Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: raduch85 »

Motórzyści podpowiedzcie troszkę i podzielcie się swoją wiedzą w zakresie ubezpieczenia moto po zakupie w salonie.
Sytuacja wygląda następująco:
Kupione moto jest 200km od mojej miejscowości, muszę najpierw jechać zapłacić za moto resztę kwoty, odebrać papiery i sru do urzędu komunikacji. ok to już wiem :)
Ale co z ubezpieczeniem ? bo z tego co wiem na pewno muszę ubezpieczyć moto tego samego dnia.
Czy mogę ubezpieczyć OC/AC już przy odbiorze papierów czy będę musiał cisnąć do salonu zaraz po załatwieniu tablic?
Nie udało mi się wywalczyć dowozu moto, więc muszę odebrać je osobiście co się wiążę z angażowaniem drugiego kierowcy, a z tym różnie bywa tak i z załatwianiem spraw w urzędach.
Powiedzcie mi jeżeli ktoś też miał taką sytuację jak to rozwiązał.
Niby pierwsza polisa OC/AC najkorzystniejsza w salonie.


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: Iżu »

raduch85 pisze:Motórzyści podpowiedzcie troszkę i podzielcie się swoją wiedzą w zakresie ubezpieczenia moto po zakupie w salonie.
Cześć, na pewno najpierw musisz mieć tablice by ubezpieczyć motocykl, niektóre salony moto robią to za klienta, tak samo oferując ubezpieczenie, wtedy masz święty spokój.
W opisanej przez Ciebie sytuacji będziesz musiał więc się karnąć dwa razy.

Pozdrówko


Iżu

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: pyra »

Dla świętego spokoju, faktycznie lepiej jechać 2x.
Jednak można ubezpieczyć moto bez nr rej., wystarczy VIN, nr rej., można uzupełnić. W WK też polisa OC jest wskazana, choć i to można ominąć.
2 kierowców też nie potrzeba, wystarczy przyczepka, wtedy pogoda nie gra roli.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: QraC »

Salon zrobił wszystko po konsultacjach ze mną. Przyjechałem po moto i pojechałem do domu.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: raduch85 »

Czyli jak rozumiem salon ma możliwość podpisać umowę oc/ac w twoim imieniu na nr win lub w dniu wydania tablic rejestracyjnych?
Jadę płacę zabieram potrzebne dokumenty a oni załatwiają polisę?

Sorry, że tak wypytuje tutaj a nie w salonie ale są święta, a we wtorek mam prawdopodobnie dokumenty do odbioru i wolę zapytać teraz, żeby w razie czego mieć jakieś argumenty i pole manewru we wtorek.


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: Centrino »

Tak do końca nie rozumiem problemu z ubezpieczeniem.
Jedziesz do salonu po dokumenty aby zarejestrować motocykl, jak wiadomo urzędy są czynne z reguły max do 15 więc do tej godziny rejestrujesz motocykl. Później go ubezpieczasz. Czy w salonie czy u agenta czy telefonicznie to już Twoja sprawa ale załatwisz to spokojnie w ciągu kilku minut.
Następnie odbierasz motocykl.
Nie wspominając o możliwości kupienia ubezpieczenia bez tablic tylko później trzeba iść do agenta/wykonać telefon aby uzupełnić umowę OC/AC o te numery.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: Fryderyk »

Być może zależy to od salonu, ale ja nie miałem problemu z załatwieniem ubezpieczenia "korespondencyjnie". @motokras przywiózł mi motocykl, który przez pewien czas stał niezarejestrowany. Pewnego dnia pojechałem do urzędu zarejestrować, zadzwoniłem do salonu, podałem odpowiednie dane (nie pamiętam, czy skan Pozwolenia czasowego nie był potrzebny) i moto zostało ubezpieczone. Oczywiście nie ma problemu, jeżeli chcesz ubezpieczyć motocykl nie w pakiecie dilerskim, tylko na "wolnym rynku". Wówczas po rejestracji idziesz do oddziału wybranego ubezpieczyciela bądź dzwonisz na infolinię i załatwiasz sprawę. Ale to raczej droższa wersja.



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: rasik »

Podpowiem tylko tyle że w momencie odbioru stałego dowodu masz mieć min OC a jak masz już tymczasowy to KONIECZNIE TEGO SAMEGO DNIA powinieneś mieć OC bo kary za brak sa niezłe wiec bierzesz papiery z salonu do wydzialu komunikacji do ubezpieczyciela i odbierasz moto ale uwaga nastepnego dnia bo AC działa z opóźnieniem :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: Fryderyk »

rasik pisze:[...] w momencie odbioru stałego dowodu masz mieć min OC [...]
Dla ścisłości - wydziały komunikacji zazwyczaj proszą o okazanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC przy odbiorze dowodu rejestracyjnego, ale jeżeli go nie okażemy, jedyną konsekwencją jest powiadomienie UFG, że nie okazaliśmy potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC - nie ma podstaw, by odmówić wydania dowodu. A jeżeli polisa została wykupiona, to UFG z powziętą w ten sposób informacją nie zrobi nic.



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: rasik »

uscislajac OC ma być od dnia rejestracji i nie ważne że moto nadal bez blach stoi w salonie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: beszcz »

Po zarejestrowaniu w urzędzie wyślij skan tymczasowego dowodu do salonu i poproś o wystawienie polisy. Później odbierzesz sobie moto razem z polisą w dowolny słoneczny dzień i w drogę!


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: rasik »

beszcz pisze:Po zarejestrowaniu w urzędzie wyślij skan tymczasowego dowodu do salonu i poproś o wystawienie polisy. Później odbierzesz sobie moto razem z polisą w dowolny słoneczny dzień i w drogę!
Ja bym nie wysłał wystarczy podać nr rej pojazdu bo resztę już będą mieć :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Ubezpieczenie OC/AC przy zakupie moto jak to ugryść

Post autor: raduch85 »

Dzięki za podpowiedzi. Już mam bardziej rozjaśnioną sytuację.


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”