BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: delirium »

pytanie tylko zasadnicze czy to ten sam silnik co w 850 tyko rozwiercony, pewnie tak wiec ja osobiscie dziekuje.
To nie jest silnik BMW i jest produkowany na dalekim wschodzie. Problemy dość poważne raportowane były, np wymagajace wymiany silnika.
Co do wygladu to nadmuchali gostrasznie, prawei tak wielki jak duży GS Adv, po co...



addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: addamlca »

Iżu pisze:
08 mar 2024, 13:48
addamlca pisze:
28 lut 2024, 20:20
Diabli wiedza ile te motocykle dzis waza...niemcy wazyli GSa1300 i wyszlo im 16kg wiecej.
www.tourenfahrer.de/motorradnews/aktuel ... 9ef840cb95
Siema, właśnie mam zamiar od następnego testu ważyć motocykle w MPO Kraków :D tam mają precyzyjną wagę, swojego mastodonta BMW R1250 GS ADV także zważę z kompletem kufrów i pełnym zbiornikiem paliwa 8-)
Swietny pomysl :!: :!:
Ale Izu moze lepiej bez kufrow.Bo kazde waza inaczej.A najczesciej dostajesz sprzety do testow bez kufrow.Taki jakis staly standard.Moto z zatankowane i juz.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

delirium pisze:
25 lut 2024, 19:22
No nareszcie mu dali regulowane przednie zawieszenie!

Ale to nie jest komkurencja do Afryki Twin, Afryka jest na poziomie dużego GSa.
i niestety silnik montowany w Chinach ma swoje problemy.
A jakie problemy są z tym silnikiem??


mniejszość Niemiecka.

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: addamlca »

wuwok pisze:
30 mar 2024, 08:33
delirium pisze:
25 lut 2024, 19:22
No nareszcie mu dali regulowane przednie zawieszenie!

Ale to nie jest komkurencja do Afryki Twin, Afryka jest na poziomie dużego GSa.
i niestety silnik montowany w Chinach ma swoje problemy.
A jakie problemy są z tym silnikiem??
W sumie tez bym chcial wiedziec...bo w sieci(rowniez tu na forum)latwo znalesc niedomagania bokserow i serii K niz cos o tych rzedowych dwojkach Bmw.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

Ludzie lubą tworzyć teorie spiskowe :)


mniejszość Niemiecka.

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Problemy zasłyszane od jakiegoś portalu typu pudelek


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: prebenny »

Ja tylko wiem, że na początku była wada produkcyjna w głowicy (coś z kanałami olejowymi) i głośno chodzi rozrząd (ale to raczej cecha produktu niż awaria).


null

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: delirium »

addamlca pisze:
30 mar 2024, 10:45
wuwok pisze:
30 mar 2024, 08:33
delirium pisze:
25 lut 2024, 19:22
No nareszcie mu dali regulowane przednie zawieszenie!

Ale to nie jest komkurencja do Afryki Twin, Afryka jest na poziomie dużego GSa.
i niestety silnik montowany w Chinach ma swoje problemy.
A jakie problemy są z tym silnikiem??
W sumie tez bym chcial wiedziec...bo w sieci(rowniez tu na forum)latwo znalesc niedomagania bokserow i serii K niz cos o tych rzedowych dwojkach Bmw.
np źle zaprojektowana komora filtra powietrza, przez to niejeden silnik był do zmiany, poniżej ciekawa rozmowa z managerem serwisu bmw
Wystarczy poczytac opinie ludzi którzy kupili ten motocykl co maja do powiedzenia. Angielski sie przydaje bo jak ktoś bazuje tylko na Polskich źródłach to za wiele sie nie dowie.




wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

Ale ja mam ten silnik i ? mówisz o czymś o czym nie masz pojęcia :) Mam motocykl z 21 roku i zrobione 36 tyś km. Spalanie mam około 4l a to silniki mega zrywne :). W tym czasie z awarii to tylko pompa wody siadła przy 33 tyś km. Koszt naprawy pompy to 50zł :) [sam naprawiłem usterkę] Serwisuje go co 8tyś km i nie ma problemu z sprzętem :) Jak można się wypowiadać na temat sprzętu na podstawie filmiku :) Największa wada silnika to dźwięk a tak to ogólnie sztos :). Siedzę na kilku forach angielskich i tam jak i u nas twierdzą te silniki to bardzo udana konstrukcja. Inaczej Bmw nie wkładało by tego silnika do tylu konstrukcji .


mniejszość Niemiecka.

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: delirium »

o! ty masz ten silnik? naprawde? to musi byc oczywiście wspaniały i niezawodny :lol: :lol: :lol: :lol:

jak ludzie są dziecinni, jak w przedszkolu :roll:

szkoda nawet gadać



delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: delirium »




wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

delirium pisze:
31 mar 2024, 00:30
o! ty masz ten silnik? naprawde? to musi byc oczywiście wspaniały i niezawodny :lol: :lol: :lol: :lol:

jak ludzie są dziecinni, jak w przedszkolu :roll:

szkoda nawet gadać
Nie wspaniały, ale jedyną wadą to jest pompa wodna. Nie lubię jak ktoś wypowiada się w temacie rzeczy gdzie wiedzę zdobywa z YT :lol: Chyba nie masz kompleksów jeśli chodzi o ten znaczek?! :lol:


mniejszość Niemiecka.

wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

delirium pisze:
31 mar 2024, 01:02
Dałeś filmik w innym temacie.

Pisałeś o silniku a tu przedstawiasz problem z elektroniką. :lol: [czyli byle się dojebać :lol: :lol: ] O silniku wypowiedziałeś się krytycznie i w tej kwestii się odezwałem.

Kolejna sprawa, nie wiemy jak moto użytkowane. Po śrubie pod siedzeniem gdzie jest rdza można wnioskować że jest dużo wilgoci :) Pewnie więc Anglia, jazda w terenie, więc paciaki nie pomagają w poprawnym działaniu elektroniki.

Bmw ten silnik pakuję do dużej ilości modeli, więc jeśli byłby az tak awaryjny to pewnie w nowych F-kach został by zamieniony :D

Jestem w stanie wymienić wszystkie problemy które pojawiały się na forach :lol: :lol: Powodem jest że mam specyficzną pracę i czasami po prostu mam czas na wertowanie różnych for związanych z motocyklami. W szczególności gdzie są działy z modelem który posiadam.


mniejszość Niemiecka.

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: biblo »

@wuwok W tym wypadku doskonale sprawdza się znana rada: Nie dyskutuj z id**tą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :twisted:
Ocena: 11.76471%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: addamlca »

wuwok pisze:
31 mar 2024, 08:43
delirium pisze:
31 mar 2024, 01:02
Dałeś filmik w innym temacie.

Pisałeś o silniku a tu przedstawiasz problem z elektroniką. :lol: [czyli byle się dojebać :lol: :lol: ] O silniku wypowiedziałeś się krytycznie i w tej kwestii się odezwałem.

Kolejna sprawa, nie wiemy jak moto użytkowane. Po śrubie pod siedzeniem gdzie jest rdza można wnioskować że jest dużo wilgoci :) Pewnie więc Anglia, jazda w terenie, więc paciaki nie pomagają w poprawnym działaniu elektroniki.

Bmw ten silnik pakuję do dużej ilości modeli, więc jeśli byłby az tak awaryjny to pewnie w nowych F-kach został by zamieniony :D

Jestem w stanie wymienić wszystkie problemy które pojawiały się na forach :lol: :lol: Powodem jest że mam specyficzną pracę i czasami po prostu mam czas na wertowanie różnych for związanych z motocyklami. W szczególności gdzie są działy z modelem który posiadam.
A moze bys troche napisal wiecej o swoim sprzecie?Bo te srednie Bmw mnie interesuja:)


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

wuwok
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: wuwok »

Masz pyt, pytaj. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Największa wada to wielkość zbiornika.


mniejszość Niemiecka.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: Smerfciamajda »

wuwok pisze:….Jak można się wypowiadać na temat sprzętu na podstawie filmiku :) ….

@wuwok, nie dyskutuj z nim. Wszystkie akcje @delirium to mity wyszukane w internetach i na jedynie słusznym YouTube. Poczynając od motocyklowych opinii, a kończąc na polityce i gospodarce.
99% postów to wrzutka filmiku i nawracanie forum że taka jest jednie słuszna prawda.
Zauważ że już prawie nikt nie odpowiada na jego posty, co jest przykre ale prawdziwe. Ludzie mają poblokowane posty bo trochę się przelało foliarskie podejście i wszechwiedza kolegi.
Jednie w temacie nowego BMW jakoś poszło ostatnio i było miło bo o fajnym motocyklu to i dobrze pogadać.
Prześledź forum i reakcje a co zrobisz dalej, czy będziesz reagował i tracił nerwy Twoja sprawa.
Ocena: 17.64706%



addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: addamlca »

wuwok pisze:
01 kwie 2024, 08:36
Masz pyt, pytaj. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Największa wada to wielkość zbiornika.

Ale sprzet malo pali i zdaje sie te 300km zawsze sie zrobi.
Juz pisalem-w necie na temat tych rzedowych dwojek Bmw znacznie mniej utyskiwan niz na boxery.Byc moze z racji mniejszej sprzedazy(trzeba by sprawdzic).Do tego zauwazylem ze jak jakies usterki sa to jednak drobiazgi co bardzo portfela nie drenuja.
Ciekawie zapowiada sie chinski klon tego sprzetu ktory ma byc w EU lada moment dostepny.Rowniez dlatego ze mechanicy juz sprzet znaja...


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: BMW F900 GS 2024 - konkurent Hondy CRF1100 L Africa Twin

Post autor: Colto »

Chinole opanuja za chwilke rynek...Obrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”