Jaka kurtka na lato z meshu

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: gorghu »

Pojawił się już temat o spodniach na lato (jeansach) więc pomyślałem że trzeba by założyć podobny o kurtkach. Szczególnie, że chodzi mi po głowie zakup takiej, właśnie na te najbardziej gorące dni (wtedy kiedy miało by się ochotę jechać tylko w t-shircie ale jednak dbamy o bezpieczeństwo ;)).

No i właśnie. Znalazłem kilka propozycji. Są to:
- SHIMA X-MESH
- Modeka Mesh 2 EVO
- HELD TROPIC II
- RST VENTEK II

Dwie pierwsze są tańsze (poniżej 500 zł). Held i RST w cenach 600 zł wzwyż. Nie ukrywam, że najbardziej widzi mi się ta Shima ale nie ma o niej zbyt wielu opinii (te kilka co znalazłem są dobre). Tak więc standardowe pytanie: czy ktoś coś może polecić z doświadczenia? :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: crimson »

Hej!
Ja mam na lato taką:
http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-ad ... 59473.html
(aukcja poglądowa).
Wydaje się w miarę ok za te pieniądze - lekka i przewiewna - nie leżałem w niej (mam nadzieję, że nie będę) - więc nie wiem jak zadziała.
Mam też od niedawna spodnie do tego kompletu, ale w nich nie jeździłem jeszcze (zakup z zimy).


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: kitza »

@crimson111, nie ma problemu z wyciąganiem robactwa z takiej siateczki?


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
malutki
A1
Posty: 29
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Busko
Kontakt:

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: malutki »

A może dwa w jednym i na lato i na zime Obrazek

A-PRO Turatek


Mam taką już dwa sezony i super się sprawdza, tym bardziej że często rano jest zimno a popołudniu w normalnej kurtce można popłynąć.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obrazek



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: crimson »

Nie miałem większych problemow z owadami - trochę na rękawach, reszta chroniona przez szybę i deflektor


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: gorghu »

@crimson111: ciekawie wygląda ta kurtka. No i najtańsza chyba z tych wszystkich. A jak jest z jakością wykonania?

@malutki: rozwiązanie dość fajne, ale o czymś takim pomyśle może w przyszłości jak będę miał wymieniać ten mój standardowy zestaw. Póki co pozostanę przy poszukiwaniach cienkiej, meshowej kurtki :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: crimson »

Jeździłem w niej stosunkowo mało, ale jest w miarę ok - nie ma jakichś wiszących nitek, na razie nic się nie pruje. W tym roku będę miał jeszcze spodnie z tej linii, to zobaczymy w praniu.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: Raptor »

kitza pisze:@crimson111, nie ma problemu z wyciąganiem robactwa z takiej siateczki?
Też mnie to zastanawia, już z normalnego materialu, skóry ciężko usunąć rozchlapane i wyschnięte robale po jeździe, a co dopiero z siateczki , ...może odkurzaczem? 8-)


DL650 AK8

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: crimson »

Miałem trochę powbijane w rękawy, ale po praniu nie ma śladu.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: SimOn! »

@gorghu ja zeszłej wiosny miałem taki sam dylemat. Ostatecznie kupiłem SECA STREAM II. Założyłem, że prosta meshowa kurtka może być tania bo tu nie ma za co płacić... błąd! ;)
Generalnie jestem połowicznie zadowolony ;) :lol: Kurtka jest z tej samej półki jakość/cena co Adrenaline czy Shima i drugi raz bym takiej nie kupił.
Po jednym sezonie (a zrobiłem w niej pewnie z 7-8 tys. km) główny zamek przestał się zapinać, rzepy na rękawach się odpruły. Naprawili na gwarancji ale co z tego... jestem pewny, że w tym sezonie będzie tak samo, po prostu zamek jest słabej jakości (żyłkowy a nie kostkowy), rzepy też są niskiej jakości. Sam materiał z jakiego jest kurtka wykonana jest raczej cienki, wiać zdecydowaną różnicę w porównaniu do ciuchów Helda Czy Racera jakie mamy w domu. Trzeba też sobie dokupić ochraniacz pleców. Sprawdź dobrze dopasowanie, te tanie kurtki są sprzedawane z podpinką i "membrną" ceratex :lol: i jak to wypniesz to robi się za duża, ja musiałem wziąć rozmiar mniejszą niż zwykle.
Moja rada, kup coś trochę droższego i sprawdzonej marki będziesz miał na kilka ładnych lat. :) Zamiast ceratexu dokup sobie cienką bluzę z windstopera/windblocka i zakładaj pod spód. Przydaje się jak się wraca wieczorem czy wcześnie rano, w samym meshu można nieźle przemarznąć, sprawdziłem to kilka razy :mrgreen:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: gorghu »

No to zakup dokonany. Padło na Adrenaline Meshtec.
Mierzyłem Shime, Modeke i coś jeszcze (nie pamiętam teraz marki) ale najwygodniej czułem się w tej Adrenaline. Niestety mam inne ważniejsze wydatki więc kurtka musiała być budżetowa. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać :)
Tak więc póki co dzięki wszystkim za wypowiedzi i rady. :D


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: pyra »

Pytanie do kolegów z przyzwoitym mięśniem piwnym. Czy jeździcie w Meshach ? Tak mi się widzi ,że są dość krótkie. A nie chciał bym jeździć
z brzuchem na wierzchu ;) Ktoś poleca coś ze średniej półki?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: Lord »

Ja mam miesien piwny o jeżdżę w Modece Breeze jak jest bardziej przewiewnie zakładam na wszelki wypadek pas nerkowy. Ale brzucha na wierzchu nie mam;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: skibol83 »

Ja mam polski wynalazek, ADRENALINE MESHTEC 2.0 (jasna), cena cos w granicach 400zl a robote robi, jak taka za 800 czy 1000, caly sezon w niej przejeździłem i jestem bardzo zadowolny


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: JARON »

Ja kupiłem taką : https://imready.eu/produkty/E45244-kurt ... 0750~93524
Budżetowa bo nie byłem przekonany do takich kurtek. Naprawdę daje radę. Przy 31 stopniach dopiero muszę się rozpinać co jeszcze pomaga,więc myślę,że to dobry w przystępnej cenie, wyrób. No i rozmiarówka nie jest zaniżona,jak ja i mój brzuch się w niej mieścimy ;-) A obecnie jeszcze 269 zł :shock:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: Woolkan »

Cześć. Ja mam held tropic 3 kupioną w cenie Tropic 2 na ostatnich wyprzedażach. Wykonanie super , zobaczymy jak spisze się w upalne lato.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: Lord »

Problemem w tych kurtkach i tak są plecy bo tam mamy protektor i i ile cała reszta fajny chłodek to plecy już girZej. Więc i tak jakiś podkoszulek do tego a czasami nawet lepiej długi rękaw merynosek ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: gorghu »

Jeśli chodzi o ochraniacze pleców to trafiłem jakiś czas temu na ochraniacz przeznaczony do kurtek meshowych - umożliwiający dobry przepływ powietrza.

https://motobanda.pl/sklep/ochraniacze- ... -xoc-green

A co do samej kurtki to od dwóch sezonów jeżdżę w tej Adrenaline Meshtec 2. Nawet nie wiedziałem że to PL firma jest :) Tym bardziej cieszy bo kurtka tak dobrze mi się sprawowała, że dokupiłem spodnie do kompletu (jasny zestaw).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: Lord »

Wada tej modeli jest kształt ochraniacza nie wszystko tam pasuje ;) ale coś tam da się dobrać po zatym trzeci sezon jej będzie leciało chyba trzyma się najlepiej ze wszystkiego co miałem może dlatego że w sezonie max 2 miesiące używana ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka kurtka na lato z meshu

Post autor: PiotrEm »

Niedobry, za miękki, roluje się pod swoim ciężarem. Miałem przez chwilę (w zwykłej kurtce turystycznej helda) i wymieniłem na pomarańczowy
https://motobanda.pl/sklep/ochraniacze- ... =1880-40-L
Też miękki, ale już nie taki ażurowy.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”