KTM 1290 Super Adventure S

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: KTM 1290 Super Adventure S

Post autor: prebenny »

biblo pisze:
25 sty 2024, 08:42
A jak kiedyś wsiadłem na KTM-a 1190, to włosy stanęły mi dęba :o To jest strasznie narowisty motocykl, wręcz wymagający niezwykłej uwagi przy odkręcaniu manetki. Dopiero jak włączyłem tryb Rain i moc spadła do 100 KM, to przestałem się go bać :twisted:
No ja przez parę miesięcy miałęm KTMa 1190 więc do tego się odnoszę. Tiger 1200 faktycznie inaczej oddaje moc - rzędowa 3 jest bardzo liniowa więc 'niby' jest 140 koni ale 'realnie' ich nie czuć - widać je dopiero jak spojrzysz na prędkościomierz :) KTM z kolei tak jak mówisz - jest tak narowisty, że ten moment obrotowy czuć od razu :)


null

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: KTM 1290 Super Adventure S

Post autor: biblo »

A wysoki moment obrotowy to bajka przy np. wyprzedzaniu... W "normalnych" warunkach, jadąc z prędkością dwucyfrową, nie trzeba nawet redukować z 6-tki, wystarczy odkręcić manetkę 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: KTM 1290 Super Adventure S

Post autor: addamlca »

Wlosi przegonili ten sprzet na dystansie 50tys km.Zadnych problemow.Co ciekawe hamownia po 50tys km pokazala 5koni wiecej niz na poczatku czyli 142 na kole.Swoja droga ile faktycznie % traci sie mocy na lancuchu a ile na kardanie?Bo w necie w tym temacie burdel totalny.

www.motociclismo.it/long-test-ktm-1290- ... 0-km-83859


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”