Motocykle a fotoradary

Wszystko przepisach, zmianach, aktualizacjach.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Motocykle a fotoradary

Post autor: Pyxis »

Witam.
Jak to jest z wylapywaniem motocykli przez fotoradary? Jak przebiega identyfikacja i czy wogole sa jakies techniki stosowane przez policje, bo nie mamy z przodu numerow rejestracyjnych?
Nie zebym przekraczal (mocno) dozwolone predkosci, ale na pewno jakies "fotki" z wakacji dostane, bo cos tam blyskalo, wiec chcial bym wiedziec, czy mam sie mocno pilnowac. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: grzechuc »

W drodze z pracy do domu mam budkę od zdjęć. Czasami się do niego uśmiechnę, czasami pomacham, ale od dwóch lat nic nie przyszło

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: prebenny »

Pyxiu niby czasami radary są cwane, bo robią zdjęcia 'od tyłu' - czyli widać tablicę.


null

Awatar użytkownika
Croll
A1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2017, 21:17
Lokalizacja: SCI

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Croll »

Zdarzają się radary które robią zdjęcia tylnej tablicy, jest ich mało u nas, znacznie częściej się takie spotyka na zachodzie - Niemcy ,Austria itd ale ITD ma kamery rejestrujące też z tyłu z pomiarem prędkości.
Spotkałem się też z radarem zamontowanym na moście czy wiadukcie i robiącym pomiar i zdjęcie od tyłu nad autem więc też nie widzimy czy radar jest na danym moście czy nie ale to było też w DE uff.:)


Honda Transalp XL600V =》Suzuki Vstrom DL650A

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Centrino »

Nie mamy problemu z fotoradarami robiącymi zdjęcie z przodu, problem może się pojawić gdy fotopstryk pyknie od tyłu.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Remol71 »

Dostałem strzał w plecy na wylocie z miejscowości Brodnica. Pędziłem frędzlem, prędkość 77 km/h. Radar ustawiony przez SM w kierunku wylotu, praktycznie na samej granicy w krzakach. Działanie nastawione na dojenie tych, którzy dodają gazu widząc znak końca terenu zabudowanego.


1050 XT

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: prebenny »

Na radary SM już się nie nadziejesz ;) Zostały już tylko stałe od ITD + wideorejestratory i suszarki.


null

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Centrino »

Na razie tak, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że pewien mały człowiek bez prawa jazdy i konta stwierdził ostatnio, że fotoradarów jest za mało.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: QraC »

Według info z ITD z lutego tego roku w ciągu kilku lat ma przybyć około 600 cudeniek...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Mati! »

Aj, aj poszedlem na czerwonym, a kamery u mnie na wsi rejestruja. Jak to jest w przypadku motocykla, przychodza fotki z kamer?


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

geniusz
A2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2016, 23:12

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: geniusz »

Jak odczytają tablicę rejestracyjną, a pewnie zrobią to bez problemu to szykuj 500 zł i chyba 8 punktów.
Sąsiad dostał.


ETZ 251; TDM 900; DL 1000; KTM 1290 Super Adventure S

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: rasik »

podpowiem ze linia obrony jest w kodeksie drogowym o ile nie bylo to ewidentne tzw. późne czerwone.
ja jak zbliżam sue do skrzyzowanua i jest na nim swiatlo dla pieszych to staram sie zobaczyć jakie bo jak miga zielone to zaraz będzie żółte i potem wiadomo jakie...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Remol71 »

A jaka to linia obrony ? Jak mi policjant zaproponował 500 PLN to zapytałem o widełki. Odpowiedział że 300 - 500. Zapytałem czy to Marszałkowska i dostałem 300 PLN. Zawsze coś :)


1050 XT

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: rasik »

Remol71 pisze:A jaka to linia obrony ? Jak mi policjant zaproponował 500 PLN to zapytałem o widełki. Odpowiedział że 300 - 500. Zapytałem czy to Marszałkowska i dostałem 300 PLN. Zawsze coś :)
o wiele pamietam (do doczytania) ostre i gwałtowne hamowanie mogło byc bardziej niebezpieczne niz przejazd na czerwonym nie mówiąc o fakcie ewentualnego zatrzymania się w połowie skrzyżowania z drugiej strony jest ZOZ i dostosowanie V do warunków jazdy..

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: pyra »

Jedyna linia obrony - tak to mõj motocykl , ale nie ja, mandat bez punktów.
Oczywiście jak jest fota tablicy.
Co do kamer , należy się bać tylko żõłtych


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: RE: Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Mati! »

rasik pisze:
Remol71 pisze:A jaka to linia obrony ? Jak mi policjant zaproponował 500 PLN to zapytałem o widełki. Odpowiedział że 300 - 500. Zapytałem czy to Marszałkowska i dostałem 300 PLN. Zawsze coś :)
o wiele pamietam (do doczytania) ostre i gwałtowne hamowanie mogło byc bardziej niebezpieczne niz przejazd na czerwonym nie mówiąc o fakcie ewentualnego zatrzymania się w połowie skrzyżowania z drugiej strony jest ZOZ i dostosowanie V do warunków jazdy..

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
To o czym teraz piszesz dotyczy żółtego (pomarańczowego) światła. Na czerwone nie ma taryfy ulgowej. Kamery rejestruja po zapaleniu czerwonego z opoznieniem do 0,2s.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: RE: Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: rasik »

Mati! pisze:
rasik pisze:
Remol71 pisze:A jaka to linia obrony ? Jak mi policjant zaproponował 500 PLN to zapytałem o widełki. Odpowiedział że 300 - 500. Zapytałem czy to Marszałkowska i dostałem 300 PLN. Zawsze coś :)
o wiele pamietam (do doczytania) ostre i gwałtowne hamowanie mogło byc bardziej niebezpieczne niz przejazd na czerwonym nie mówiąc o fakcie ewentualnego zatrzymania się w połowie skrzyżowania z drugiej strony jest ZOZ i dostosowanie V do warunków jazdy..

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
To o czym teraz piszesz dotyczy żółtego (pomarańczowego) światła. Na czerwone nie ma taryfy ulgowej. Kamery rejestruja po zapaleniu czerwonego z opoznieniem do 0,2s.
czyli niecu ci sie zolte na czerwono zmieni jak jestes tuz przed sygnalozatorem i pokuta naliczona do bani takie opóźnienie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

konjak20
A1
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:14

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: konjak20 »

Tak w temacie. Jak się trafi "pomocny" kierowca auta, to i na podstawie zdjęcia od frontu zidentyfikują motocyklistę.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... ochod.html



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Antyks »

Niestety mamy wielu przyjaciół wśród innych użytkowników dróg..
Jak pokazuje poniższy przykład, nawet gdy fotoradar robi foty tylko z przodu nie jesteśmy bezpieczni ..
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ki/zgfedxv


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: pyra »

Tak to mój motocykl, przyjechał kupiec na jazdę próbną. Wyłożył pełen depozyt i pojechał sprawdzić motocykl, danych nie spisałem.
Mandat 500 zł punkty 0


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo, przepisy, kodeks”