Elektryka

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Elektryka

Post autor: gzub »

DL 650 z 2013 roku - mam problem z elektryką, a mianowicie co jakiś czas nie działają mi kompletnie kierunki i światła. Pomaga wyłączenie moto i odpalenie od nowa. Za każdym razem tak się nie dzieje , ale powiedzmy że na 10 odpaleń spotyka mnie 2 razy taka sytuacja. Ktoś coś przypuszcza co to może być ? Zaczynam łączyć to z ostatnim serwisem podczas którego wymieniany był stator i montowana olejarka scottoiler. Wcześniej takich cyrków nie miałem. Podjadę do serwisu , ale może ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć w czym jest przyczyna tego dziwnego zachowania elektryki motocykla.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Elektryka

Post autor: Centrino »

Kurde o elektryce to mam blade pojęcie ale może jakiś przekaźnik


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Elektryka

Post autor: prebenny »

Podejrzewałbym albo gdzieś słaby styk (może słabo włożona wtyczka) albo słabą masę (źle dokręcona / nie przykręcona).

Kiedy się to zdarza? Losowo, po jakimś czasie, jak włączysz więcej świateł czy jak jest wilgoć?


null

Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Elektryka

Post autor: gzub »

prebenny pisze:Podejrzewałbym albo gdzieś słaby styk (może słabo włożona wtyczka) albo słabą masę (źle dokręcona / nie przykręcona).

Kiedy się to zdarza? Losowo, po jakimś czasie, jak włączysz więcej świateł czy jak jest wilgoć?
Zdarza się to zdecydowanie losowo. Zaczynam w tym powoli upatrywać jakiegoś zwarcia lub nie stykania w instalacji po ostatnim serwisie podczas, którego był wymieniany stator oraz montowana olejarka scottoilera. Wcześniej takich problemów nie miałem



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Elektryka

Post autor: prebenny »

Może jakaś luźna masa - jak wjedziesz w jakąś dziurę to straci styk, komp łapie błąd i wszystko gaśnie?


null

Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Elektryka

Post autor: gzub »

prebenny pisze:Może jakaś luźna masa - jak wjedziesz w jakąś dziurę to straci styk, komp łapie błąd i wszystko gaśnie?
Faktycznie dziwne to. Pewnie będę musiał podjechać do suzuki i spróbować to zdiagnozować.



Awatar użytkownika
Croll
A1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2017, 21:17
Lokalizacja: SCI

Re: Elektryka

Post autor: Croll »

I jak, problem rozwiązany? Wiem ze wakacje wyjazdy ale przydała by się odpowiedź dla potomnych ;)


Honda Transalp XL600V =》Suzuki Vstrom DL650A

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”