sprawdzone i dokręcone. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
Jeszcze raz dzięki za opis.
Pozdrawiam

Dam znać jak w nim trochę polatam.



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

srebnil pisze:Śrubki sprawdzone i dokręcone. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
Po ponad dwóch tysiącach kilometrów jakie wykonałem w kasku - Lazer Monaco Evo Droid Pure Carbon wyszło kilka problemów.. :roll:
Niedawno wypożyczyłem ze sklepu "Defender" kask - Shoei Neotec by porównać oba te kaski pod kątem komfortu użytkowania, ewentualnych wad i zalet, kilka moich spostrzeżeń zawarłem w tym filmie:



Zainteresowanych serdecznie zapraszam do oglądnięcia materiału, przeczytania opisu i komentowania filmu ;)

Pozdrówko 8-)
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Fajny materiał przygotowałeś. Słuchałem z dużym zaciekawieniem Panie Testerze:), mimo, że nie zamierzam kupować nowego garnka :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Fajny materiał przygotowałeś. Słuchałem z dużym zaciekawieniem Panie Testerze:), mimo, że nie zamierzam kupować nowego garnka :)
Dzięki Grzechu, może filmik się komuś przyda kto będzie szukał informacji o tych kaskach, zawsze umieszczam także spory opis, jako uzupełnienie materiału, czasem dłuższy od samego filmu :lol:

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: crimson »

Cześć!
Iżu, czy kojarzysz czy do tego kasku można założyć blendę? Mam taki sam i generalnie jestem zadowolony, jednak przyciemnienie nie zawsze dla mnie jest skuteczne. Generalnie w sytuacji jazdy na wprost zachodzącego słońca, miejscami mam problem by coś widzieć. Wczoraj pomyslalem, ze przydałaby mi się blenda.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: crimson »

Obejrzałem i już wiem, że chyba nie da się niestety dodać blendy do tego kasku.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: Iżu »

crimson111 pisze:Cześć!
Iżu, czy kojarzysz czy do tego kasku można założyć blendę? Mam taki sam i generalnie jestem zadowolony, jednak przyciemnienie nie zawsze dla mnie jest skuteczne. Generalnie w sytuacji jazdy na wprost zachodzącego słońca, miejscami mam problem by coś widzieć. Wczoraj pomyslalem, ze przydałaby mi się blenda.
Witaj w klubie.. mam tak samo :lol:
Niestety przy zachodzącym mocnym słońcu na wprost fotochromatyczna szyba nie zapewnia należytego przyciemnienia, blendy nie zamontujesz ale zawsze można ubrać okularki np. takie jak te:

http://seca.com.pl/produkt/1589-40-g-tech/

Ponoć ta szyba w niektórych państwach nie jest dopuszczona do ruchu, ze względu na stosunkowo długi czas reakcji na światło, co może być problematyczne przy np. wjeździe do tunelu.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kask Lazer Monaco Evo Carbon ktoś coś?

Post autor: crimson »

Muszę spróbować okularów, tylko nie wiem jak będzie z uciskaniem uszu. Mam podobne sportowe, spróbuję jak mi w nich będzie w kasku.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”