XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4645
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: lukas76 »

Mnie obojętne gdzie tylko zebybtermin był ostatni weekend września, wcześniej nie dam rady, orzynajmniej na tą chwilę


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2132
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: JARON »

Kuźwa jak bym w urzędzie sprawę załatwiał. A listy do tej pory brak. Może nawet chętnych nie będzie a codziennie jeden post czytamy w temacie zlotu. A ewentualny czas ucieka.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4651
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: Centrino »

@JARON - po co Ci lista jak organizatora brak??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2132
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: JARON »

Zawsze była by większa szansa na szybkie zapełnienie listy,gdy się już takowy organizator znajdzie. Czasem kilka dni ludziska się zapisują.A tak to już by chętni na liście byli ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: gorghu »

widząc co się dzieje w tym wątku śmiem wątpić w powodzenie zrobienia jesiennego zlotu. jest już sierpień a organizatora jak nie było tak nie ma, za to w multum dyskusji o listach i terminach komu pasuje a komu nie, a że drogo, a że ja znajdę ale niech ktoś inny pociągnie.

Jest już sierpień. Nawet jak sie ktoś znajdzie i miejsce to kiedy czas na pozbieranie kasy, zrobienie listy, ograrnięcie tematów.

Moja rada: zapomnijcie o jesiennym i szukajcie już miejsca i terminu na wiosenny!
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: gorghu »

Co tu tak nagle ucichło? ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2573
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: Smerfciamajda »

Bo zaorałeś wątek swoim poprzednim postem i ludziska uciekły co by nie deptać
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4645
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: lukas76 »

Na drugim forum coś kombinują odnosnie zlotu. U nas ni ma Pana.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: gorghu »

Smerfciamajda pisze:
10 sie 2024, 16:07
Bo zaorałeś wątek swoim poprzednim postem i ludziska uciekły co by nie deptać Obrazek
ja tylko napisałem jak jest. czas sie kurczy a rozmowa nadal tkwiła w martwym punkcie i była o jesiennym zlocie. Nie ma na to już szansy. Nawet jeśli znalazłby się ośrodek to nie ma kiedy zrobić listy i dokonać wpłat. Dlatego napisałem żeby już odpuścić jesienny i skupić się na wiosennym.
I nie zmienia to faktu żeby nadal coś tu kombinować i rozmawiać i żeby się chętny znalazł do ogarnięcia tego. Ale też nie taki co ograniczy się "ja znalazłem ośrodek a wy zróbcie resztę" tylko taki który to ogarnie od początku do końca.
Ocena: 11.76471%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 565
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: Colto »

Witajcie.

Zmiany, które ostatnio zaszły w moim życiu służbowym, niestety nie pozwalają mi się zająć od A do Z organizacją zlotu.
Nie byłem w stanie tego przewidzieć.

W podanych ośrodkach mamy nadal utrzymaną rezerwację - czy mam je odwołać?



Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3842
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: crimson »

Colto pisze:
10 sie 2024, 18:49
.....

W podanych ośrodkach mamy nadal utrzymaną rezerwację - czy mam je odwołać?


....
Wydaje mi się, że tak - bo w miesiąc nie uda się już nic dopiąć. A ośrodki będą wiedziały na czym się stoi - mozna wspomnieć o wiośnie.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: gorghu »

dokładnie. odwołaj już tą rezerwacje. Nie ma szans w okresie wakacyjno-urlopowym choćby pozbierać kasy. na to trzeba czasu. A i tak pod koniec terminu trzeba niektórych poganiać i postawić sprawę jasno że jak nie wpłaci to wypada (a to jest najbardziej niewdzięczna robota przy tym, bo nikt nie chce do nikogo dopłacać).

druga sprawa: jak ktoś znajduje ośrodek, z dobrym terminem, i w miarę dobrej kasie, to nie pyta tu jakie terminy pasują. Bo się zaraz konkurs życzeń zaczyna. A tak tylko czas się marnuje. Wrzuca hasło: jest taki i taki ośrodek, termin taki, kasa taka. Jak nie ma czegoś "konkurencyjnego" przez max tydzień, to rezerwuje i zaczyna oficjalnie ciągnąć temat. Wrzuca post z informacjami o zlocie, terminie, kosztach (do kiedy zaliczki, do kiedy całość), i zaczynamy listę wpisów. na mniej niż 400 zł za weekend ja nie liczę (niestety wszystko kosztuje). Owszem, przy dużym ośrodku i 100 osobach cena może od osoby nieco spaść. ale niestety takie założenie tych 400 zł trzeba mieć (wliczając nocleg, żarcie, gadżety).

takie jest moje zdanie.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2132
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: JARON »

To może zrobimy spotkanie takie jak w Sielpi? (Nieoficjalne) Każdy sobie zapłaci za pobyt na własną rękę i już.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 565
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: Colto »

Zapomniałem napisać - odwołałem rezerwacje w 3 miejscach, o których pisałem powyżejw wątku.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1388
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: bojaco »

Dzięki za zaangażowanie. Może by rozważyć jeden zlot w roku zamiast dwóch?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3095
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: gorghu »

Można rozważać dwa, ale trzeba mieć świadomość, że:
- zloty nie są już tanie
- trzeba odpowiednio wcześnie je organizować (wiosenny zacząć gdzieś w październiku/listopadzie, a jesienny najpóźniej w czerwcu),
- nie patrzeć na innych tylko, jak mam miejsce to dogadywać termin i kwotę (jak najbardziej korzystną) i rzucać konkretne info na forum. Bo inaczej zaczyna się koncert życzeń ( a że termin nie pasuje, a że za drogo, a że za daleko, itp.). Wszystkim nie da się dogodzić a i zaczyna się niepotrzebne zamieszanie.
Można też zawsze zrezygnować z koszulek i innych gadżetów. Zawsze to będzie pare zł taniej. ;)

A gadki typu "jadę we dwie osoby na dwa noclegi to dla mnie 1000-1500 zł za weekend". no niestety, tak wygląda rzeczywistość. ceny poszły w górę i takie zloty zrobiły się drogie. Ja teraz za dwa dni (jeden nocleg) w Bieszczadach zapłaciłem ok 400 zł za noclegi i paliwo (na dojazd i trochę dłuższy powrót). nie doliczam do tego jedzenia i picia. Bo z tym robi się koło 600 zł spokojnie. Za jedną osobę. Więc na dwie osoby to jest spory wydatek jak na weekendowy wyjazd. I ja to rozumiem. Ale niestety takie są obecne realia jeśli chodzi o ceny. Więc albo to się zaakceptuje albo trzeba odpuścić zloty.

Dla mnie jest pewne jedno - musi się znaleźć chętny który to zorganizuje (znaczy się znajdzie miejsce, wrzuci post, zbierze listę i kasę). Reszta (gadżety, trasy, itp) to dodatek do zlotu który dla niego zapunktuje. W innym przypadku nie zorganizujemy już żądnego zlotu (jak to miało miejsce na dywagacjach na temat jesiennego zlotu i na tym się skończyło).
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4645
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: lukas76 »

Znalezienie miejsca nawet w miarę taniego jeszcze sie da, zbieranie kasy jest tez w miarę, koszulki jak i listy też mozna ogarnąć ale najgorsze jest planowanie, bo jeżeli przykladowo koszt zlotu to 300 zł a Ty planujesz że dodatkowe 70 starczy na koszulki, gadżety czy zespół ktory musisz wczesniej zamówić i nagle z Twojej 100 osobowej listyq rezygnuje 25 osob i żąda zwrotu zaliczki to robią się poważne problemy. Dlatego moja rada taka, aby organizować zloty z odpowiednim wyprzedzeniem, dogadać z którymś z kolegów "WCZEŚNIEJ " w sprawie pomocy organizacji i przede wszystkim zrobic zaliczki bezzwrotne, uchroni to organizatora przed dodatkowym stresem, a maruderów, przed podejmowaniem pochopnych decyzji, przynajmniej w jakimś tam stopniu. Można też przemyśleć organizację jednego zlotu wiosennego z pełną pompą a jesiennego w formie bez koszulek czy gadżetów, np. Ze sniadaniem tylko i możliwością zrobienia sobie we wlasnym zekresie ogniska, na wielu forach tak jest właśnie wtedy mozna i miejsce ponizej 300 zł znaleźć. To tyle z mojego doświadczenia, ja na razie organizację odpuszczam, dwa zloty pod rząd wystarczą, teraz czekam na innych 😉


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3842
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: crimson »

Dla zobrazowania kosztów. Forum Afriki od lat robią zlot w tym samym miejscu, w stanicy harcerskiej. Koszty w tym roku:
image_2024-09-01_194213799.png
image_2024-09-01_194213799.png (467.21 KiB) Przejrzano 540 razy
A warunki raczej spartańskie.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Piter7011
A2
Posty: 299
Rejestracja: 02 sty 2019, 22:19
Lokalizacja: Kalisz

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: Piter7011 »

crimson pisze:
01 wrz 2024, 19:43
Dla zobrazowania kosztów. Forum Afriki od lat robią zlot w tym samym miejscu, w stanicy harcerskiej. Koszty w tym roku:
image_2024-09-01_194213799.png

A warunki raczej spartańskie.
Od kilku lat jeżdżę na zlot Virago który odbywa się też w ośrodku harcerskim od dawna, a koszty są trochę inne i w tym roku wyglądało to tak:
Noclegi w domkach wielo osobowych ale pokoje po 6-8 osób jest też kilka mniejszych domków.
110 od osoby za dobę z wyżywieniem i to dobrym. + 50 zł za wjazd od głowy koszulki i znaczki jak ktoś chce ale nie musi. Koszulka 50 , znaczek 20.
W cenę jest wliczony DJ na jeden wieczór i kapela ale nie jakaś z górnej półki na następny dzień. Jest też ognisko ale z własną kiełbasą czy co tam kto chce.
Tylko tyle ze te zloty są organizowane od lat przez te same osoby organizatorzy są umówieni z kierownikiem juz na następny rok z wyprzedzeniem.
Myślę ze dla nowych organizatorów ceny mogłyby być inne!
Organizacji zlotu się nie podejmę bo nie potrafię sam się dobrze zorganizować i większość rzeczy robię na ostatnią chwilę, taki spontan.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4645
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XII Złot forum- zapisy chetych do organizacji.

Post autor: lukas76 »

Nie wiem czy osobiście chciałbym jeździć tylko w jedno miejsce, nie mówię tu o powtórzeniu co jakiś czas jakiegoś hotelu czy ośrodku, ale co roku do tego samego, to chyba nuda.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”