Mocowanie telefonu

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: PiotrEm »

Ja jestem sceptyczny, można łatwo przegrzać telefon, co może się negatywnie odbić nie tylko na sprawności baterii.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: MrWaski »

Kiedyś, przy obfitych opadach, dokładnie ten system nie sprawdził mi się. Telefon zaparował, zamókł i po ptokach... ledwie udało się go odratować. Nie mówiąc że nic nie było widać przez zaparowaną folię. Lepiej wsadzić do kieszeni kurtki albo do sakwy.
Na ulewne deszcze tylko duża szyba i uchwyt schowany pod nią. Podczas jazdy krople spadają ukośnie. Teraz tak jeżdżę i nic się nie dzieje. Kilka kropel deszczu jakie się zawsze przedostaną, krzywdy współczesnym smartfonom nie zrobią.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Pablitto
AM
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:47

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: Pablitto »

Hej, odgrzeje kotleta, ale nie chce otwieracnowego wątku. Chce kupic uchwyt pod telefon, ma sluzyc jako navi. I musze dobrac system mocowania- jest ich kilka do wyboru. Najprostszym sposobem wydaje sie hyc mocowanie do rury kierownicy, tylko czy tu nie będzie nic haczylo? Dojdzie jeszcze kabel do ladowania z gniazda usb. Jak bym dolozyl belke nad zegary, to kabel bedzie za bardzo "dyndal".. Dodam ze moto z 2022. Da rade to wcisnac na kierownice, tak zeby nie przeszkadzalo?



markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: markali »

Pablitto pisze:
14 mar 2024, 22:39
Hej, odgrzeje kotleta, ale nie chce otwieracnowego wątku. Chce kupic uchwyt pod telefon, ma sluzyc jako navi. I musze dobrac system mocowania- jest ich kilka do wyboru. Najprostszym sposobem wydaje sie hyc mocowanie do rury kierownicy, tylko czy tu nie będzie nic haczylo? Dojdzie jeszcze kabel do ladowania z gniazda usb. Jak bym dolozyl belke nad zegary, to kabel bedzie za bardzo "dyndal".. Dodam ze moto z 2022. Da rade to wcisnac na kierownice, tak zeby nie przeszkadzalo?
Jak dołożysz belkę to kabel wcale nie będzie "dyndał".
Na dodatek będzie wygodniej i bezpieczniej bo nie będzie trzeba schylać głowy. Im wyżej tym lepiej.


DL650XAL7

powolny
A1
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:00

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: powolny »

Jak można się włączyć ,bo wiadomo każdy ma swój patent i on jest najlepszy ;) . Od dwóch sezonów ,bawię się tak ,że telefon właściwy ,leży w kieszeni ,bagażu itc i ma włączonego hotspota . Drugi ,a właściwie mój starszy i mniejszy lepiej siedzący w uchwycie ,pracuje jako wyświetlacz . Plusy są i każdy może znaleźć inne . Teraz do suzi idzie mi belka i dokupię jakieś pająkowe mocowanie . Jeszcze podzielę się moim nowym odkryciem ... mapowym , Mapy CZ , dobrze działają ,a warto mieć alternatywę i po z ciągnięciu map też off .


Show Must Go On

Pablitto
AM
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:47

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: Pablitto »

Wlasnie o takim rozwiazaniu na 2 tel i hot spot mysle. Mapy google offline. Tylko czy mocowac na kierownice nad stacyjka, czy dorzucic belke (na aliexpress sa za grosze..)



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocowanie telefonu

Post autor: PiotrEm »

Pablitto pisze:
16 mar 2024, 13:38
Wlasnie o takim rozwiazaniu na 2 tel i hot spot mysle. Mapy google offline. Tylko czy mocowac na kierownice nad stacyjka, czy dorzucic belke (na aliexpress sa za grosze..)
Belkę nad kokpitem. Jeździłem rok z telefonem na kierownicy i był zdecydowanie za nisko. Na zbyt długi czas musiałem tracić drogę z pola widzenia żeby odnaleźć się w tym, co mi właśnie pokazywał telefon. Po zakupie belki ekran mam przed nosem i check jest często i trwa ułamek sekundy.
Zrób sobie taki test samochodowy: zasłoń lusterka zewnętrzne i wyjedź na miasto. Zdziwisz się, jak często bezwiednie w nie spoglądasz. Mniej więcej tak często będziesz spoglądał na nawigację, gdy umieścisz ją nad zegarami, podświadomie, bez rozpraszania uwagi, będziesz na bieżąco z mapą i z drogą.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”