Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pyxis »

Witam.
Tak dla informacji, jak na wskazniku poziomu paliwa zostaje juz tylko jedna pelna "kratka", do baku wchodzi 15l paliwa pod korek (wg dystrybutora na stacji paliw ;)). Dzisiaj zjechalem zatankowac akurat pare kilometrow po takim wskazaniu. Tak z czystej babskiej ciekawosci.
Przy spokojnej jezdzie mamy wiec zapas na 100-120km.

DL650 AL2


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Tags:

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: prebenny »

U mnie się 'wahał' między 2 i 3 kreską i weszło 10.5 litra.

DL650 AL6


null

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Seba »

Chyba, że oglądaliśmy akurat "Szybkich i Wściekłych 78" to wystarczy na trochę mniej :D Po wymianie stojana alternatora średnie spalanie pokazywało mi około 28l/100km :shock: dopiero dwukrotne wyłączeniu zapłonu przywróciło normalność.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: staszek_s »

Jak ta kreska zacznie mrugać to zostaje ok 3 litrów :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: prebenny »

A jak wygłąda spalanie pokazywane przez kompa - pokrywa się mniej więcej z tym ze stacji? Wiadomo, że tam 0.5 litra w jedną czy drugą może przekłamywać ale 0.5 to nie 1.5 litra ;) :D


null

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: staszek_s »

Ja dzisiaj przeliczyłem, komp pokazał spalanie średnie 4,1, na stacji wyszło ok 4,0 więc jest w miarę zgodnie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Luchow »

Ja przeliczam spalanie odruchowo przy każdym tankowaniu - na tych ok. 13 tys. km jakie dotąd zrobiłem swoim V-Stromem najczęściej komputer pokazywał 0,1-0,2 l/100km więcej niż wyszło przy dystrybutorze. Raz bodajże mi się zdarzyło że wyszło na równo, nigdy nie zaniżył. Zasadniczo taka dokładność to mistrzostwo świata - Clio żony potrafi palić 6,0 i uparcie pokazywać 4,9 l/100 km...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: novy »

staszek_s pisze:Ja dzisiaj przeliczyłem, komp pokazał spalanie średnie 4,1, na stacji wyszło ok 4,0 więc jest w miarę zgodnie.
Pytanie co przekłamuje bardziej : komp czy stacja ? :D


DL650 K5 Blue

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: staszek_s »

Stacje kombinują tak samo jak producenci aut. W każdym razie w moim aucie są dużo większe rozbieżności i to w drugą stronę, wygląda że Suzuki tu jest w miarę uczciwe


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: scyzor_2007 »

Komp pokazuje 4.4-5 L. i tak wychodzi podczas tankowania , jest zgodność



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Centrino »

Mój komp nic nie pokazuje, muszę sam liczyć ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Koble
AM
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2017, 14:42

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Koble »

Zdecydowanie dokładniejsze wyniki pojawiły się u mnie gdy założyłem taki wskaźnik poziomu paliwa https://gmoto.pl/wskaznik-poziomu-paliw ... 98470.html, po analizie wyszło mi spalanie około 4,2, więc jest stosunkowo ok.



VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: VALDI62 »

novy pisze:
staszek_s pisze:Ja dzisiaj przeliczyłem, komp pokazał spalanie średnie 4,1, na stacji wyszło ok 4,0 więc jest w miarę zgodnie.
Pytanie co przekłamuje bardziej : komp czy stacja ? :D
Kiedyś miałem taki przypadek, brakło mi paliwa w aucie dosłownie 2 km przed stacją. Nie było innego wyjścia tylko zasuwać na Stację i kupić kanister i do niego paliwo. Tak też zrobiłem, po zakupie kanistra 10 litrowego, zatankowałem do niego 11,5 litra paliwa :shock: . Poprosiłem obsługę Stacji i pokazałem kanister oraz wskazanie dystrybutora, Pan udał wielkie zdziwienie i rozłożył wymownie ręce. Nie ustąpiłem i powiedziałem, że albo coś z tym zrobi, albo wzywam Policję. Poskutkowało ;) , zapłaciłem za 10 litrów paliwa i na tym się skończyło. Auto zatankowałem do pełna na innej stacji, drugi raz już nie ryzykowałem :D .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: pyra »

Bo tyle ma tam wejść, sprawdź w domu, wyłudziłeś 1,5 l paliwa :lol:


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: VALDI62 »

pyra pisze:Bo tyle ma tam wejść, sprawdź w domu, wyłudziłeś 1,5 l paliwa :lol:
Sprawdzę, bo mnie teraz zastanowiłeś. Wiem że 10 litrów to nie jest pod korek, ale ja nie nalałem pod korek, do pełna brakowało i to sporo :shock: .
Jutro sprawdzę tankując paliwo do nagrzewnicy, zatankuję zgodnie ze wskazaniem dystrybutora 10 ltr, i sprawdzę ile jest w kanistrze ?.


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pepo »

Raz już pchałem 290 kg ze dwa kilometry i wystarczy.
Mrugał ostatnią cegiełką ale zwężka i ogień.... no 2 litry poszły jak buch z cygara.U mnie w "tysiącu" minimalne: 4,4 l/100km - wycieczka w grupie z "armaturami" w tempie spacerowym
.... max: 15l/100km.
A to podczas przypływu fantazji w sobotni wieczór po aglomeracji śląskiej i pełny ogień z każdych świateł !!!
Średnie spalanie po Śląsku to ok. 6,8 l/100 km. Po mieście. Światła, zmiana pasa agresywnie itd. Oczywiście z dozwoloną prędkością ;-)
A tak ogólnie to (jak mówi mój pracodawca gdy się go zapyta ile pali jego Porsche): Pali tyle ile wleję ;-)
Warto korzystać mimo ceny ze stacji wielkich koncernów bo im nie opłaca się kantować z uwagi na dbałość o markę.
Tanie stacje, gdzieś na byłych bazach transportowych to już loteria.
Raz podjechałem na taką, bo już echo w zbiorniku wyło z rozpaczy i gość sam powiedział abym ze dwa "kiloski" podjechał na "***" bo motorka szkoda by lać to goowno co oni mają. Na kilku litrach by nie zarobił a sumienie go ruszyło by nie niszczyć komuś sportowego silnika.
Przy różnicy nawet 20 gr/litrze nie warto ryzykować.
Chyba że u Was na dzielnicy nie ma lepszej, to może warto zakupić i wlać w kanistry dobrą wachę przy "okazji". Taka rada.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: crimson »

Cześć wszystkim!
Dzisiaj miałem przyjemność wyjeździć paliwo do zera....
Jeździłem sobie "wokół komina" i migała mi ostatnia kreska. Wg instrukcji, gdy zacznie migać ostatnia kreska w zbiorniku mamy ok. 4.5 l paliwa. Gdy ostatnia kreska miga, ale jest pusta (w sensie sama obramówka), to mamy 2,5l - tyle instrukcja. Tak właśnie sobie jeździłem, z myślą że pojadę na stację, jak zacznie migać pusty ostatni kwadracik, a tu zonk.... Zabrakło mi paliwa na rondzie. Do stacji najbliższej miałem jakieś 2,3 km - więc telefon do żony. Gdy czekałem na jej przyjazd minęło mnie ze 20 motocykli, ale nikt nie zapytał, czy potrzeba pomocy - zapytał jeden gość z Golfa IV :)
Niemniej trochę mnie wkurzył ten wskaźnik. Jak to jest u Was w małych DL'ach?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pepo »

Tak jak napisałem w poście. Miga ostatni "kwadracik" to lej gdzie tylko można aby 2-3 litry by dojechać do "prawilnej" stacji. Pchanie tego kloca to nic przyjemnego. Na stacji też paliwa Ci nie naleją do butelki po Coli aby przejść i zalać a każą kupić kanister (kilka lat temu miałem taki zgryz !!!).
Lepiej zawczasu dopełnić wachy. Raz w Austrii też zaplanowałem tank i się okazało że stacja nieczynna. Na oparach następne 25 kilometrów z doopą spiętą tak by nikt nawet karty nie włożył wjechałem na kolejną po drodze zjeżdżając z A. Ujowe doznanie i nie polecam.
Podsumowanie: Lepiej tankować często by uzupełniać na ulubionych stacjach by mieć i by nic Cię nie zaskoczyło.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: crimson »

Jasne, tak będę robił i robię - ale dzisiaj chciałem zobaczyć ten pusty w środku, migający kwadracik i się go nie dopatrzyłem :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pyxis »

W 650tce jest tak, ze zaczyna przy jednej kratce migac ten symbol dystrybutora a poniej moga tez oststnia kratka, ale migajacej pustej kratki nie kojarze. Tylko pusty zbiornik. ;-)
Ocena: 5.88235%


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”