Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Online
Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1207
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: f_ranek »

Akumulator jest na śrubkę krzyżakową. Chyba żeby wymienić na jakiś imbus...


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1274
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Moje akumulatory mają krzyżak, to fakt, ale mają też łeb sześciokątny pod klucz 10... :mrgreen:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1287
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: biblo »

Wkrętak zawsze się przydaje - najlepiej właśnie taki z wymiennymi końcówkami :) A te dwustronne z fabrycznych zestawów, to jednak straszna tandeta i potrafią pękać rączki...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1274
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Przypomniało mi się, że mam porządnego bita bodaj PH2 Wihy wsadzonego do multitoola. Tak więc przeżyję. :geek:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1207
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: f_ranek »

MrWaski pisze:
16 lut 2023, 17:15
Moje akumulatory mają krzyżak
Racja. To jeszcze ta sama sytuacja z ustawianiem reflektorów, ale dostęp do żarówek (o ile nie masz LED) kierunkowskazów już tylko krzyżak.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: andrus75 »

Z tego co pamiętam to te krzyżaki są JIS. Często ludziska używali wkrętaków z głowicą Philips (bardziej popularnych u nas) i zwykle śruby np. dekielka zbiornika płynu hamulcowego były zjechane. One mają inny kąt głowicy.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka

Ocena: 11.76471%


DL650 AK7

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1274
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Andrus, gdzieś wyczytałem, że Japończycy od 2008 roku już nie używają JIS do motocykli na Europę.
Sprawdziłem dokładnie kąty tego z kompletu i to jest Philips, nie JIS. Dodam jeszcze, że do zbiorniczka z płynem hamulcowym mam dobrany nowiutki Philips, który siedzi tam idealnie bez luzów. Wiem jak się kończy próba odkręcania źle dobranym kluczem.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: andrus75 »

Może być. Oba moje Japończyki są sprzed 2008r

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

horizon
A1
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2021, 11:13

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: horizon »

Jeśli mogę coś doradzić to nie kupuj narzędzi typu festool do zastosowań domowych. To narzędzia zaprojektowane do zastosować zawodowych, owszem bardzo dobre i drogie ale jako domowy majsterkowicz wykorzystasz 10% ich możliwości a zapłacisz 100% ceny. Warto jest w poszukiwaniu zajrzeć sobie tutaj https://buythis.pl/narzedzia-pneumatyczne-warsztat/



Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Janek-2004 »

Ja właśnie się szykuję na wyjazd na Sardynię (startujemy w sobotę 27.04) i zacząłem od przypomnienia sobie co mam, a co ewentualnie brakuje w mojej narzędziówce. A używam takiej popularnej https://allegro.pl/oferta/narzedziowka- ... 3JEALw_wcB

Jak odkręciłem dekiel to byłem w szoku co ujrzałem. Syf, kiła i mogiła. Wszystkie klucze, przedłużki, bity, imbusy oraz szmata bawełniana w którą to było zawinięte jest zgnite. W środku jest jeszcze mokro. Nigdzie nie ma dziury, dekiel był dokręcony na fest, uszczelka pomiędzy deklem a rurą jest cała i sprawia wrażenie że robi robotę. Taka kondensacja?
Muszę to odszczurzyć i w jakimś oleju wytarzać, ale nie będę już tego używał jako narzędziówkę.

PS. Klucze które woziłem miały m.in umożliwić: korektę łańcucha, dobranie się do żarówek, odkręcenie obu kół w razie "W" choć też mam bezdętki. Korektę łańcucha tym zestawem robiłem ze 2 lata temu gdzieś na Bałkanach, żarówkę padniętą zmieniałem w tamtym roku w Italii, więc raczej się sprawdził mój zestaw. O trytytkach, taśmie, żarówkach i bezpiecznikach to wiadomo, że się przydaje.

Żeby zaoszczędzić wagi i miejsca w tej tubie zrobiłem niektóre klucze na modłę jak miałem w oryginalnej narzędziówce w hondzie Transalp. Np. klucz do koła przeciąłem tak aby był jednostronny, tak aby wszedł do płaskiej rury z jednej strony, a z drugiej strony by wszedł inny klucz też jednostronny, tak aby robił za przedłużkę. W ten sposób np. 3 elementy dł. 20 cm robią klucz o dł. ponad 50 cm z hakiem a więc jest już spora dźwignia. Honda to sprytnie wymyśliła a ja tylko skopiowałem ten pomysł.



powolny
A1
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:00

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: powolny »

Też się zastanawiam nad tego typu tubą i myślę ją założyć pomiędzy lewym kufrem a kołem . Co do syfu o którym piszesz :?: ,może być z kondensacji ,ale raczej z opadów ,woda to się wszędzie dostanie ,a wychodzić nie chce . Jest jednak nauka ,dla mnie też ,żeby co jakiś czas otwierać i zrobić "inspekcję" jak to w książce przeglądów piszą ;) .Osobiście jestem zawiedziony zestawem fabrycznym DL-a :dwa klucze płaskie ,2 imbusy i śrubokręt :oops: , nawet klucza do świec nie dali i muszę jakiś dopasować ,bo to troszkę potrzebny (dla mnie ) gadget .


Show Must Go On

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Struna »

Janek-2004 pisze:
22 kwie 2024, 14:18
Żeby zaoszczędzić wagi i miejsca w tej tubie zrobiłem niektóre klucze na modłę jak miałem w oryginalnej narzędziówce w hondzie Transalp. Np. klucz do koła przeciąłem tak aby był jednostronny, tak aby wszedł do płaskiej rury z jednej strony, a z drugiej strony by wszedł inny klucz też jednostronny, tak aby robił za przedłużkę. W ten sposób np. 3 elementy dł. 20 cm robią klucz o dł. ponad 50 cm z hakiem a więc jest już spora dźwignia. Honda to sprytnie wymyśliła a ja tylko skopiowałem ten pomysł.
Możesz wrzucić jakies foto tego rozwiązania ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 245
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Hawk1985 »


Janek-2004 pisze: Jak odkręciłem dekiel to byłem w szoku co ujrzałem. Syf, kiła i mogiła. Wszystkie klucze, przedłużki, bity, imbusy oraz szmata bawełniana w którą to było zawinięte jest zgnite. W środku jest jeszcze mokro. Nigdzie nie ma dziury, dekiel był dokręcony na fest, uszczelka pomiędzy deklem a rurą jest cała i sprawia wrażenie że robi robotę. Taka kondensacja?
Muszę to odszczurzyć i w jakimś oleju wytarzać, ale nie będę już tego używał jako narzędziówkę.
Podrzucę pomysł jak odrdzewić narzędzia, kup kwasek cytrynowy w butelce (taki substytut soku z cytryny - kiedyś sprzedawali to w żółtych plastkowych buteleczkach)
Zostaw w tym zardzewiałe elementy na 24h

Można też bawić się i wyciskać sok z cytryny, ale kwasek prostszy.

Widziałem to na yt, sam testowałem i działa.

Wytapatalkowano



Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Struna »

Szybciej/prościej - coca-cola czy inne pepsi i ta sama procedura. Kąpiel przez dobę.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Remol71 »

Tyle klamotow to ludzie wozili w epoce syrenki.


1050 XT

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1287
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: biblo »

powolny pisze:
23 kwie 2024, 10:15
Osobiście jestem zawiedziony zestawem fabrycznym DL-a :dwa klucze płaskie ,2 imbusy i śrubokręt :oops: , nawet klucza do świec nie dali i muszę jakiś dopasować ,bo to troszkę potrzebny (dla mnie ) gadget .
Rozumiem, że traktujesz go jako kieliszek - ten klucz ;) lub w celach np. obronnych, no bo chyba nie do wykręcania świec... :lol: Bo i po co miałbyś je wykręcać... :roll:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Janek-2004 »

Struna pisze:
23 kwie 2024, 10:30
Janek-2004 pisze:
22 kwie 2024, 14:18
Żeby zaoszczędzić wagi i miejsca w tej tubie zrobiłem niektóre klucze na modłę jak miałem w oryginalnej narzędziówce w hondzie Transalp. Np. klucz do koła przeciąłem tak aby był jednostronny, tak aby wszedł do płaskiej rury z jednej strony, a z drugiej strony by wszedł inny klucz też jednostronny, tak aby robił za przedłużkę. W ten sposób np. 3 elementy dł. 20 cm robią klucz o dł. ponad 50 cm z hakiem a więc jest już spora dźwignia. Honda to sprytnie wymyśliła a ja tylko skopiowałem ten pomysł.
Możesz wrzucić jakies foto tego rozwiązania ?
Nic specjalnego - kawałek rurki płaskiej, z jednej strony wchodzi klucz 24 z lewej strony tylnego koła, z drugiej można włożyć jako przedłużkę np 22 który jest używany z prawej , lub jakiś dłuższy imbus - jest kawał lewara wtedy. Zalałem jak radzisz colą, choć lepiej by do jakiegoś łyskacza to wykorzystał, ale zobaczymy jutro czy cola robi czy nie robi?

Obrazek

Obrazek
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: andrus75 »

Taką płaską rurkę miałem już w Suzuki gs550 z 1978 roku w zestawie. Ale to działa

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1274
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Janek-2004 pisze:
23 kwie 2024, 22:52
...ale zobaczymy jutro czy cola robi czy nie robi?
Kwas fosforowy E338 jest dodawany m.in. do Coca-Coli jako środek konserwujący. Niestety, stężenie jego jest bardzo małe i działanie odrdzewiające jest mizerne, ale jakieś jest.
Najlepiej kupić czysty kwas fosforowy i przy pomocy pędzelka super można odrdzewić bez czasochłonnego moczenie w Coli.
Środki do odrdzewiania (Fosol) mają jako główny składnik kwas fosforowy. Czasem dodają jeszcze kwas cytrynowy.

Przed odrdzewianiem (albo w trakcie), dobrze jest użyć szczotki drucianej. Działanie kwasu fosforowego jest też takie, że zabezpiecza przed dalszym rdzewieniem. Tworzy się warstwa jakichś fosforanów i na długo jest spokój. Warstwa ta super trwała nie jest, ale po odrdzewieniu warto natrzeć ją jakimś olejem. Do zabezpieczenia narzędzi będzie w sam raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

powolny
A1
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:00

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: powolny »

biblo pisze:
23 kwie 2024, 18:30
Bo i po co miałbyś je wykręcać... :roll:
Nie wiem ,ale w Hondzie mam ,to co Suzi gorsza ? Wprawdzie mam pełny assistance i do tego jakiś od Suzuki na Europę ,ale ... :mrgreen: . Do tej tuby to smar do łańcucha bym włożył ,bo nie mam pomysłu gdzie go wkomponować ??? Natomiast co do zardzewiałych kluczy ,myślę że odkręczć będą podobnie jak odrdzewione ;) .


Show Must Go On

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”