LED H7

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
RAMA
AM
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 01:09

LED H7

Post autor: RAMA »

Przeglądam rynek czekając kiedy pojawią się jakieś sensowne zamienniki LED zwykłej żarówki H7 i znalazłem na stronie firmy OSRAM taki model
LEDriving HLM EASY H7/H18 - 1szt w blistrze
LEDriving HL EASY H7/H18 - 2szt w blistrze

LINK do LEDriving HLM EASY H7/H18

Jak widać różnica między nimi jest tylko w ilości jaką można jednocześnie kupić i może bardziej opłacić się kupować w dwupaku.
Żarówka jest krótsza i bardziej kompaktowa od dotychczas sprzedawanych, co już może pozwolić wkomponować się w lampę bez przeróbek czy obawy o miejsce na nią.

Może ktoś z Was ma juz jakieś doświadczenie z nimi i montował je w motocyklu?



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: LED H7

Post autor: MrWaski »

Ponieważ nie mają homologacji, w przypadku kolizji nie zadziała AC i OC. Regres mamy jak w banku. Za następstwa uszczerbku na zdrowiu, można ponosić koszty leczenia ofiar wypadku przez wiele lat. Przemyśl to.
Ukryte to jest na samym końcu karty produktu:
.
h7 homologacja.jpg
h7 homologacja.jpg (23.09 KiB) Przejrzano 1233 razy


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
RAMA
AM
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 01:09

Re: LED H7

Post autor: RAMA »

Czytałem oczywiście i jest to zabezpieczenie ze strony producenta aby nikt go nie mieszał w jakieś spory.
W sądzie nie jest tak prosto odrzucić roszczenia przez ubezpieczyciela podpierając się tylko tym, że znaleziono zamiennik LED w reflektorze.
A co zrobi ubezpieczyciel jak zdecyduję się przejść indywidualną drogę w celu homologacji LED w reflektorze i uzyskam taką homologację na drogi publiczne? Za chwilę może się to zmienić n nas jak na zachodzie i będziemy gotowi. Obudzimy się rano i jakaś grupa przepchnie odpowiednią ustawę podpinając ją do głosowania na temat ustanowienia okresu ochronnego dla rybika łazienkowego ;-)

Nie o tym jednak chciałbym usłyszeć zakładając temat :)
Jest to nowy, krótki typ żarówki i nie wiem czy sprawdza się chłodzenie, czy da się go zamknąć w obudowie itp.
Gdyby była w tym typie dostępna żarówka H9 to też bym już szukał info, ale niestety brak.



Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1201
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: LED H7

Post autor: f_ranek »

Dywaguję sobie.
Dwie takie żarówki LED na pewnym portalu znalazłem za 300 zł.
Producent deklaruje trwałość Tc 1000h, oraz strumień świetlny 1400 lm.
Znalazłem też zwykłe (halogenowe) żarówki, pewnej znanej marki, na tym samym portalu. Ceny od 23 do 35 zł za parę.
Deklarowana przez producenta trwałość to Tc 550 (za te nb. tańsze) do 400 (za droższe, bo niby jaśniejsze), oraz strumień świetlny podobny - 1500 lm.
Poczytałem sobie trochę o tym parametrze Tc, i okazuje się, że przy napięciu panującym w instalacji samochodu/motocykla, żarówka halogenowa może świecić nawet 4 razy krócej - czyli przyjmijmy te 100 godzin.
I teraz 100 godzin do 1000 godzin, to teoretycznie LED będzie świecił 10 razy dłużej. 10 par halogenów jest zatem w cenie 230 - 350 zł - podobnie jak za komplet LEDów. Moja oryginalna żarówka motocyklowa zrobiła 12000 km, co daje 150 - 240 godzin pracy. Ta mocniejsza przejechała ponad 8000 km.
Pytanie jeszcze, jak drgania wpłyną na aktywne chłodzenie LEDów, a jak skracają żywotność halogenów.
Na pewno plusem LEDów będzie to, że nie trzeba będzie tak często kokpitu rozbierać, i żarówki wymieniać.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: LED H7

Post autor: PiotrEm »

Dorzucę 3 gr do tych dywagacji: u mnie fabryczna żarówka skończyła się po 19 tys. km. Jeździła również po kiepskich drogach. Nową kupiłem wzmocnioną (Philips H7 motovision +30%, dziś 21 zł/szt.), nawinąłem 10 tys. i nadal świeci.
A, dodam jeszcze, że TomTom z dystansu 21 tys. km wyliczył mi średnią 50 km/h, czyli te 19 tys. km przekłada się na ok. 380 h świecenia.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: LED H7

Post autor: Remol71 »

Pytanie tylko trochę nie w temacie :D Czy w 1050XT wymienia się żarówkę LED, czy całą lampę ? Miałem zapytać w serwisie i zapomniałem :D


1050 XT

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: LED H7

Post autor: Smerfciamajda »

Nie mogę się doczekać a będzie można wstawiać homologowane zamienniki LED dla żarówek halogenowych.
Jakość oświetlenia w stosunku do halogenów to przepaść, choćby tylko ze względu na barwę , która mocno poprawia widoczność.
Na razie hamulce prawne skutecznie mnie wstrzymują.
Gra nie warta świeczki tym bardziej ze motocyklem nocą jeżdżę niewiele.



AbeS
AM
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2023, 17:54

Re: LED H7

Post autor: AbeS »

Dzień dobry,
odświeżę temat-

czy są w ogóle dostępne gdzieś H7 LED Z HOMOLOGACJĄ które sprawdzają się w moto?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: LED H7

Post autor: Smerfciamajda »

Nie ma.



Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: LED H7

Post autor: Janek-2004 »

Smerfciamajda pisze:
15 kwie 2023, 12:10
Nie mogę się doczekać a będzie można wstawiać homologowane zamienniki LED dla żarówek halogenowych.
Jakość oświetlenia w stosunku do halogenów to przepaść, choćby tylko ze względu na barwę , która mocno poprawia widoczność.
Na razie hamulce prawne skutecznie mnie wstrzymują.
Gra nie warta świeczki tym bardziej ze motocyklem nocą jeżdżę niewiele.
A propos homologowanych źródeł światła i prawnych aspektów. Zaryzykuję, że ok. 90% dokładanych na gmole ledów nie posiada homologacji albo ma co najwyżej jakieś podrobione oznaczenia udające te homologowane. Nie słyszałem aby ktoś pisał, że spowodowało to prawne konsekwencje.
Sam mam niby "homologowane" ale nie ma się co oszukiwać - za 3 stówki to homologacja jest co najwyżej w stylu CE (China Export) :D



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: LED H7

Post autor: Smerfciamajda »

Dlatego trzeba kupować markowe i spać spokojnie.

Ja ma GIVI i zaryzykowałem wsadzając LEDy do halogenów ale nie z powodu lepszego światła a obciążenia instalacji. Poza tym to są dodatkowe punktu świetlne które mam ustawione nisko.
Do reflektora głównego nie zaryzykował bym takiej akcji. Dobra żarówka Philpsa NightBreaker czy jakoś tak i wystarczy.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: LED H7

Post autor: Struna »

NightBreaker to raczej Osram


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: LED H7

Post autor: MrWaski »

Niehomologowanych i "homologowanych" na chińskiej wtryskarce, policja raczej się nie czepia.
Poważnym problemem może być prokurator i regres ubezpieczeniowy przy poważnym wypadku z ofiarami.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: LED H7

Post autor: Smerfciamajda »

Struna pisze:NightBreaker to raczej Osram
Tak, u mnie na pewno Philips jakiś Cristal Vision czy inny xtreme.

Jestem zadowolony.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: LED H7

Post autor: Struna »

Ja dawniej używałem BlueVision ale odkąd pojawiły się WhiteVision to się na nie przesiadłem ( jedne i drugie z Philipsa )
White są dużo trwalsze.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
RAMA
AM
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 01:09

Re: LED H7

Post autor: RAMA »

Zaopatrzyłem się w LED Ultinon Access 2500 2 szt. H7 z Juli (najtaniej na necie). H9 nie robią jeszcze jak zauważyłem
Cena 199 za parę.
Obrazek

Czekam na cieplejsze wieczory i będę testować :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”