Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Witam.
Mam teraz szelki na kamizelce siatkowej, ale zaczynaja mnie wku...c. Szukalem, googlowalem i fajny wydaje sie produkt firmowany przez GIVI:
http://motorabat.pl/p/447/137497/givi-v ... soria.html

Obrazek

Moze ktos uzywa? Jakis inny sprawdzony model?


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: staszek_s »

Ja mam rebelhorna, trochę tańsza. Nie wiem co tu sprawdzać, kamizelka jak kamizelka - trzeba rozmiar dobrać żeby nie powiewała i tyle.
Wg mnie ta jest ok:
http://www.4ride.pl/odziez-motocyklowa/ ... -fluo.html


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Hawk1985 »

Ja tam jeżdżę w takiej https://online4-biker.com/pl/p/Kamizelk ... POLSKA/583 do tego biały kask i udaję policjanta ;)

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: rasik »

ja mam szelki odblaskowe ale wygladajace prawie jak kamizelka z dodatkowymi czerwonymi migajacymi diodami i sa Ok cena byla raptem 35 PLN :) Jak sie dorwe do kompa to wrzucę zdjęcie. Od tego roku ma trojkat naszyty na plecach kurtki w standardzie kurtki ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 19:46 przez rasik, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Chodzi mi glownie o sprawy przewiewnosci latem. Nie chcial bym dodatkowej "membrany" przy 32*C.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Centrino »

Ja mam od 5 lat kamizelkę firmy Jagatex taką z napisem Polska. Przez te 5 lat nie widać na niej za bardzo zużycia.
Mogę polecić szczerze.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

No wlasnie tych "POLSKA" nie chce. Pamietam jak mnie wkoorwiali jako kierowce autka goscie z taka nachalna policyjna mimikra.
Ocena: 5.88235%


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: SimOn! »

Pyxis pisze:Chodzi mi glownie o sprawy przewiewnosci latem. Nie chcial bym dodatkowej "membrany" przy 32*C.
No to każda kamizelka typu to Givi co podałeś czy Rebelhorn (miałem i pruł się po sezonie i doprać się go nie dało) będzie Ci robił za dodatkową warstwę "windstoperowa" ;) i rozpinanie dodatkowego zamka żeby np. do kieszeni sięgnąć mnie często wku..tego no :lol: Jak ma być przewiewne i dobrze wykonane to tylko moim zdaniem JAGATEX w wersji bez napisu "POLSKA". Ja z tej kamizelki po chyba dwóch sezonach jestem bardzo zadowolony. Jest naprawdę wykonana ze świetnych materiałów.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Bardzo podobna wlasnie mam :)

Obrazek

Nie zebym szukal miodu w doopie, ale przeszkadza mi w niej, ze te szelki na ramionach zaczynaja podczas jazdy sie unosic i na skrzyzowaniu krecac lepetyna zaczepiam interkomem przypietym do kasku o jedna. Odrazu mam wkoorwa zdrowego.
Szyi nie mam i nic z tym raczej nie zrobie, wiec moze z jakims innym "lachem" pokombinuje.

Zamowilem ta GIVI o ktora wczesniej pytalem i jakas meshowa Rev'ita:

Obrazek

Jak przyjda to poprzymierzam i sie pochwale jak cos wybiore.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: rasik »

obiecane fotki kamizelki ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
GryzliGT
A+B
Posty: 739
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:29
Lokalizacja: Aleksandrów, obok którego leży Biłgoraj...

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: GryzliGT »

Ja również posiadam Jagatex z napisem i jestem zadowolony!!



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Dzisiaj przyszla GIVI. Wykonanie porzadzne, ale IMHO nieco za duzo w niej materialu. Ma jakby 2 warstwy siateczki. W upal to moze byc zauwazalne. Sa kieszenie na zamek i "mapnik", tylko szkoda, ze na plecach. ;)
Przy okazji wyszlo myslenie zyczeniowe i kupilem za mala. Czekam wiec na ta Rev'it'a i wtedy bede decydowal.

BTW: Dzisiaj ubralem sie w letnie lachy, zeby wyprobowac zakup z jesieni zeszlego roku. Na dworze 25*C, wiec prawie na golasa sie wybralem. Pojechalem pod Wielka Sowe. Wjechalem troszke wyzej, a tam 19*C. DFoopsko mi troszke zmarzlo, ale juz wiem, ze takich ciuchow mam nie ubierac, jesli jest ponizej 23*C. :)

PS. @rasik: Dzieki.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Iżu »

Ja używam zwykłego pasa odblaskowego z poprzeczką, jest on wystarczająco widoczny w dzień i w nocy, jednak zdecydowanie szybciej zauważalny jest mój kask Lazer w oczojebnym żółtym kolorku 8-)


Iżu

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: kasin »

@Pyxis I co w końcu kupiłeś? Ja mam Rev'IT Athos Air 2 ze zdjęcia powyżej i polecam ze względu na przewiewność. Kombinezon noszę XL, ale kamizelkę doradzili L, ponieważ się rozciąga i rzeczywiście jest ok.


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Dzisiaj bylem 3ci raz na wycieczce z kamizelka Givi. Jednak przy tej zostaje.
Revit ktory przyszedl byl tez za maly (tzn. za slabo do mojej figury rozciagliwy ;)). Nie mieli juz wiekszego rozmiaru na stanie.

Givi wczesniej mialem w rozmiarze L/XL. Byla zbyt dopasowana jak na moj gust. Jak bym ubral jakies podpinki do kurtki czul bym sie niekomfortowo. Musialem wziac w rozmiarze 2XL/3XL. Ta jest znowu mocno luzna. Musialem paski z rzepami sciagnac na maxa. Na klatce mogla by byc nieco bardziej opieta, ale nie przeszkadza to bardzo. Zobaczymy co bedzie po pierwszym praniu. Ustawie 90*C ;).

Jesli chodzi o samo wykonanie, to jest porzadzne. Nie mam sie do czego przyczepic. Nao i co najwazniejsze nic mi sie nie zaczepia, jest kieszen na kluczyki no i te szpanerskie napisy Givi. Od razu widac, ze "profesjonalista" jedzie! :D
Ocena: 5.88235%


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: prebenny »

Po zachętach @Pyxis też szukałem Givi ale niestety jest niedobór rozmiaru L/XL a z kolei 2XL by była za duża i wybór padł na Seca Signal. Plus,

'Konstrukcja' teoretycznie też przewiewna i zobaczymy jak się będzie sprawować. Na minus w porównaniu do Givi to brak kieszeni ale cóż :P

Obrazek


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Pyxis »

Miej na uwadze, ze Givi te rozmiary ma "dziwne". W L/XL bylo mi zdecydowanie za ciasno, za to 2XL/3XL jest na dolnej granicy regulacji.
Kurtki XL sa na mnie w sam raz.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: prebenny »

Tę Secę mam w rozmiarze 'L' tak samo jak kurtkę i pasuje idealnie (kurtka tej samej firmy więc może dlatego ;) ).


null

michalwalczak901
AM
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2022, 00:25

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: michalwalczak901 »

Cześć, ja ze swojej strony polecam serdecznie ten model https://www.pro-materials.pl/Kamizelka- ... -9153-p201



Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 185
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Sprawdzona kamizelka odblaskowa

Post autor: Venom »

A ja polecam coś takiego:
Zrzut ekranu 2022-04-8 o 12.09.03.png
Zrzut ekranu 2022-04-8 o 12.09.03.png (794.77 KiB) Przejrzano 1971 razy
Dostępna na znanym portalu aukcyjnym, tania i robi swoją robotę :) tu mi się trochę ściągnęła, ale podczas jazdy kałdun opięty jest mniej więcej na wysokości połowy dolnych kieszeni w kurtce.
275884325_3446537898906898_1427379929142447800_n.jpg
275884325_3446537898906898_1427379929142447800_n.jpg (612.7 KiB) Przejrzano 1971 razy


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”