Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: PiotrEm »

Thomson1024 pisze:
11 kwie 2024, 10:59
A podejrzewam, że różnicy w zachowaniu na szutrach przy moim zerowym skillu w terenie nie odczuję
Odczujesz. Jak nawet ja odczułem, to Ty też :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Thomson1024
A1
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Thomson1024 »

Miałem na myśli różnicę między Michelinami i Metzelerami. Ale liczę na to, że od czuję różnicę względem moich obecnych opon.



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: andrus75 »

No właśnie. Różnice między Michelin a Metzeler. Dlaczego nie metzeler? Jest jakaś widoczna różnica?

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
Thomson1024
A1
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Thomson1024 »

Podobno Metzelery głośniejsze... Najlepiej to by było mieć 2 moto obok siebie, jeden na Michelinach, drugi na Metzelerach i się przejechać obydwoma. Ja mogę bazować tylko na zasłyszanych opiniach bo sam nie mam żadnych punktów odniesienia 😕
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1244
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: SimOn! »

Tourance jest dużo starsza konstrukcją (i mieszanką) a świat idzie do przodu szczególnie jak chodzi o przyczeność na mokrym. Weź to też pod uwagę.
A na "hałas" polecam stopery, serio Obrazek

Z innej lekko beczki ;) Pamiętam jak zmieniłem opony z Turance Next na Scorpion STR i okazało się, że nagle przednie koło nie łapie tak chętnie podłużnych szczelin (pęknięć) i nie mam wrażenia, że jadę jak w koleinie. Okazało się, że inny kształt plus "kostki" w STRach zmieniły wszystko i zdecydowanie wolę tą opnę... a czy hałasuje nie wiem bo mam stopery ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Thomson1024
A1
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Thomson1024 »

Do mojego moto wleciały Anakee Adventure i dziś miałem możliwość się przejechać kilkadziesiąt kilometrów. Temperatura 5 stopni, najpierw sucho, później mokro. W porównaniu z poprzednimi Dunlop Trailmax Meridian jest dzień do nocy:
- Motocykl jest zwrotniejszy i sam chce skręcać, a i w samym zakręcie mam poczucie większej stabilności. To wszystko zapewne dlatego, że poprzednia tylna opona była już mocno spłaszczona.
- Trzymanie na suchym i mokrym asfalcie rewelacja. Na mokrym przy mocnym zamknięciu klamki udało mi się włączyć ABS. Podczas normalnej jazdy żadnych problemów, z przyczepnością.
- Przejechałem jakiś kilometr po drodze gruntowej, taki mokry i rozjeżdżony piach. Ku mojemu zaskoczeniu było naprawdę dobrze (jak na moje zerowe umiejętności jazdy w terenie). Przód sobie jechał sam, ale z grubsza tam gdzie chciałem, za to tył bez problemu napędzał motocykl (nie tak jak na poprzednich oponach gdzie tylko się kręcił).
- Hałasu nie słyszałem żadnego, nawet powyżej 110 km/h. Głównie dlatego, że i tak wszystko zagłusza szum (albo raczej huk) powietrza. Przy pochylaniu w zakrętach faktycznie coś tam słychać, ale według mnie porównywalnie jak poprzednie opony (czyli pomijalnie).
- Wzrosło mi trochę spalanie (4.8 l/100 km), ale obstawiam że przez niską temperaturę (obserwowałem zwiększone spalanie tej zimy) i/lub dynamiczną jazdę, bo jednak kusiło żeby w zakręty wchodzić żwawiej 😁 Także zobaczymy później czy opony mają tu jakiś udział.
Za wcześnie na pełną ocenę, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Podrzucę więcej jak pojeżdżę więcej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”