Zapraszamy także do polubienia naszego profilu na facebooku https://www.facebook.com/forumvstromclub

Rumunia, Bułgaria - ogólnie

Co jak gdzie i za ile w dalekich stronach
peruk
AM

Re: Rumunia, Bułgaria - ogólnie

Postautor: peruk » 22 cze 2017, 22:49

Jako iż moja lepsza połowa pochodzi z Rumunii, byłem już w tym wspaniałym kraju kilka razy i miałem okazję zobaczyć jak żyją. Z ciekawych miejsc też polecam Sighishoarę (niesamowity klimat starego miasteczka) i Transfagarasan. Ślub brałem w Oradei - fajny ryneczek, stolica regionu, który słynie ze spokoju i pozytywnej energii. W Oradei polecam nocleg przy kościele katolickim - niedrogo, a warunki luksusowe. Niestety nie wiem jak skontaktować się z zarządzającym księdzem.
Generalnie w Rumunii polecam sklepy z naturalną żywnością (są w pasażach wielu supermarketów) bądź lokalne sklepy wiejskie - ser smakuje jak ser, a kiełbasa to kiełbasa (tak jak było w Polsce kilkanaście lat temu). Warto pytać lokalsów o alkohol - w co drugim domu coś pędzą i znają się na rzeczy:)
Ludzie są bardzo gościnni i przyjaźni, co wynika z historii kraju.
W Bułgarii byłem w zeszłym roku - Złote Piaski nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia, wszyscy nastawieni na wyzysk. Nessebar jak najbardziej polecam - pomijając wszechobecne pamiątki warto obejrzeć architekturę.

Awatar użytkownika
gorghu
A2
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postautor: gorghu » 13 sie 2017, 18:26

A takie pytanko techniczne, bo czytam coś o płatnych drogach i winietach w Rumunii. Jak to wygląda faktycznie bo nie mogę się doszukać nic o motocyklach. Są zwolnione z opłat?

Remol71
A2
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Remol71 » 13 sie 2017, 19:04

Rumunia, Słowacja - motocykle nie płacą za autostrady.
2x 650

Awatar użytkownika
gorghu
A2
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postautor: gorghu » 14 sie 2017, 00:40

Dzięki Remol71 za info. O Słowacji wiedziałem bo leciałem już w tym roku. W Rumunii też już byłem w tym roku ale przejazdem i na bocznych i jakoś się nad tym nie zastanawiałem. Teraz początkiem września wybieram się na kilka dni i zacząłem czytać i trafiłem na ten temat. Stąd pytanie. :)

Awatar użytkownika
Mati!
A2
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Mati! » 05 wrz 2017, 20:53

Jakie sa ceny w knajpach w BG? Czy sa duze rozbieznosci miedzy poszczegolnymi miejscowosciami turystycznymi ( chodzi mi glownie o wybrzeze, typowe leniuchowanie)?
No i pytanie odnosnie plazy, jak wygladaja w porownaniu powiedzmy z Baltykiem?
To co kocham u nas to wlasnie plaze idealnie piaszczyste... tylko ta pogoda :-(
DL650K7 :o

Awatar użytkownika
QraC
A+B
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postautor: QraC » 05 wrz 2017, 21:10

Byłem w Słonecznym Brzegu 3 tygodnie temu. Tanio to już raczej tam było, natomiast nadal jest taniej niż w Chorwacji czy w Europie Zachodniej. Z atrakcji turystycznych to w okolicy jedynie Nessebar - faktycznie fajna miejscówka z mnóstwem knajpek, wąskich uliczek i ładnych widoków. Ceny w knajpach mocno różne... podobnie w lokalnych sklepach. Trzeba patrzeć bo ten sam towar w dwóch sklepach obok siebie może różnić się ceną o kilkadziesiąt procent.

Plaże - super. Miękki, drobny piasek, szerokość plaży - przynajmniej tam gdzie byłem ja - kilkadziesiąt metrów, łagodne zejście, woda ciepluchna. Leżaki dosyć drogie - komplet 2 leżaki + parasol - 24 lewa.
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->> Suzuki V-Strom 650 XT

Awatar użytkownika
Mati!
A2
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Mati! » 19 wrz 2017, 07:06

O takie info mi chodzilo i o taki piasek :-D.
Sprawdzam kurs lewa i zastanawiam sie czy ta cena za parasole to nie pomylka :-D
DL650K7 :o

Awatar użytkownika
QraC
A+B
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postautor: QraC » 19 wrz 2017, 08:58

Ano nie pomyłka... 8 lewa jeden leżak, 8 drugi, 8 parasol... z ciekawostek z tymi parasolami było tak, że gość który zbiera za nie kasę odznacza je tylko raz. Jak ktoś raz za nie w danym dniu zapłacił i się później zmył to kolejne osoby zajmujące te leżaki już nie musiały płacić.
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->> Suzuki V-Strom 650 XT

Wróć do „Informacje dla podróżników”