Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
AREKWOZ
AM
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2024, 21:19

Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: AREKWOZ »

Panie i Panowie kupiłem nie dawno dl 650 w wersji xt z 2016 roku . Moto bajka ale postanowilem sobie wymienic filtr powietrza swiece i filtr oleju i olej . nie wiem jaki byłzalany ale po delikatnym zielonkawym kolorze domyslam sie ze byl to motul 5100. POstanowilem zalac motul 7100 bo tak mi diradzil Pan w sklepie do tego moto.. wszystko bylko ok ale po wyjechaniu na autostradę chcialem sprawdzic moto i przez chwile cisłem go na v maxie poczym moto przestalo ciągnąć, jechac niewiedzialem co jest zjechalem na bok odpalilem google i po 20 min podregulowalem linke sprzęgła. moto zaczelo jechac i wydawalo sie ze jest ok ale nie jest przy delikatnej jezdzie jest ok biegi wchodza jak maselko precyzyjnie itd ale jak np na 4 lub 5 bądz 6 biegu jadę i nagle dodam gazu gwałtownie obroty idą do fula a moto przyspiesza jak skuter . Moja szybka diagnoza to ze ślizga sprzegło. chyba trafna nasmarowalem i sprawdzilem linke chodzi ok jest cala nie zacina sie wymieniłem klamke na nowa orginalna bo byla bardzo rozchlebotana wyczyscilem i nasmrowalem sprezyne przy dzwigni sprzegla nadal to samo nawet zluzowalem linke tak ze malo co wysprzeglała i tez to samo moje pytanie wiec bo juz i tak zamowiłem czy wymiana tarcz przekładek i sprężyn na nowe oraz zalaniu motulem 5100 pomoze ? moze ktos mial juz taki przypadek ? przebieg 37 tys .



Awatar użytkownika
KOKOSIK-K1
A1
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2020, 15:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: KOKOSIK-K1 »

Wygląda na złe ustawienie sprzęgła, miałem podobnie(linka była przytarta). Zacznij od obejrzenia wysprzęglika i idź w górę, trochę trzeba się pobawić. Być może kontry na lince są za słabo dokręcone i samo się rozregulowało. I moim zdaniem zmiana oleju na 7100 nie ma tu znaczenia. Na ten przebieg nie brałbym sprzęgła pod uwagę.(ale nigdy nic nie wiadomo).


kokos

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: delirium »

Osobiście lałbym semi motul 5100, też miałem przypadki ślizgania na pełnym syntetyku.
poza tym poco płacić wiecej jak 5100 jest super, wszystkie motury w stajni tym zalewam i nigdy żadnego problemu.

p.s.
w sklepie sie nigdy nie pytaj o rady...



AREKWOZ
AM
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2024, 21:19

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: AREKWOZ »

Dziękuję za szybką odp. sugestia niby trafna ale przy zmianie klamki odpiolem linke przy klamce i patrzyłem na ten wyspzreglik ( dzwignia ze sprężyną ) bo o to chodzi tak ? i odbija do końca nic sie nigdzie nie przycina wiec chyba mi sie wydaje ze jak jechalem na v maxie to olej sie zagrzał tarcze spuchły bo mogly byc juz przyjechane i je przypalilo no nie wiem nie znam sie bardzo jestem poczatkujący . tak czy siak tarcze przekladki sprezyny i uszczelke juz kupilem orginal z suzuki wiec nawet jakby to nie bylo to to wymienie i przynajmniej bd wiedzial ze tam jest ok . jak Pan mysli ?



AREKWOZ
AM
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2024, 21:19

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: AREKWOZ »

czyli co radzicie zmniec narazie olej i zobaczyc co bedzie ? a jak bd ok to wymienic sobie to zimą? Bo nowe tarcze juz mocze w oleju



Awatar użytkownika
KOKOSIK-K1
A1
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2020, 15:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: KOKOSIK-K1 »

Mi osobiście źle się jeździ na 5100, bo właśnie sprzęgło mi kleiło, i zmieniłem na 7100 po to żeby biegi lepiej wchodziły na zimnym jest duża różnica. Mam na tym oleju przelatane ponad 40tysięcy. Może być tak że nie potrzebnie dałeś czadu zaraz po zmianie oleju. Ale nie koniecznie zajechałeś sprzęgło do końca. Generalnie dużo usterek odkrywamy i diagnozujemy sami bo po prostu lepiej znasz z czasem swój sprzęt.


kokos

AREKWOZ
AM
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2024, 21:19

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: AREKWOZ »

A na ile N dokręcić sruby na deklu i te że sprężynami na 10 ?



AREKWOZ
AM
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2024, 21:19

Re: Ślizgające sprzęgło po wymianie oleju

Post autor: AREKWOZ »

Temat zamknięty właśnie wymieniłem na nowe oryginalne tarcze przekładki i sprężyny oraz olej motul 5100 moto jeździ jak marzenie doszła też oczywiście nowa klamka też orginal . Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”