Wypadek Centrino

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wypadek Centrino

Post autor: Iżu »

Centruś jak ogarniesz szpital itd. to napisz jaki miałeś kask i czy jechałeś w nim podczas wypadku z otwartą szczęką?
Warto z tego zdarzenia wyciągnąć dla siebie wnioski dla przestrogi, zacząłem się zastanawiać nad zmianą kasku na integralny, skoro szczęka może pociąć twarz..?
Jak zachowały się Twoje ciuchy i czy dały wystarczającą ochronę, co ewentualnie byś doradził by zmienić w naszych ubiorach by było bezpieczniej?
Jak rękawice zabezpieczyły dłonie?

Z góry dzięki jeśli zdecydujesz się to opisać i ewentualnie wrzucić kilka zdjęć ciuchów i kasku z wypadku.

Zdrówka dla Ciebie 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Centrino »

@Iżu - dobry pomysł, myślałem o napisaniu swoich wniosków po obejrzeniu ciuchów. Nie wiem tylko czy będą to prawidłowe wnioski bo jak na razie nic z wypadku nie pamiętam. Ale jak najbardziej postaram się to opisać możliwie najlepiej jak potrafię.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Antyks »

Dobry pomysł z tym wątkiem. Pokazać i opisać co się stało i jak wytrzymały ciuchy.
Sam zdjęcia po moim ostatnim locie zamieszczę, chyba tylko zdjęć kasku nie mam :)
A co do ochrony .. wydaje mi się że kask spełnił swe zadanie. Głowa Centrusia jest cała. O ile szczęka wytrzymała .
Wiadomo że miejsce w którym jest wizjer jest najmniej chroniony. I przy niesprzyjających okolicznościach - czyli przyjęciu uderzenia bezpośrednio w wizjer, nie ma kasku który będzie chronił twarz.
Choć jednak są :
Kask .jpg
Kask .jpg (32.04 KiB) Przejrzano 4346 razy


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadek Centeino

Post autor: prebenny »

Właśnie ciekawi mnie szczęka, bo 'góra' to ewidentnie Centrusiowi wbiła się blenda przeciwsłoneczna.


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:@Iżu - dobry pomysł, myślałem o napisaniu swoich wniosków po obejrzeniu ciuchów. Nie wiem tylko czy będą to prawidłowe wnioski bo jak na razie nic z wypadku nie pamiętam. Ale jak najbardziej postaram się to opisać możliwie najlepiej jak potrafię.
Dzięki 8-)


Iżu

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Wypadek Centeino

Post autor: scyzor_2007 »

Sześć lat temu mieliśmy wypadek na moto , poskładali nas w klinice , po roku wsiedliśmy na motocykle i latamy dalej . Podstawa to sie nie poddawać . Wracaj do zdrowia - pozdrawiam



Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Raptor »

Centrino pisze:@Iżu - dobry pomysł, myślałem o napisaniu swoich wniosków po obejrzeniu ciuchów. Nie wiem tylko czy będą to prawidłowe wnioski bo jak na razie nic z wypadku nie pamiętam. Ale jak najbardziej postaram się to opisać możliwie najlepiej jak potrafię.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie śpiesz się może , aż "zobaczysz" co tam się wydarzyło, a tak to będzie dużo gdybań*
Miło widzieć ,że wracasz do zdrowia.

Co z tym kaskiem , szczękowy masz i ze niby co otworzył się ???


DL650 AK8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Centrino »

Uffff jestem już w domu.
Dzięki jeszcze.raz za wszelkie wsparcie i tu na forum i telefoniczne jak i odwiedziny w szpitalu.

Jak się tylko pozbieram i nadgarstki mi pozwolą to porobie zdjęcia wszystkiego z opisami szkód


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Struna »

Nie przeginaj - to jakby nie było nie jest drobny szlif, tylko całkiem grube zdarzenie. Daj organizmowi trochę czasu na rekonwalescencję.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:Uffff jestem już w domu.
Dzięki jeszcze.raz za wszelkie wsparcie i tu na forum i telefoniczne jak i odwiedziny w szpitalu
Superowo Centruś, wiem po sobie że człowiek jak wyjdzie ze szpitala, to szybciej zrowieje :D

Pozdrawiam serdecznie


Iżu

Goddard
AM
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2016, 09:19

Re: Wypadek Centeino

Post autor: Goddard »

Wyglada powaznie. Dobrze, ze reszta cala. Szybkiego powrotu do zdrowia i na 2 kolka!



Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Wypadek Centeino

Post autor: starcraft »

Życze szybkiego powrotu do zdrowia i wkrótce na sidło wskakuj :)



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wypadek Centrino

Post autor: crimson »

Cześć!
Centrino - melduj jak się miewasz?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wypadek Centrino

Post autor: Centrino »

crimson111 pisze:Cześć!
Centrino - melduj jak się miewasz?
Już melduję :)

Dochodzę powoli do siebie. Jak na razie na dzisiaj, poniedziałek i wtorek jestem zarejestrowany do różnych lekarzy. Wczoraj byłem u dwóch.
Udało mi się wczoraj uniknąć punkcji kolana ale niestety doktor stwierdził, że prawdopodobnie i tak będzie potrzebna gdyż zbiera się w nim płyn. Jednak nie chciał tak do końca jej robić bo mówił, że jest jeszcze rana i woli jednak robić punkcję już na w pełni zagojonym kolanie. Zbadał mi odcinek szyjny kręgosłupa bo mam problem z obracaniem się w aucie (patrzenie w lewo i prawo czy nic nie jedzie) i powiedział, że to nadwyrężone więzadła i przejdzie z czasem.
Odwiedzony również okulista, który wstępnie stwierdził, że ze wzrokiem i okiem z tatuażem w postaci krwi jest OK ale we wtorek mam się zgłosić na dokładniejsze badania.
Z tego co pamiętam szwy mają zdejmować w poniedziałek.
Dzisiaj idę do chirurga i z tego co z nim rozmawiałem wcześniej da mi skierowanie na TK i jakieś inne jeszcze badania.

Także na zwolnieniu L4 nie da się przeprowadzić rekonwalescencji gdyż całe dnie przesiadujesz w przychodniach itp :)

Ale generalnie nie jest źle. Ja patrzę na tą całą sytuację optymistycznie. Nic wielkiego mi się nie stało, troszkę trzeba pocierpieć bo wszystko boli ale też jakiejś wielkiej tragedii nie ma :)

Denerwuję się tylko, że nic nie mogę zrobić np przy domu czy motocyklu bo odbije się to zaraz na moim kolanie i głowie. W głowę zdzieli mnie moja kochana żonka za to, że zamiast leżeć i odpoczywać kręcę śrubki przy motocyklu :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wypadek Centrino

Post autor: crimson »

Dobrze, że dochodzisz do siebie - ja tu odliczam z 6 tygodni o których mówił lekarz. Jeszcze Ci zostało chyba 4 z maleńkim haczykiem i po bólu. Dobrze, że psychicznie masz się dobrze. Z każdym tygodniem będzie lepiej, to i przy domu, a i przy motocyklu będziesz mógł porobić. Trzymaj się!!


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wypadek Centrino

Post autor: Centrino »

@crimson111 trzymam się, trzymam. I to w dużej mierze dzięki wsparciu od Was, od kolegów właśnie z forum


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Wypadek Centrino

Post autor: Remol71 »

Centrino, załatwiaj sanatorium. Tam się dochodzi do zdrowia :)


1050 XT

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Wypadek Centrino

Post autor: waldeman »

Kużwa , Centruś , dochodź chłopie do zdrowia . Strach wchodzić na forum , takie akcje .


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wypadek Centrino

Post autor: crimson »

Cześć
Centrino jak się miewasz? Zdaj relację cotygodniową.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wypadek Centrino

Post autor: Centrino »

@crimson111 - oczywiście już zdaję :)

Jest OK, szwów już na facjacie nie mam, jeszcze troszkę swędzi i brak czucia w miejscach gdzie były szwy wzdłuż ust. Paczałki przebadane i mimo niespodzianek jakie robią podczas patrzenia w prawo okulistka powiedziała, że to przejściowe i przejdzie z czasem.

Najgorzej się ma kolano. Na razie jest na etapie sprzed dwóch tygodni. W piątek dwa tygodnie temu wylądowałem na SORze bo zaczęło w oczach puchnąć ale doktor był na tyle miły, że władował mi wielką, jak palec igłę w kolano i odciągnął jakiś tam płyn, który się wytworzył. Jutro idę do ortopedy to się zobaczy czy czasem nie wpadnie na podobny pomysł. :)

W zasadzie to tyle :) Gdyby nie to niegrzeczne kolano to już bym motka rozbierał :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”