Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Struna pisze:
Iżu pisze: Przecież to kwestia techniki
Oczywiście, nigdzie nie napisałem, że nie.
Iżu pisze:małym DLem zrobisz tak samo
zademonstrujesz ?
Iżu pisze:lubię sobie czasem pojeździć nieco szybciej i nieco bardziej dynamicznie
nieco szybciej/dynamiczniej niż co/kto ?
Niż np. ograniczenie na znaku ? :D

Struna jak nie wierzysz że się da to zobacz te filmy:



Tu masz filmik z nauki takiej jazdy:



Ja tak nie jeżdżę, bo szkoda mi mojego nowego motocykla ale możemy spróbować Twoim na zlocie :lol:

Wątek jest i motocyklu Yamaha XT1200Z E Super Tenere a nie o moim stylu jazdy, ale jak już pytasz to oczywiście.. zawsze jeżdżę przepisowo, powyżej 50-tki się boję.. :mrgreen:


Iżu

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: starcraft »

prebenny pisze:starcraft dlatego ja się skłaniam raczej ku Tigerze 800 / Africe. Tiger 1200 jest za duży (jest szeroki przez co mam dalej do ziemi) i ma problemy z chłodzeniem. Crosstourer jest za ciężki do miasta (a mimo wszystko tu głównie użytkuję moto a nie chce kupować 2). Tenerka mi się zwyczajnie nie podoba tak samo jak KTM i Ducati.

Generalnie moto z wałem poza GSem są przyciężkawe albo wielkie więc myślę czy nie 'porzucić' kwestii wału i po prostu zostawić łańcuch + olejarka. Africa z wyglądu dla mnie jest spoko + jeździ się fajnie. Tiger 800 w sumie tak samo tylko trochę mniej fajnie się nim jeździło (do bólu poprawnie ale bez funu).

GSem nie jechałem ale nie chce się martwić czy wrócę moto czy lawetą (tak brutalnie mówiąc). Więc szczerze nie ma w tym momencie motocykla z wałem, który by był dla mnie OK. Może jak w przyszłym roku będzie nowa Tenera się coś zmieni? Zobaczymy :) Na razie faworyt to 1. Africa 2. Tiger 800.
Jeszcze jest nowy gs 850. Wygląd już pod 1200 ale inny silnik, teraz ma 95hp przy 229kg więc już jest czym jechać



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

Iżu pisze:Struna jak nie wierzysz że się da to zobacz te filmy
ależ wierzę, jednak piszesz w taki sposób, jakby dla Ciebie był to chleb powszedni - ba, nawet jakieś recepty dajesz o hamowaniu, pracy gazem itd
po czym oznajmiasz
Iżu pisze:Ja tak nie jeżdżę, bo szkoda mi mojego nowego motocykla
No to sorry memory, ale popatrz na to z boku i sam oceń jak "wypadasz"
Iżu pisze:możemy spróbować Twoim na zlocie
Spoko, jako zastaw kładziesz swojego DL-a :)
Iżu pisze:Wątek jest i motocyklu Yamaha XT1200Z E Super Tenere a nie o moim stylu jazdy, ale jak już pytasz to oczywiście.. zawsze jeżdżę przepisowo, powyżej 50-tki się boję..
Wątek jest o Tenere ale chyba w kontekście potencjalnej przesiadki z DL-a być może właśnie na Tenere.
Opisujesz tu jakieś kwestie ale szafujesz określeniami zupełnie nieweryfikowalnymi jak właśnie - lubię szybciej, dynamiczniej.
Określ to konkretniej - będzie wiadomo nie tylko dla Ciebie czego tak naprawdę nie ma omawiany motocykl.
( chyba, że sam do końca nie wiesz co tymi tekstami chcesz powiedzieć, a jedynie mają podkreślić, że kreujesz się na bycie "lepszym" niż reszta :) )


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

prebenny pisze: Może jak w przyszłym roku będzie nowa Tenera się coś zmieni? Zobaczymy :
Nie liczyłbym że zmienią dużo. Stawiam że na pewno nie zmienią wyglądu. Od 2010 roku (czyli od kiedy go produkują) ten się praktycznie nie zmienił.
Tak więc jeśli Tenere ci się nie podoba to raczej nie masz co czekać na przyszły rok ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: prebenny »

Też tak Gorghu myślę ale mam czas więc ;)


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Struna pisze: Opisujesz tu jakieś kwestie ale szafujesz określeniami zupełnie nieweryfikowalnymi jak właśnie - lubię szybciej, dynamiczniej.
Określ to konkretniej - będzie wiadomo nie tylko dla Ciebie czego tak naprawdę nie ma omawiany motocykl.
( chyba, że sam do końca nie wiesz co tymi tekstami chcesz powiedzieć, a jedynie mają podkreślić, że kreujesz się na bycie "lepszym" niż reszta :) )
Struna - pojechałem do Katowic na prośbę Grześka, wyraziłem tu swoje subiektywne odczucia i tyle, nie wiem jak mam Ci to bardziej łopatologicznie wytłumaczyć ?
Jest coś takiego jak fun z jazdy, każdy to oczywiście inaczej postrzega, ale dla mnie Tenerka tego nie ma, możesz się ze mną nie zgadzać, ale jak chcesz podejmować merytoryczną dyskusję, to przynajmniej się tym przejedź (ze Skawiny masz tyle samo km. co ja do tych Katowic), bo widzę tylko tyle że zwyczajnie się czepiasz dla czepialstwa.
Nie nie kreuję się być "lepszym" więc nie pisz bzdur i nie zaśmiecaj wątku o ciekawym motocyklu, na Twoje dalsze zaczepki nie będę odpowiadał, jak dalej coś Cię gryzie to pisz na priv, i weź sobie jakieś ziółka na uspokojenie.. :mrgreen:

Pozdrówko 8-)
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

Iżu pisze:czepiasz dla czepialstwa
bynajmniej, po prostu ciekawi mnie co też chcesz powiedzieć/przekazać danym wpisem
Iżu pisze:weź sobie jakieś ziółka na uspokojenie
to bym chyba usnął od nadmiaru spokoju :D
Iżu pisze:Jest coś takiego jak fun z jazdy, każdy to oczywiście inaczej postrzega
No jest, dlatego właśnie drążę, bo chciałbym bliżej poznać Twoją definicję ( może nie tylko ja ) aby lepiej zrozumieć Twoje oceny, które być może chciałbym kiedyś wykorzystać.
Iżu pisze:jak chcesz podejmować merytoryczną dyskusję, to przynajmniej się tym przejedź (ze Skawiny masz tyle samo km. co ja do tych Katowic)
nie mam tyle czasu co Ty, ponadto nie szukam póki co innego sprzętu, wystarczają mi obecne, ale chętnie czytam relacje - kto wie kiedy jednak zacznę się rozglądać za czymś innym w stadku.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

A ja tym czasem "zaśmiecę" ten wątek kolejnym filmikiem. ;)
Tym razem z nieplanowanym crashtestem. Co prawa na filmiku model jest z 2010 roku ale widzę że to samo rozwiązanie stosowane jest w obecnej wersji. Gość zalicza konkretnego paciaka (na stronę z wiatrakiem) i pokazuje co ochroniło motocykl i jakie są zniszczenia.
[youtube][/youtube]


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

czy aby w tym momencie filmu nie widać również otarcia na pokrywie chyba siłownika sprzęgła ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

@Struna: Też mi się tak wydawało, ale później trafiłem na inny filmik gdzie z innego kąta pokazali to co nazwałeś siłownikiem sprzęgła. On jest tak zbudowany i wygięty. Padające światło robi takie wrażenie.
Załączniki
Screenshot_2018-07-16 Yamaha XTZ 1200 Super Tenere (Тест от Ксю) - серия дальнобойные мотопроходимцы - YouTube.png


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Zapraszam na obiecany filmik z jazdy motocyklem Yamaha XT1200ZE Super Tenere, materiał jest nieco przydługawy ale zależało mi na pokazaniu jego zauważalnych zalet i wad, dlatego koniecznie weźcie z lodówki parę piwek :lol:

Miłego oglądania :D



Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

No to obejrzałem :) dzięki za ten test. Stwierdzam, że muszę się jednak sam przejechać tym sprzętem, bo pomimo tych kilku wad, które zaznaczyłeś, podoba mi się dalej. :) A, że ewentualna wymianę planuje dopiero na przyszły sezon to może się okaże, że faktycznie wyjdzie nowa wersja w której np zmienią ten wyświetlacz biegów. ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

gorghu pisze:No to obejrzałem :) dzięki za ten test. Stwierdzam, że muszę się jednak sam przejechać tym sprzętem, bo pomimo tych kilku wad, które zaznaczyłeś, podoba mi się dalej. :) A, że ewentualna wymianę planuje dopiero na przyszły sezon to może się okaże, że faktycznie wyjdzie nowa wersja w której np zmienią ten wyświetlacz biegów. ;)
Grześ, regulację szyby wykonujemy rzadziej więc to nie problem, samą szybę można zmienić, do ospałego silnika z dosyć przeciętną elastycznością można się przyzwyczaić, ale ten wyświetlacz biegów naprawdę wkurza.. :oops:
Tym niemniej motocykl świetnie się sprawdzi jako typowa maszyna turystyczna, taki wół roboczy do pokonywania setek kilometrów, zwłaszcza że jest bardzo stabilny i wygodny, więc jeżeli Ci spasuje i chcesz mieć wał napędowy, to na pewno nie będziesz narzekał.
Ja gdybym miał kupić ten sprzęt, to zrezygnowałbym z elektronicznej regulacji zawieszenia na rzecz sporo niższej ceny (10 tysięcy) za wersję XT1200Z i nieco niższej wagi (257 kg.), miejmy nadzieję że motocykl zostanie nieco zmodyfikowany w przyszłym roku, bo ewidentnie odstaje na tle obecnej konkurencji.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: prebenny »

Jak poprawią wygląd to może i ja się przejadę ;)

W zasadzie Tenerka jest chyba jedyną 'tańszą' opcją z wałem. GS, Tiger, KTM czy Ducati już grubo ponad 80k.


null

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

prebenny pisze:
W zasadzie Tenerka jest chyba jedyną 'tańszą' opcją z wałem. GS, Tiger, KTM czy Ducati już grubo ponad 80k.
A jest jakiś KTM z wałem?? bo nie kojarzę


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: prebenny »

Fakt Gorghu i KTM i Ducati (przynajmniej Multistrada) są na łańcuchu.


null

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

tak dzisiaj znalezione na FB (opis do filmiku: "SuperTenery bez dbkillerow na Korsyce ;) we wszystko wmieszało się porsze ")


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Dla zainteresowanych Yamahą Super Tenere XT1200ZE - porównanie z dwoma innymi motocyklami turystycznymi, wygląda na to iż autor ma bardzo podobne odczucia jak ja co do dynamiki tego motocykla.

https://www.motocykl-online.pl/testy/Dw ... zy,12117,1


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: prebenny »

No to tak - wczoraj jechałem nową Tenerką (dosłownie jak wsiadłem miała przebieg 26 km).

W zasadzie mogę potwierdzić wszystko co Iżu napisał. Generalnie moto w niczym 'dupy nie urywa' ale jest we wszystkim po prostu dobre.

Silnik faktycznie sprawia wrażenie zmulonego i wyświetlacz biegu jest tylko dla picu, bo gubi się szybciej niż kierownik.

Poza tym bardzo wygodna kanapa. dość dobra ochrona przed wiatrem. Na zakrętach nie miałem okazji pojeździć, bo nie znam za bardzo Wrocławia ale to gdzie jechałem prowadził się dość ładnie. Może nie tak neutralnie jak Africa czy Tiger ale i tak na plus.

Tak poza tym niewiele można powiedzieć. 'Diesel' to dobre określenie, bo przez ten silnik motocykl jest po prostu 'nudny'. Prowadzi się do bólu przewidywalnie, silnik średnio chce ciągnąć do przodu.

Chyba faktycznie muszę się przejechać GSem.


null

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha XT1200ZE Super Tenere - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

a ja lubię diesle ;)

A tak po za tym, w Rzeszowie 1 września otwierają pierwszy na Podkarpaciu autoryzowany salon i serwis Yamahy. Może będą mieli tenerki do jazd próbnych to nie musiałbym gonić na Śląsk. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”