Chigee AIo-5 lite

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: staszek_s »

Smerfciamajda pisze:
25 mar 2024, 20:02
Ja jednak z Yanosikiem jeżdżę non stop czy to w samochodzie czy motocyklem, tylko jak to będzie wyglądało TomTom i CarPlay na jednej belce :)
Kusi mnie...
Jakbyś chciał mieć jedno urządzenie to spróbuj https://play.google.com/store/apps/deta ... myrouteapp :)
Ostatnio dużo pracują nad stabilnością carplaya i android auto.
Jak planujesz wozić telefon, tankbag i kabelek do zasilania z kierownicy?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

Na dziś TT jeszcze zostaje bo ma te przewagę że nie potrzebuje Internetu i jest to olbrzymia zaleta w stosunku do map telefonicznych. Jeśli będzie dobra mapa działająca z CarPlay i do tego offline to jestem w stanie zrezygnować z TomToma i zakupić jakieś poważniejsze urządzenie CarPlay ale na to przyjdzie czas.

Na razie traktuję to jako ciekawostkę i zamiennik telefonu na kierownicy.
Po latach jeżdżenia z telefonem na kierownicy obawiam że w końcu telefon szlag trafi, są coraz bardziej delikatne pod względem wibracji. Dwa - przy jakimś dzwonie jednak wolę mieć telefon w kieszeni niż szukać go potem po krzakach.

Co do ładowania to dren baterii jest znaczny na moim samochodowym ale nie tragiczny.
Jakieś 10% na godzinę, więc na jazdę wokół komina typu do roboty, nie będzie to miało znaczenia.

Na dłuższe trasy są dwa rozwiązania:
telefon do kieszeni z powerbankiem i połączenie wireless, lub telefon do tankbaga i połączenie kablem bezpośrednio do urządzenia - CarPlay USB link i ładowanie jednocześnie. Kwestia wygody.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: staszek_s »

Moja nawigacja nie wymaga internetu, mapy można ściągnąć i routing jest całkowicie offline. W każdym razie TT pewno bym zostawił bo go lubiłem, tylko mi się już rozkraczył ze starości. Natomiast wygoda natychmiastowego dostępu do całego katalogu tras z planera jest rewelacyjna dla mnie. Ostatnio zaimportowałem sobie ściągnięte skądś wszystkie trasy z obydwu tomów 100 alpejskich tras (same książki mam ale do tej pory dłubałem to ręcznie). Mam każdą trasę na dwa kliknięcia i w każdej chwili mogę sobie coś z tego wybrać jak będę w Alpach.
Daj znać jak to ustrojstwo się spisuje w praktyce.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

Dostawa zaplanowana na 12.04
Motocykl mam odebrać 13.04
Po tym terminie jak wszytko zamontuję i wpadnę w szał jeżdżenia to pojadę na Śląsk i sam pomacasz jak to działa.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: staszek_s »

No i pięknie :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: MrWaski »

Smerfciamajda pisze:
26 mar 2024, 09:00
Na dziś TT jeszcze zostaje bo ma te przewagę że nie potrzebuje Internetu i jest to olbrzymia zaleta w stosunku do map telefonicznych.
Nawet Google Maps mają możliwość ściągania map offline...


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

Ja nie lubię jeździć z Googlemaps w trasy, TT jest dla mnie idealny jak sobie zaplanuję przejazd. Co innego po mieście czy wokół komina, choć nawet drobne wycieczki GM potrafi popsuć kiedy nie ma zasięgu sieci a wtedy już za późno na łądowanie map.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: gorghu »

Google Maps są irytujące jako nawigacja. I osobiście nie przepadam za nimi. Używam bo muszę, w odnajdywaniu adresów (bo tu są OK). Ale dla mnie w tym momencie stary TT Rider 420 z nimi wygrywa jeśli chodzi o nawigowanie. Przynajmniej nie robi jaj i samodzielnie nie zmienia wyznaczonej trasy. pokaże że taką znalazł ale ty dopiero ją akceptujesz. A GM robi na odwrót - "hej znalazłem nową drogę, pojedziesz nią. No chyba że nie chcesz to musisz kliknąć że nie chcesz ale i tak za kilka km znajdę ci znów nową drogę i znów będziesz musiał klikać że nie chcesz nią jechać. A to dlatego że nowa droga jest szybsza o 1 minutę, *uj z tym że bardziej dziurawa". A jak masz zaznaczone punkty pośrednie to musisz zawsze odklikać po dotarciu do niego że jedziesz dalej. I weź tu tak klikaj w telefon w grubej rękawicy. W dobie gdzie każe sie nas mandatem za trzymanie telefonu w ręce google każe nam co chwilę klikać w ekran. Dlatego nawigacja GM jest dla mnie ostatecznością i nei lubię z niej korzystać.

Ze ściąganiem map offline też nie jest tak różowo. Spróbuj np ściągnąc mapę całej Anglii. Kilka GB danych rozłożonych na części map które odpowiednio trzeba załadować. i wszystko w jednym telefonie. sorry ale nie.

I tak po głębszym zastanowieniu się stwierdzam że takie urządzenie jak to wspomniane przeze mnie Chigee nie jest mi potrzebne. GM mnie irytują. Android auto przez swoją ułomność okrojonego wyglądu i braku jakiejś większej możliwości kontrolowania co i jak ma się wyświetlać i jakiś dokładniejszych ustawień również nie należy do moich ulubionych rozwiązań. Korzystanie więc z innych map przez Android Auto robi się równie irytujące. Do tego telefon i tak musi być włączony i uruchomiony i w zasięgu sieci, więc drenuje baterię. Więc też musi być na dłuższą metę podłączony do zasilania. Więc mam 2 urządzenia pokazujące to samo i oba musza się ładować. Bezsensu. Zostaje więc tylko rejestrator jazdy z dwoma kamerami i czujniki ciśnień. Same rejestratory, z podwójną kamerą, o dużo lepszych parametrach, można kupić za połowę tej ceny. Są i tańsze (trochę gorsze). Czujniki już mam. Tak więc po pierwszym "WOW" przyszło "Beznadziejne to". :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

@gorghu, za 1500 czy 2000 Chegee bym nie kupił, ale ten z Ali w cenie dobrego uchwytu? Dlaczego nie, dla samej ciekawości.
W samochodzie korzystałem z CarPlay z 5 lat, teraz nie mam i mocno brakuje. Szkoda mi telefonu który świeci non stop.
Jeśli mam mieć podane w wygodnej formie to czego potrzebuje z telefonu nie narażając go przy tym to czemu nie?



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: lukas76 »

Też nie lubie google, dokladnie jak @gorghu, @staszek_s jak lubisz TT to bmw cradle, to jest na TT i ma.obsluge z rolki


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: staszek_s »

Nie wiem jak można porównywać google'a do Tomtoma. Ten pierwszy się dla mnie w ogóle nie nadaje do planowania dłuższych tras a przenoszenie tras do google'a z porządnego planera jest trudne, o ile w ogóle możliwe. Dla mnie TT wygrywa stabilnością, dobrym algorytmem routingu (trasa ekologiczna zawsze otwierała mi oczy na fajne dróżki) i paskiem z prawej strony z widocznymi stacjami. Szkoda że zatrzymali się w rozwoju tak dawno temu bo może bym przy tym rozwiązaniu został. Google się nadaje żeby dojechać do najbliższej restauracji itp bo ma dobrą bazę POI.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

O to to! Staszek wszytko się zgadza.

Ja planuje trasy na stronie bikerouter.de zarówno do TT jak i do GPS na rowerze - bo wiem że wtedy pojadę tak jak chcę i zobaczę to co chcę. GM tylko w momencie jak trzeba znaleźć knajpę albo parking.


BTW
Już się nie mogę doczekać tego motocykla, dni się dłużą okropecznie…



FilipP
AM
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2024, 12:15

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: FilipP »

Cześć Panowie!
Tu Filip z Chigee Polska, chciałem wam dać znać że AIO-5 Lite jest już dostępne od ręki w Polskiej dystrybucji z darmową wysyłką i 2 letnią gwarancją. ;)
Widziałem, że ktoś miał wątpliwości bo na stronie brakuje danych adresowych, strona była w trakcie budowania a teraz wszystko jest już uzupełnione, zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia nas na stronie albo w naszej siedzibie w Toruniu. :)
www.chigee.pl



Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: biblo »

A jakieś rabaty dla forumowiczów przewidujecie? 8-)
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: crimson »

biblo pisze:
26 kwie 2024, 12:42
A jakieś rabaty dla forumowiczów przewidujecie? 8-)
To jest zasadne pytanie :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: lukas76 »

Min. 50 % minus vat 🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

No ciekaw jestem wyników sprzedaży urządzenia które służy tak naprawdę klonowaniem ekranu smartfona i kosztuje 2kPLN.
To o połowę za dużo jak na takie możliwości ale życzę powodzenia.



FilipP
AM
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2024, 12:15

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: FilipP »

Hej, mamy do końca kwietnia promocję ale dla was wykombinowałem dodatkowe 5%, z kodem VSTROM5 ;)

Odpowiadająć Smerfciamajda, nasze urzadzenie to rejestrator z dwiema kamerami, monitorowaniem martwego pola, możliwością monitorowania ciśnienia w oponach, z możliwością sterownia pilotem. Wysokiej jakości wyświetlacz z odświeżaniem 60FPS i możliwością blokady dotyku jak pada deszcz.

Jeżeli ktoś jest z okolic Drawska zapraszamy na nasze stoisko na Eska Rider Show, gdzie będziecie mogli na żywo zobaczyć nasze produkty. piona =)



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: Smerfciamajda »

Ja naprawdę trzymam kciuki za Was.
Sam dużo ponad rok temu próbowałem podjąć się budowy takiego urządzenia, nawet wspominałem tu na forum.

Niestety nie spinało się to biznesowo ponieważ granica opłacalności wychodziła mi na ok 1500zł przy dużym ryzyku inwestycyjnym i olbrzymim nakładzie pracy. A tu nagle wytrysk chińczyków w cena 250-600zł i to całkiem niezłych jakościowo dobrze dobajerowanych.
Ciekawe jak Wam pójdzie sprzedaż, może za granicą gdzie zarobki są większe to i rynek inaczej reaguje.
W każdym razie powodzenia.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chigee AIo-5 lite

Post autor: gorghu »

@FilipP to ja mam pytanie o zastosowane kamery. Bo nigdzie nie ma o tym informacji w specyfikacji. Chodzi o stabilizację obrazu. Głównie chodzi mi tu o eliminowanie drgań (i mikrodrgań) od motocykla. Bardzo często kamery mocowane na motocyklach rejestrują mniej lub bardziej "falujący" obraz właśnie od drgań przenoszonych od silnika (w pewnych zakresach obrotów). Taki nagranie nie nadaje się do niczego. Obserwując zdjęcia można zauważyć że kamery mocowane są na sztywno do motocykla. Zakładam że w takim razie kamery maja stabilizację obrazu na wysokim poziomie który eliminuje całkowicie ten efekt. (bo w tej cenie można się tego spodziewać).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”