Kompendium wiedzy o kaskach motocyklowych - wszystko co powinieneś wiedzieć

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Kompendium wiedzy o kaskach motocyklowych - wszystko co powinieneś wiedzieć

Post autor: motostopem »

Cześć.
Uważam, że przydatny filmik. Zapraszam do dyskusji.


Ocena: 11.76471%


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: 14:44 / 29:55 Kompendium wiedzy o kaskach motocyklowych - wszystko co powinieneś wiedzieć

Post autor: biblo »

Zaskoczony jestem zaawansowaniem konstrukcji wkładek i wyściółki w Neotecu :shock: A w oczach mam wyściółkę z mojego drugiego kasku (Nolan N43 Air), którą ostatnio chciałem wyprać. No i całe jego "żyjące" wnętrze :roll:

Już teraz rozumiem za co zapłciłem kupując Neoteca II 8-)

P.S. Ten koleś jest niezwykle sympatyczny, w realu również ;) Spotkałem go parę razy, jak coś kupowałem w Moto Stylu i zawsze był bardzo pomocny i kompetentny. Kiedyś nawet zajął się moim Schuberthem C3, bo okazało się, że producent zalecił zmycie jakiejś powłoki z blendy odpowiednim preparatem. I nie pytał, gdzie kupiłem ten kask, tylko zrobił to sam z siebie... To się nazywa profesjonalizm 8-)
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Kompendium wiedzy o kaskach motocyklowych - wszystko co powinieneś wiedzieć

Post autor: biblo »

Poruszył też ciekawy aspekt związany z myciem kasku, a przede wszystkim wizjera... Sam kilkukrotnie byłem świadkiem takiego mycia na stacjach benzynowych szczotką z gąbką, która jest dostępna w wiaderkach przy dystrybutorach. Nie dość, że są one często brudne i zapiaszczone, to przede wszystkim te mikstury zawierają często środki z amoniakiem. On się nadaje do szklanych szyb samochodowcyh, ale dla poliwęglanu jest niezwykle szkodliwy. Również dla szyb i owiewek motocykla...

Sam nawet w najdalszą podróż zabieram butelkę specjalnego płynu do mycia motocyklowych wizjerów, który też świetnie zmywa robale z całego kasku 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”