Żółty XT 650 z Luxemburga!

Tu przedstawiamy nasze motocykle
Aroachin
AM
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2018, 21:22

Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Aroachin »

Witam!

Nazywam się Piotr i dzisiaj odebrałem z salonu moje pierwsze moto! Odbiór odbywał się niestety w ulewie, a fakt że przez 8 lat nie siedziałem za kierownicą moto mi nie pomagał :) Ale udało się szczęśliwie dojechać do domu. W garażu jest teraz ciasno, nawet bardzo :) Jest jakieś 8 cm luzu pomiędzy samochodem, moto a bramą, ale nie jest to problemem :) Teraz tylko czekać ładnej pogody i szlifować umiejętności. Moto udało się wyhaczyć za bardzo przyzwoite pieniądze :) Co było argumentem "za" w rozmowach z narzeczoną.

Suzuki DL 650 wersja XT
Rok produkcji - 25-09-2017
Kolor - Żółty ( najlepszy!)

Wyposażenie dodatkowe:
- Akcesoryjne standy kierowcy
- Rolki wahacza tylnego pod stojak
- Osłona łańcucha
- Tank pad z logo DL 650
- Tank Bag Shad x0sb23
- Rolka Oxford Aqua
- Uchwyt na telefon a'la Ram X Mount ( Chiński, od majfrendów) * Czeka na montaż
- Navi TomTom Rider 450 + Mount Plate * Czekam aż do salonu przyjdą fanty i zaproszą na montaż
- Poszerzenie stopki bocznej


Strój:

Na dzień dziesiejszy ubieram się w:
Kask HJC RPHA MAX EVO
Kurtka Büse Torino Pro
Spodnie Büse Adventure STX
Buty W2 DZ
Rękawice Büse Misano


Plany:
- Gmolle
- Zestaw kufrów
- Wyższa szybka
- Zestaw Bluetooth, co bym mógł porozmawiać z kimś pokonując kolejne kilometry
- Zakup bielizny termo aktywnej Stay Dry

Kilka zdjęć zrobionych na szybko :) Więcej jak będzie bardziej sprzyjająca pogoda.

Pozdrawiam z Luxembourg'a!
Załączniki
Zdj1.jpg
Zdj5.jpg
Zdj4.jpg
Zdj2.jpg
Zdj3.jpg
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 23:12 przez Aroachin, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Żółty XT 650

Post autor: Antyks »

Śliczna ci ona :) gratuluję.
Zobaczymy ją na zlocie?


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Aroachin
AM
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2018, 21:22

Re: Żółty XT 650

Post autor: Aroachin »

Od roku mieszkam w Luxemburgu, więc raczej się za szybko nie zobaczymy :)



Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: polokokt »

Ładna. Ale widzę ze w garazu stoi pod ukosem i przez to zajmuje więcej miejsca? Jeśli tak to może pomysł o Wózku motocyklowy i wtedy parkowaloby się łatwiej i więcej miejsca miałbyś może? Coś takiego:



Aroachin
AM
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2018, 21:22

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Aroachin »

W lewym rogu garażu mam taki "filar", wzmocnienie konstrukcji budynku w którym wynajmuję mieszkanie. Moto mieści się idealnie pomiędzy tym filarem a ścianą, ale przy tym uniemożliwia mi swobodne korzystanie z drzwi wejściowych do garażu :( Na 15 min ustawiania moto ta pozycja, która została uwieczniona ma fotografii jest najbardziej optymalna ;D Tylne koło lekko nachodzi na światło drzwi, ale można spokojnie wejść nie brudząc sobie przy tym spodni o oponę a i auto się mieści, na styk, ale zawsze :)Jak się zrobi ciepło, to takiego problemu nie będzie bo Corsa podejdzie maksymalnie pod ścianę ( tam gdzie teraz stoi żółty) a moto będzie stało pod bramą garażową. Jeżeli chodzi o stojak, to myślałem o stopce centralnej. Ale wszystko w swoim czasie... Trzeba nazbierać grosiwa, takiego wiecie, nie łapiącego się w rodzinny budżet :). Narzeczona nie będzie zachwycona jak zobaczy co jeszcze chcę dokupić do Żółtego, a i tak jest troszkę na mnie zła. Miałem przecież tylko pojechać pooglądać maszyny, a z oglądania wróciłem z podpisaną umową...



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: scyzor_2007 »

gratuluje maszyny



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: JARON »

Nowy to nowy ;-) gratuluje


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Aroachin
AM
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2018, 21:22

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Aroachin »

Przejechane jakieś 1600 km, powoli się docieramy z maszyną :) Nieoceniony okazuje się tank bag, z racji nie posiadania ( jeszcze) kufrów wszystko pakuję do niego - mieszczą się różne pierdoły i bochenek chleba! Muszę pochwalić majfrendów z AliExpress. Zamontowałem uchwyt na telefon marki "made in China" i jest o dziwo spoko! Z racji tego iż do niemieckiej granicy mam jakieś 30km, przejechałem się po autostradzie i przy 160 km/h telefon dalej był w uchwycie, co nie będę mówił a cieszy ( uchwyt jest koło lusterka, czyli dostaje prawie całym pędem powietrza) :D.
Narzeczona dostała kurtkę kask i rękawiczki, wiec zaczęła jazdę ze mną ( fajnie mieć kolejną rzecz, którą możemy robić razem).

Oprócz tego mam do Panocków pytanie. Przy odbiorze moto gość radził abym lał 98'mkę, ale nie był mi w stanie powiedzieć czy faktycznie będzie zmiana na "lepsze" przy tankowaniu 98 a nie 95. Czy V-strom jest w stanie sobie "odczytać" co ma wlane? Bo w starych silnikach jak było 95 to lało się 95, a zmiana na wyższą oktanowość nie dawała nic, zwykły efekt placebo. Czy nowsze konstrukcje radzą sobie z obiema oktanowościami, ale lepiej 98 bo szybsze?
Załączniki
IMG_20180412_211525_735.jpg
Zdj12.jpg
Zdj11.jpg



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Centrino »

A co piszą mądrego w instrukcji??
Nie mogę znaleźć na necie instrukcji do tego modelu (może za słabo szukam) ale wydaje mi się, że 98 to przerost formy nad treścią.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Struna »

98 nie dość, że nic nie da in plus, to wręcz pogorszy osiągi silnika.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: bado »

Struna dobrze mówi.



Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: SebaR »

Ja zdecydowałem że zalewać będę E98 i tak robię już od roku. Silnik na pewno pracuje ciszej.
Co do osiągów to mam to w dupie, DL-ka to nie szlifiera.
Jakoś nie poczułem spadku mocy przy E98 i w drugą stronę, przyrostu przy E95
Można by tu zacząć polemikę na temat wyboru paliwa, ale najlepiej sam zdecyduj co uważasz za dobre, byle paliwo dobrej jakości.
Choć chyba w twoich regionach to na paliwie nie kantują :). W każdym razie, E98 na pewno nie zaszkodzi.

P.S. Na Schellu zatankowałem raz na próbę Shell Vpower Racing 100.
Oj wtedy to poczułem akurat utratę mocy ....w portfelu, ale motung był zrywniejszy.....chyba.



Aroachin
AM
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2018, 21:22

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Aroachin »

Dla porównania teraz zaleje 95'tke, zobaczę jak się będzie zachowywał Obrazek wczoraj wypuściłem się na małą przejażdżkę. A że złapał mnie lekki deszcz to dzisiaj rano musiałem zrobić mały pit stop. Jak to jest ze smarowaniem łańcucha? Piszą że co 300, 400 km. U mnie po 700 i lekkim deszczu łańcuch był dalej lepki. Dla pewności było czyszczenie i smarowanie, ale przy sprzyjających warunkach będę chyba smarować łańcuch co 600 może 700 km, chyba że wcześniej zauważę że łańcuch jest dziwnie suchy. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego G3221 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Struna »

SebaR pisze:Ja zdecydowałem że zalewać będę E98 i tak robię już od roku. Silnik na pewno pracuje ciszej.
Jest to możliwe, bo im wiecej oktan, tym "wolniej" i mniej wybuchowo pali się mieszanka. Można to odczuć właśnie jako wyciszenie silnika, oczywiście coś za coś. Brak korekty zapłonu pod kątem wolniejszego spalania daje pogorszenie wydajności.
Ale fakt - to nie szlifierka i krzywdy się tym nie zrobi.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Pyxis »

Ludzie najczesciej nie wiedza co zonacza liczba oktanowa etyliny (a pojecie liczby cetanowej dla oleju napedowego to juz wyjatki). Mysla, ze to jak wodka. Im wieksza liczba na flaszce, tym ma wiekszego "kopa". Silniki sa przystosowane konstrukcyjnie do okreslonego rodzaju paliwa i najlepiej stosowac wlasnie takie.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Fryderyk »

Zdecydowanie, najlepiej stosować paliwo, do którego przystosowany jest silnik. Z drugiej strony zdarza się (choć nie zawsze), że paliwa "premium" mają mniej biokomponentów na przykład albo więcej dodatków jakichś tam - to akurat może mieć pozytywny wpływ na pracę silnika. A że "przy okazji" mają wyższą liczbę oktanową - trudno, co zrobić. Sama wyższa liczba oktanowa na pewno nie zaszkodzi. Inna sprawa, że zazwyczaj paliwa o wyższej liczbie oktanowej mają niższą kaloryczność. Czyli jeżeli silnik nie jest przystosowany do wykorzystania zalet wyższej LO, to będzie palił więcej.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Struna »

dodatki zawsze można sobie samemu dolać


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: Colto »

Witaj.

Gratuluję moto, ja swojego odbieram w najbliższy piątek (DL 1000, czarnuch) :-)
Napisz proszę jakiej firmy masz rolki wahacza i jakie mają one wymiary?
Chcę także zakupić do swojego, a Twoje mi się podobają.

Dzięki!


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Żółty XT 650 z Luxemburga!

Post autor: matt28 »

Gratuluję zakupu.
Byłem niedawno w Luksemburgu przy okazji wizyty w Ardenach, piękne tam macie tereny do jazdy na motorze.


Old, grumpy man na DL-u 800

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Motocykle”