sczękowiec czy integral

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: QraC »

Chyba żeście ciut z tematu zeszli...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Tags:

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

A ja nie do końca tak uważam. W końcu zaczęło się od okularów w szczękowcu i integralu. Ja kasku zamkniętego nie założę jak mam okulary a z podniesioną szczęką już tak ;)


null

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Wąski »

Tak czytam wątek i stwierdzam, że strasznie żeśmy się rozbestfili w obecnym postępie ...marketingu. Niedługo ktoś napisze , że kask c.ujowy, bo fryz mu się psuje po 5 godz. jazdy, a przecież tyle pasty nałożył. Dobrze, że nasze dziadki (mam nadzieję) nie czytają tych wywodów....
Ocena: 5.88235%


dl 2011

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: JARON »

Tu akurat popieram Wąskiego. Ja kupiłem Pioniera za 400 choć jeździłem za jakimś do 1200zł. Ten mi spasował i jestem zadowolony. Jeżdżę w okularach i za każdym razem muszę je ściągać przed zdjęciem lub założeniem kasku i wcale mi to nie przeszkadza. Cieszę się jednak bo Pioniery są przystosowane do jazdy w okularach. ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

@JARON po prostu w tyłku Ci się poprzewracało! Jak to kask przystosowany do okularów? (bez urazy ;) )

Szczerze to ja się z Wąskim bardzo mocno nie zgadzam. Jasne, że są to pierdoły i marketing... Które jednak ułatwiają życie więc czemu z tego nie korzystać? Idąc tym tropem to powinniśmy wrócić do okularów przeciwsłonecznych i kasków typu orzeszek także no sorry ale jak mogę mieć kask, który mi się łatwiej zakłada, latem mogę podnieść szczękę żeby mieć lepszą 'wentylację' i (o zgrozo!) miejsce na okulary no to ja akurat wybieram taki kask niż 'ożeszek' albo zwykły integral.


null

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: JARON »

http://allegro.pl/kask-motocyklowy-ls2- ... 65922.html a normalnie przystosowany, przeczytaj opis.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: prebenny »

Spoko Jaron to po prostu chodziło o post Wąskiego (bez 'personalnych' prób obrażania tylko taki sarkazm ;) ).

Tak jak mówię - ja się zgadzam z opinią, że jest tutaj 'trochę' marketingu ale też są to rzeczy przydatne. 'Przystosowanie' do okularów jest bardzo przydatna funkcją, tak samo jak przydatną funkcją jest np. wypinane 'wnętrze' żeby można je było wyjąć i wyprać czy blenda przeciwsłoneczna żeby nonstop nie zmieniac okularów. Marketing? Owszem ale wszystko co wymieniłem uważam za na prawdę przydatne 'funkcje'.


null

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Wąski »

prebenny pisze:Spoko Jaron to po prostu chodziło o post Wąskiego (bez 'personalnych' prób obrażania tylko taki sarkazm ;) ).

Tak jak mówię - ja się zgadzam z opinią, że jest tutaj 'trochę' marketingu ale też są to rzeczy przydatne. 'Przystosowanie' do okularów jest bardzo przydatna funkcją, tak samo jak przydatną funkcją jest np. wypinane 'wnętrze' żeby można je było wyjąć i wyprać czy blenda przeciwsłoneczna żeby nonstop nie zmieniac okularów. Marketing? Owszem ale wszystko co wymieniłem uważam za na prawdę przydatne 'funkcje'.
No i GiTaRa!


dl 2011

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

Nie wiem jak Wy, ale ja jak zaloe kask bez okularow, to musial bym je chyba mlotkiem wbijac, zeby weszly. Pewnie mam jakis nieformny garner, ale nie daje rady. Zreszta kominiarka tez skutecznie przeszkadza w trafieniu.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Struna »

A tak swoją drogą - ten daszek ( jak np w LS2 ) coś daje ?
Łba nie chce urwać przy szybszej jeździe ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: sczękowiec czy integral

Post autor: SimOn! »

Struna pisze:A tak swoją drogą - ten daszek ( jak np w LS2 ) coś daje ?
Łba nie chce urwać przy szybszej jeździe ?
Miałem kask z daszkiem i powiem Ci że fajnie zasłania słońce ale... wpadał w wibracje powyżej 100km/h i cały łeb mi latał Obrazek
A zobacz co się dzieje jak jeszcze szybciej dzidujesz

EDIT! Sorki zły film wstawiłem :P
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 22:34 przez SimOn!, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
memphis
A1
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: memphis »

Struna pisze:A tak swoją drogą - ten daszek ( jak np w LS2 ) coś daje ?
Łba nie chce urwać przy szybszej jeździe ?
Ja mam schubertha e1, tak jak SimOn! napisał, powyżej 100km/h wpada w wibracje i cała głowa się trzęsie. Fajnie zasłania słońce i wygląda całkiem rasowo. Ale jeśli nie jeździ się po terenie, gdzie można oberwać gałęzią bądź jakimiś kamyczkami, to chyba nie ma sensu. Na dłuższe przeloty, daszek zdejmuję bo nie wytrzymałbym tych wibracji :)


Burgman 125 -> Virago 535 -> V Strom 650XT

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Pyxis »

To wyleczyliscie mnie z daszku.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: JARON »

U mnie do prędkości 130 nie przeszkadza wcale, powyżej nie uskuteczniam, ale jak sprawdzałem, to powyżej faktycznie zaczyna być to odczuwalne, ale w normie (tylko,że ja nie jestem wymagający). Airflow sporo pomaga ,bo ostatnio miałem okazję jechać nakedem i dosłownie myślałem przez moment że padaczki dostałem :lol: Niemniej jednak daszek dodaje sporo do lansu ;)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Struna »

no ba, +5 do rispektu na dzielni :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: SimOn! »

Poprawiłem filmik w moim poście. Zobaczcie jak kolesiowi głową rzuciło... nie pytam ile on zapier... ten tego ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
memphis
A1
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: memphis »

To wina Bmw a nie daszku ;-)


Burgman 125 -> Virago 535 -> V Strom 650XT

Awatar użytkownika
stygma
AM
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2017, 22:10
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: stygma »

a ja już się śliniłem na X-lite'a. Pani mówi, ze to raczej na ciężkie enduro, ja swoje, że jak masz taki kask to od razu lepiej jeździsz. No to teraz będę myślał nad SHARK EVOLINE (może ktoś jeździ?)


Wi Strom

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: pyra »

jest jeszcze Airoh executive, choć nie wiem czy on tu nie jest passe :roll: w każdym razie na hydrauliku się sprawdził, i nie zamierzam go zmieniać po zakupie DLa.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: sczękowiec czy integral

Post autor: Remol71 »

Zachciało mi się Shoei. Co pasuje wizualnie do DL-a ?? Bez szaleństw. Tak do 2k pln.


1050 XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”