Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Smerfciamajda »

Moi drodzy, maszyna już w domu!
Dziś odebrany motocykl od sprzedającego, zrobione pierwsze 150km do domu.
Wrażenia bardzo dobre jak na początek, to inny motocykl niż DL1000 ze względu na piec. Te cztery gary pracują gładko i miarowo, różnica jak bym z diesla Mercedesa w124 przesiadł się do benzyniaka i to V6. Zresztą znacie to, kto jeździ wie.
Silnik ciągnie fajnie od dołu i nie trzeba się bać że nagle zacznie na niskich obrotach klekotać i szarpać, bardzo mi się to podoba.
Natomiast DL dawał większe wrażenie wyrywnosci, ten jedzie ostro i mocno ale nie ma tego odczucia co w V2.

Sam motocykl bardzo zaskakuje, pomimo większej masy na papierze mam wrażenie dużo większej lekkości prowadzenia. Nie wali mi się tak na niskich prędkościach, fajnie się nim manewruje po parkingu a w zakręty wpisuje się ładnie się sam składa. Na plus w stosunku do sztormiaka.
Skrzynia i quickshifter to dla mnie odkrycie, biegi w górę to baja, klik i jedzie dalej. W dół jest jakaś guma jednak troch i trudniej ale trzeba opanować, mocno zależne od obrotów. Sama skrzynia zupełnie jak nie Kawasaki, bardzo lekko i precyzyjnie. Hamulce sztos, jakieś mocniejsze na pierwsze odczucie.

Pisze to pod wpływem pierwszych achów i ochów ale podoba mi się mocno, widać przeskok generacyjny w motocyklu.
Wygodna kanapa, fajna wyprostowana pozycja, tempomat to bajka, no ile można bez tempomatu jeździć Obrazek

Z rzeczy które mi już nie pasują to pokrycie kanapy skóra z napletka. Dupsko się poci i piecze choć sam profil wygodny, trzeba siatkę zamówić. DL miał lepszą tapicerkę.

Technikalia znacie z sieci. Mój motocykl jest z 2019r, sprowadzony z Francji przez mojego kolegę który robi takie rzeczy od wielu lat. Motocykl jest po przejściach innych się nie sprowadza, kto nie wierzy ten naiwny, ale nie była to jakaś wielka szkoda tylko szlifowanie a do naprawy owiewki, kierunki, uchwyty kufrów stoją boczną. Światła były całe , szyba cała. Reszta sprawdzona, rama i zawias nie ruszony.
Jak ktoś szuka fajnego moto to kumpel sprzedaje po kilkanaście motocykli w miesiącu, ma samych zadowolonych klientów. Dam namiar na priv.



No to tyle, idę jeździć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3752
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: crimson »

Fajowy :)
Ciekawe jakie wrażenia przekaże Smerfetka, mam nadzieję, ze tez będzie zadowolona :)

Gratulacje i szerokości


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4455
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: lukas76 »

Super sprzęt, a silnik to bajka, jeszcze sie przekonasz... ;)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

August
A2
Posty: 250
Rejestracja: 02 sie 2020, 09:01

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: August »

Duża kawa a bardziej duże ekspresso i niech tak podnosi ciśnienie. :D Niech daje dużo frajdy.



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 532
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Colto »

Piękne moto, gratulacje.
4 garki są aksamitne, dają dużą przyjemność z jazdy.
Niech Ci się dobrze z nim podróżuje.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Oskar »

Ladne. malowanie wygląda z tymi światłami kozak niech daje dużo frajdy
Ciamajda jest czym pocisnąć objeździj. konika.
Ale Ty te halogeny niezanisko.
Za wiele na drodze tych. motorynek niewidac wszyscy gsami jeżdżą. Więc tym bardziej po paru tysiącach czekamy na opinie.
Szerokości,,


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Smerfciamajda »

Smerfetka przymierzała się przed zakupem jak był zdjęty z lawety. Zaakceptowała
Zobaczymy jak pojeździ trochę ze mną.

Co do halogenów to tak zamontowali w warsztacie. Niby za nisko ale jednak powinno być ok. Mogę świecić w miarę płasko i widać je z daleka bez oślepiania. Smerfetka jadąc autem powiedziała że z daleka jestem bardzo widoczny w lusterku a po wyłączeniu halogenów znikłem. To jest cechą lamp wielozwierciadłowych, szybka nie świeci, nie widać ich z daleka, nie nadają się do jazdy dziennej.
Samochody też mają nisko halogeny więc ma to jakiś sens.

Kurde pogoda się zepsuła, nie mogę jeździć.



Awatar użytkownika
pepperss
A2
Posty: 261
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: pepperss »

Piękny sprzęt. Niech się dobrze prowadzi. Tak jak mu na to pozwolisz. Gratulacje.



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Antyks »

Gratulacje. Super sprzęcik.
Jestem niezmiernie ciekawy wrażeń z dłuższych tras, jak i odczuć na nim plecaczka.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3081
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: staszek_s »

Fajna maszyna, gratulacje! Halogenki bardzo dobrze zamontowane, będzie większy trójkąt z głównym a w razie jakiejś (tfu) wywrotki nie uszkodzą owiewek. Niech się spisuje!


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: matt28 »

Smerfciamajda pisze:
15 kwie 2024, 08:23
Co do halogenów to tak zamontowali w warsztacie. Niby za nisko ale jednak powinno być ok. Mogę świecić w miarę płasko i widać je z daleka bez oślepiania. Smerfetka jadąc autem powiedziała że z daleka jestem bardzo widoczny w lusterku a po wyłączeniu halogenów znikłem. To jest cechą lamp wielozwierciadłowych, szybka nie świeci, nie widać ich z daleka, nie nadają się do jazdy dziennej.
Samochody też mają nisko halogeny więc ma to jakiś sens.
Gratuluję zakupu, 4 cylindry to inna bajka, jest to rzecz za którą naprawdę tęsknię po sprzedaży VFR. Będzie pan zadowolony :)
Co do halogenów, to masz całkowitą rację - założenie ich w ten sposób zdecydowanie poprawia widoczność, a jednocześnie nie oślepia kierowców z naprzeciwka.


Old, grumpy man na DL-u 800

Quarius
A2
Posty: 193
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Quarius »

Gratulacje! Mam nadzieję na to, że wrzucisz subiektywne, konkretne porównanie już po wjeżdżeniu się :)

Pytanie poboczne o tego znajomego ściągającego motki - czy on je ściąga i tu doprowadza do stanu prawilnego? I jakie maszyny organizuje?


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Smerfciamajda »

Tak, sprowadza motocykle i naprawia u siebie w warsztacie. Ma bardzo szeroki przekrój. Nie chce zaśmiecać wątku więc napiszę na priv.
A jak ktoś zainteresowany to też podeślę info.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1269
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: MrWaski »

Smerfciamajda pisze:
15 kwie 2024, 08:23
Samochody też mają nisko halogeny więc ma to jakiś sens.
Oj tak. Im niżej tym lepiej we mgle. Mniejsza poświata i lepiej oświetlają drogę.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

jacekzak71
A1
Posty: 25
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:21
Lokalizacja: Kępno

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: jacekzak71 »

Ładny. Gratulację. Super malowanie



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1196
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Rommel »

Smerfciamajda pisze:
14 kwie 2024, 15:53
Motocykl jest po przejściach innych się nie sprowadza, kto nie wierzy ten naiwny, ale nie była to jakaś wielka szkoda tylko szlifowanie a do naprawy owiewki, kierunki, uchwyty kufrów stoją boczną. Światła były całe , szyba cała. Reszta sprawdzona, rama i zawias nie ruszony.
<3


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: zwierzak »

Smerfciamajda pisze:
14 kwie 2024, 15:53
Wrażenia bardzo dobre jak na początek, to inny motocykl niż DL1000 ze względu na piec. Te cztery gary pracują gładko i miarowo, różnica jak bym z diesla Mercedesa w124 przesiadł się do benzyniaka i to V6. Zresztą znacie to, kto jeździ wie.
Silnik ciągnie fajnie od dołu i nie trzeba się bać że nagle zacznie na niskich obrotach klekotać i szarpać, bardzo mi się to podoba.
Natomiast DL dawał większe wrażenie wyrywnosci, ten jedzie ostro i mocno ale nie ma tego odczucia co w V2.
Ten silnik przepięknie ciągnie powyżej 5 tys obrotów - i tutaj jedna z większych różnic - tam gdzie sztormiak zaczyna sapać - tutaj będziesz miał wrażenie, że masz turbo. Tylko test zrób na początku bez Smerfetki !!!
No i oczywiście - już od 1800 obrotów jedzie - jak to 4-cylindrówka - więc na agrafkach gdy zwalniasz nawet poniżej 20 km/h to nic nie szarpnie.

Gratki!!!


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: Pawian »

Fajowski!!!
Gratulacje Smerfie!

A co do halogenów to jako inżynier :geek: zgadzam się ze Staszkiem.
staszek_s pisze:
15 kwie 2024, 09:14
Fajna maszyna, gratulacje! Halogenki bardzo dobrze zamontowane, będzie większy trójkąt z głównym a w razie jakiejś (tfu) wywrotki nie uszkodzą owiewek. Niech się spisuje!


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: bojaco »

Niech wozi bezpiecznie. Do zobaczenia!


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Nowy sprzęt Smerfa - Kawasaki Versys 1000

Post autor: KroQ »

Ładna sztuka - Kawał Suki ;) . Nawet bez tego zielonego koloru się prezentuje.
Oby bez przygód i zawsze do celu.
Tego życzę ja..... Jarząbek :roll:


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”