Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: Antyks »

A ja nadal mam opory przed zabezpieczaniem tak kasku. Czasami ktoś coś zniszczy by zniszczyć ...
Kumpel zostawił kask przypięty za pasek. I kask zginął. I co z tego że ktoś kasku nie wykorzysta, jak kumpel został w niedzielę wieczorem 500 km. Od domu bez kasku, a w poniedziałek do pracy...


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: Luchow »

Jak mam miejsce w kufrze to pewnie, że też wolę kask schować, ale będąc w dłuższej podróży jak kufry są pełne, słońce grzeje a idziesz zwiedzać coś wysokiego i stromego jak np. zamek, albo ciasnego jak podziemia czy... w sumie też zamek, to nie bardzo jest wybór. Jeśli zakładać taki poziom ludzkiej złośliwości, to gość równie dobrze może Ci przewrócić motocykl albo np. złamać zapałkę w stacyjce i też utrudnić w ten sposób mocno życie...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: prebenny »

Antyks raczej miał na myśli sytuację gdzie ktoś 'napali' się na Twój kask, chce go zwinąć a tu ch*, bo jest przypięty więc ze złości stwierdza, że go rozwali :P
Ocena: 5.88235%


null

kbaran
AM
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2016, 12:28

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: kbaran »

A ja przyznam, że na wyprawach podczas zwiedzania nigdy niczym nie przypinam kasku, kurtki do motocykla. Buty zostawiam przy motocyklu. Nigdy nic się wydarzyło.... A robię tak od 7 lat i 100 kkm na motocyklu. Zapewne kwestia szczęścia... Co ciekawe, jak jadę motocyklem po przysłowiowe bułki, to zawsze chowam kask do kufra :). Sam nie potrafię tego wytłumaczyć... Może w czasie wypraw wzrasta moja wiara w ludzi :), bo zawsze spotykam się z olbrzymią życzliwością z ich strony. No chyba że to ukochani Rodacy, ale to już zupełnie inny temat :).


DL650 AL2 -> Vstrom 1000 XT L8

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: Mati! »

Kbaran nikt kasku nie wezmie bo kazdy mysli, ze to pulapka, zasadzka. A wez go przypnij kiedys na probe :-D.
A tak na powaznie to podziwiam. Obys nigdy nie musial sie przekonac, ze za miedza tez kradna i to niekoniecznie rodacy ;-).


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: QraC »

kbaran pisze: No chyba że to ukochani Rodacy, ale to już zupełnie inny temat :).
Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie k****...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: Suszny »

SimOn! pisze:Mnie tylko do szału doprowadza, że suzukoski kufer blokuje możliwość łatwego zdjęcia kanapy :evil:
Dlatego warto przesunąć kufer do tyło o jakieś 5cm. Wiercisz nowe otwory pod te grzybki, a gniazdo mocujesz na blaszce wysuwając je poza stelaż. Mam, polecam. Gdybyś potrzebował blaszkę daj znać, ale takie coś na pewno dorobisz gdzieś u siebie na miejscu.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Zabezpieczenie kurtki i kasku na motocyklu

Post autor: SimOn! »

Suszny pisze:
SimOn! pisze:Mnie tylko do szału doprowadza, że suzukoski kufer blokuje możliwość łatwego zdjęcia kanapy :evil:
Dlatego warto przesunąć kufer do tyło o jakieś 5cm. Wiercisz nowe otwory pod te grzybki, a gniazdo mocujesz na blaszce wysuwając je poza stelaż. Mam, polecam. Gdybyś potrzebował blaszkę daj znać, ale takie coś na pewno dorobisz gdzieś u siebie na miejscu.
Dzięki, wiem o tym miałem tak zrobione Obrazek Tylko mojemu plecaczkowi bardzo to nie pasowało. Oparcie gniotło ją w plecy. Teraz jak jeździ już sama mogę wrócić do tego ustawienia. Obrazek Co nie zmienia faktu że Suzuki się nie popisało Obrazek Ale jak ostatnio zobaczyłem, ze w Harleyu żeby wymienić płyn hamulcowy z tyłu, to trzeba zdjąć cały wydech i kilka innych gratów to już nie marudzę na Suzuki Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”