Napęnd do Vstrom 650

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Napęnd do Vstrom 650

Post autor: Jaro88 »

Witajcie. Chciałem podpytać jakie zestawy napędowe macie u siebie w motocyklach. :) Wcześniej korzystałem z DID i byłem zadowolony. Ale jestem ciekaw czy macie jakieś inne alternatywy np. tańsze niż DID. Jakie zębatki przednie stosujecie te z tłumieniem czy zwykłe?

I ostatnie czy oryginalnie w DL 650 jest:
Łańcuch: 118 ogniw
Zębatka przód 15 zębów
Zębatka tył 47 zębów?



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Napęnd do Vstrom 650

Post autor: gorghu »

Częściowo było w tym temacie: Jaki zestaw napędowy do "małego"
A o ile dobrze doczytałem to od k7 łańcuch ma 118 ogniw. Wcześniej miał miał 116.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Napęnd do Vstrom 650

Post autor: Jaro88 »

Masz rację częściowo tak. Czytałem ten wątek wcześniej. Widziałem, że się wypowiadałeś :) na upartego można połączyć wątki.

Możesz coś więcej powiedzieć odnośnie przedniej zębatki czy wcześniej miałeś normalna czy też z tłumikiem jest jakaś różnica? I gdzie kupowałeś w ASO?



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Napęnd do Vstrom 650

Post autor: gorghu »

Z tego co pamiętam to z przodu mam normalną bez tłumika. Jakich firm to ci nie powiem, bo jeżdżę na tym zestawie odkąd kupiłem sprzęta i nie dociekałem co to.
W ASO cały zestaw (OEMowy z zębatką z tłumikiem) wycenili mi po rabatach na trochę ponad 800 zł. W intenecie kupiłem cały zestaw łańcuch DID ZVM-X złoty (czyli ten najmocniejszy ale i najdroższy) plus obie zębatki Sunstara za 600 zł. Dodatkowo zakupiłem sobie zębatkę na przód JT Sprocket z tłumikiem (ta mnie kosztowała niecałe 50 zł z przesyłką). Tak więc zostanę z jedna zębatką Sunstara (bez tłumika) nadprogramowo, a i tak wyszło mnie to taniej niż zestaw z ASO. Założę sobie tą z tłumikiem bo ludziska twierdzą, że ciszej łańcuch pracuje. Zobaczymy i porównamy ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Napęnd do Vstrom 650

Post autor: Jaro88 »

Kupowanie w ASO jak dla mnie to strata pieniędzy bo w 90% ceny są znacznie wyższe niż w internecie, a jakość jest porównywalna.
Ten łańcuch to chyba najmocniejsza wersja dla sportów? Szerokość musi być 525 czy może być np. 530?
Możesz podać namiar na sklep gdzie kupowałeś przednią zębatkę?



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Napęnd do Vstrom 650

Post autor: gorghu »

Przednią zębatkę kupiłem na allegro. A konkretnie tu. Widzę jednak że więcej nie ma.

A łańcuch faktycznie to najmocniejsza wersja. W katalogu DID podają zastosowanie dla maszyn o pojemności od 450 do 1300 ccm. Więc się łapię, a liczę że łańcuch dłużej pożyje ;) a w cenie między VX a tym ZVM-X była różnica 100 zł. Jeśli chodzi o szerokość to się nie zastanawiałem nad tym. Pisało w instrukcji 525 i 118 ogniw i taki wziąłem. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”