"Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Wszystko o technice jazdy i jej braku.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

"Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Pyxis »

Mozna sie bawic? ;-)



Gostek ma na tyle zebate chyba z 60cioma zebami i podnosi moto z miejsca. Z DLem nie pojdzie juz tak latwo.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Centrino »

Ja widzę, że Tobie dżimkana już przestaje wystarczać. Zaraz będą filmiki ze stuntu DL`em :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Pyxis »

Absolutnie nie, ale kolega Irek postanowil zrobic taki wozek. On ma parcie na gumowanie i chce nauczyc sie w miare "bezpiecznie". Tzn sam proces nauki ma tak przebiegac. Moj "stunt" ogranicza sie to takiego przerywnika, jak sie na pacholkach lapy zmeczyly i zaczalem plywac od potu:



Jak ten wozek wyjdzie, to moze tez zrobie probe, chociaz to mnie jakos szczegolnie nie rajcuje. Za malo sie przydaje w realej jezdzie, a pod ogolniakiem za malo miejsca. ;-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Iżu »

Ta umiejętność jest dla nas tak samo potrzebna jak nauka kopania dołków opierając przednie koło o drzewo..
To nie ten typ motocykla, jeśli ktoś chce się w ten sposób dowartościować, to proponuję zmienić maszynę na mocniejszą i krótszą, oraz wziąć kredyt.. przyda się na wymianę uszkodzonych po glebie części :lol:

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: QraC »

słowo "dowartościować" zamieniłbym na "pobawić".... jakoś lepszy odbiór tej wypowiedzi jest wtedy :)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Pyxis »

Nie oszukujmy sie - taka figura najlatwiej i najefektowniej "przyszpanowac" na motocyklu. Dla jednych to istotny element tego hobby, dla innych pomijalny. Mnie taki rzeczy ciekawia na zasadzie: "Dam rade, czy nie dam?". Nie mam zamiaru dazyc tutaj do jakiegos stopnia zaawansowania, bo uwazam, ze mi to do niczego niepotrzebne. Duzo bardziej kusi mnie ciasny nawrot czy szybki slalom, chociaz nie jest tak efektowny dla "widowni". :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Struna »

Pyxis pisze:Duzo bardziej kusi mnie ciasny nawrot czy szybki slalom, chociaz nie jest tak efektowny dla "widowni". :-)
jak glebę zaliczysz, to z pewnością będzie :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: "Bezpieczna" nauka jazdy na gumie? :-)

Post autor: Pyxis »

Nawet parkingowka bedzie. :D


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”