Parowanie intercomów różnych marek

Jakob91
AM
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:54

Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Jakob91 »

Witam,
Czy ktoś próbował parować intercomy różnych marek?
Jak wygląda zasięg oraz jakość połączenia?
Ktoś parował może Scala Cardo Sho-1 z Interphone Cellular Tour?



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Struna »

parowanie różnych marek ma prawdopodobieństwo powodzenia podobne do trafienia 6-tki w totka.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Centrino »

Podobno Sena się łączy z innymi. Ale to podobno


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: gorghu »

Ja swojego Interphone f4mc sparowałem bez żadnych problemów z N-Comem (nie wiem dokładnie jaki model). parowanie nastąpiło praktycznie natychmiast. Jakość rozmowy też była OK. Zasięgu nie przetestowaliśmy. Problem pojawił sie tylko później bo okazało się, że połączenie możemy nawiązać tylko z jednej strony (tzn. po rozłączeniu n-com mógł nawiązac powtórne połączenie do mojego interphona a w druga stronę juz za bardzo nie). Nie wiem o co chodziło - może czegoś nie dokończyłem przy parowaniu. Tak samo coś w pewnym momencie wcisnąłem i całkowicie nas rozłączyłem i nie mogliśmy już nawiązać połączenia (drugi raz nie parowaliśmy już urządzeń)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Struna »

Czyli niby łączy, ale jakby niezbyt to działa ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Valdek_Tychy
A1
Posty: 65
Rejestracja: 02 cze 2018, 18:05
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Valdek_Tychy »

Z doświadczenia wiem,że im droższy interkom tym łatwiej paruje się z innymi droższymi intekomami.W przypadku tanich interkomów zakupionych u majfrendów z Chin na aliexpres raczej nie ma szans na sparowanie z innymi.


Suzuki DL650 V Strom

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: karacz »

Ja kilka razy parowałem mój chiński V6 z innym chińskim interkomem i nie było kłopotów, jedyny problem to gdy gubiliśmy zasięg i ciężko było się znowu połaczyć w "biegu"



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Lord »

V8 interphone chińszczyzna paruje sie bez problemu z innymi markowymi także obalę mit im droższy tym lepiej, a choćby przykładem może być Sena i Cardo. Dwa drogie a ich sprawowanie w wersji które posiadam Cardo ja i Seny Marcela raz się tylko udało, potem już nigdy więcej :). Tańsze marki maja mniej kombinacji parowania łatwiej ogarnąć.

Osobiście mam sparowane V8 z Cardo żadnych problemów. Ale tak jak ktoś napisał łatwej jest wywołać z droższego tańszy niż odwrotnie. Kwestia pewnie kompatybilności


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: staszek_s »

Jako alternatywę można potestować aplikację WeAreBikers, da się robić konferencje przez net. Oczywiście raczej tylko w PL i nie wszędzie będzie dobry zasięg. Spróbowaliśmy w naszej rodzinnej grupce, działało ale komfort użytkowania niższy niż przy normalnej konferencji intercomowej. Jakaś opcja jednak jest, zaleta to brak ograniczenia zasięgu między motocyklami i starczy najtańszy intercom za parę groszy.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: jg871972 »

Próbowałem sparować interkom Schuberth SRC-Pro (Cardo) z interkomem Nolana. Niestety nic z tego nie wyszło.



kalaho
AM
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:54
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: kalaho »

A nie prościej łączyć się tel. podłączonym pod interkom z innym tel. podłączonym przez interkom? Prawie w każdej sieci rozmowy są już praktycznie darmowe.



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Pawian »

Połączenia po pewnym czasie są kończone. Takie zabezpieczenie, żeby ktoś nie wpadł na pomysł ciągłej transmisji 24/7 :)

W grupie trzeba by tworzyć połączenie konferencyjne, nie wiem czy to jest usługa dostępna w zwykłych abonamentach.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: rasik »

Pawian pisze:Połączenia po pewnym czasie są kończone. Takie zabezpieczenie, żeby ktoś nie wpadł na pomysł ciągłej transmisji 24/7 :)

W grupie trzeba by tworzyć połączenie konferencyjne, nie wiem czy to jest usługa dostępna w zwykłych abonamentach.
Połączenie konferencyjne jest dostępne ale w większości abonamentow jest usługa płatna czyli nie wchodzi w tzw. darmowe rozmowy bez limitu:(

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Lord »

Po za tym sensem posiadania interkomu jest korzystanie z niego bez konieczności korzystania z telefonu :)
Mówię tu oczywiście o grupie moto, która ma coś między sobą przekazać w czasie jazdy. W awaryjnych przypadkach człowiek dzwoni oczywiście szczególnie, jak ktoś się zgubi. Roaming darmowy nie do końca jest darmowy (zależy od rodzaju sieci, abonamentu mix, prepaid i nie wszędzie :)) więc tutaj ponownie wraca przydatność korzystania z interkomu.


DL650A L8

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: MarcinS »

Próbowałem z kumplem połączyć jego Senę z moim N-Comem... bez powodzenia. i... okazało się, że w czasie ponad tygodniowego wypadu do Skandynawii interkom zupełnie nie był potrzebny.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Oskar »

Siema
Ja ma zestaw słuchawkowy Scala Rider Smartpack Duo pierwsza liga drogi ale Panowie wart tej kasy zapłaciłem coś 1200 zł ale to niebadziewie od chińczyka łączy się ze wszystkimi aplikacja do tego jest normalnie Mercedes mam go już 4 lata bateria trochę słabsza ale 6 godzin peplania wytrzymuję wyjmujesz ładujesz palerbankiem i dalej pepplasz.
Kumpel ma Szuberta z tym kołnierzem interkom łączy się bez problemu i niewyobrazzmyy teraz gdzie kolwiek jechać bez tego urządzenia w korkach lub gdzie kolwiek.
ogulnie bezpieczeństwo co 4 oka to nie dwa.
odbieram wszystko nieodrywajac rąk dzwonić tak samo muzyka przycicha jak ktoś dzwoni potem sama wraca łączysz się chyba z 7 czy 8 osobami jak chcesz paruje się praktycznie ze wszystkim interkonami lekie w deszczu nic się nie dzieje sprawdzone nawet te wszystkie kabelki głośniki no klasa sama w sobie.
Polecam


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Oskar »

IMG_20200202_203857424_resize_63.jpg
Wyjmujesz jak bateria padła ładujesz i dzida.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Lord »

Nie obrażając użytkowników SENA korzysta ona z własnego znanego tylko sobie standardu łaczenia się z innymi urzedzaniami. I o ile Seny miedzy soba się komunikuja to flache temu kto w końcu rozgryzie jak to sparować z innymi interkomami gdzie Bluotuth kanał A i kanał B to pojęcia szeroko znane :).

Ale kiedys sciagne te instrukcje od Seny i przestudjuje bo ma kilku zawodników i wiem że sie da bo raz przypadkiem sie udało sparowac Sene z Cardo :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: Smerfciamajda »

Parowałem b901r z Midlandem i działało bez problemu a n-com to Sena teraz.



szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Parowanie intercomów różnych marek

Post autor: szakul »

Mam sparowane Sena SMH10 z Freedconn Tcom-Sc po wielu próbach.
Senna paruje się na protokole "uniwersal interkom" a Freedconn na protokole parowania z telefonem, czyli Freedconn widzi Senne jako telefon.
Plus jest taki, że jakość połączenia i dystans są bardzo dobre (tak jak Freedconn - Freedconn) i raz sparowane parują się ponownie po ponownym uruchomieniu.
Minus jest taki, że Freedconn widzi Senne jako telefon i nie działa jednocześnie z Senną i z telefonem (albo sparowane jedno albo drugie).
A po "przeparowaniu" Freedconn'a na telefon, należy ponownie zapominać urządzenia i ponownie parować jak wyżej opisałem.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”