zlacza zasilania w dl

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

Panowie albo cos zle szukam po forum albo watki wcielo.

poszukuje opisu gdzie w Dl >2011 sa dodatkowe zlacza zasilania (aux) np. do grzanych manetek i czym sie do nich podpiąć.

ze swojej strony napisze ze w DL <2011 dodatkowe zlacze znajduje sie "pod bakiem" i mozna do niego sie wpiac tzw. wtyczka do dodatkowego klaksonu.





Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 06 sie 2018, 21:42 przez rasik, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

no dobra w al3 złączka jest po prawej z przodu pod zegarem

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3341
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Lord »

No dobra a może ktoś wie czy taka złączka dedykowana jest w DL AL8 z 2018 650? Jeszcze nie dotarłem do etapu podnoszenia zbiornika na razie wszytko upchnąłem pod złączką gniazda zapalniczki ,ale grzane manetki może warto jednak gdzie indziej podpiąć?


DL650A L8

rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

Lord pisze:No dobra a może ktoś wie czy taka złączka dedykowana jest w DL AL8 z 2018 650? Jeszcze nie dotarłem do etapu podnoszenia zbiornika na razie wszytko upchnąłem pod złączką gniazda zapalniczki ,ale grzane manetki może warto jednak gdzie indziej podpiąć?
skoro w Al0 jest pod bakiem w AL3 PO prawej obok zegarów to obstawiam że w AL8 też jest obok zegarów
edit: na tej zlaczce w AL3 pojawia się + po włączeniu stacyjki
Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Quarius »

Poliftowe (AL2-6) mają dwa złącza - jedno dedykowane do grzanych manetek, które znajduje się przy przednim cylindrze (dostępne z lewej strony przy plastikowej osłonie, "od dołu") oraz drugie akcesoryjne z prawej strony pod czachą (mniej więcej nad wlotem kierunkowskazu). Obydwa są pod pod bezpiecznikami i mają zasilanie po przekręceniu kluczyka.

Wytapane z mojego SM-G935F
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3341
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Lord »

Dobra znalazłem przez przypadek, ponieważ ostatni przelałem scottoilera to musiałem zdjąć plastik od strony zamka od fotela aby to wyczyścić i zweryfikować czy to na pewno przelanie zbiornika. I znalazłem :)) Tam schowali wolną wtykę zaślepiona gotowa do w pięcia czegoś jeszcze :), np dodatkowej zapalniczki pod fotelem :) lub grzanych manetek :).

Ponieważ już kupowałem te złączki takie jak, oryginalne na wolumenie to mam już zapas na przyszłość:) I wiem gdzie to wpiąć.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

hej jak to z tyłu jest po lewej jest akurat złącze diagnostyczne wg.mnie takie co było po prawej pod boczkiem pod bakiem w AL0. więc tego to bym raczej nie obciazal. Ci prawda w moim byłym AL0 było też dodatkowe zlacze pod zadupkiem ale jak spojrzałem dokładniej to było raczej dorabianie.

@Lord jak to takie samo jak w wątku o wyswietlaczach to się nie wpinaj



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3341
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Lord »

rasik pisze:hej jak to z tyłu jest po lewej jest akurat złącze diagnostyczne wg.mnie takie co było po prawej w AL0


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Diagnostyczne jest z tyłu a to jest dokładnie na wysokości akumulatora wolne :))). Diagnostyczne ma 4 piny. z tyłu jest też dwu Pinowe ale tamto nie ma zasilania. A to czeka tylko na wykorzystanie.

Dodatkowo naciukali kabli tych grubych zalanych żywicą w trzech miejscach ciekawe po co?


DL650A L8

rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

no dobra to foteczka zlacza w AL3- po przawej pod czacha
ZlaczeZasikAK3-podczachapr.jpg
ZlaczeZasikAK3-podczachapr.jpg (33.91 KiB) Przejrzano 9657 razy


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3341
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Lord »

No dobra zmusiłeś mnie do zejścia do garażu.

Na tym zdjęciu jest złacvze diagnostyczne o którym mówisz i jescze dwa pozostałe które się do niczego nie przydadzą.
IMAG1651.jpg
A na tym to ukryte przywalone izolacją do wykorzystania:
IMAG1652.jpg
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

jokansen
A1
Posty: 55
Rejestracja: 20 mar 2018, 18:52
Lokalizacja: Płock

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: jokansen »

Kurcze wszystko pięknie i na wierzchu a mi panowie w ASO podłączyli grzane manetki bezpośrednio pod klemy akumulatora. Fachowo bez dwóch zdań...


Człowiek mądrzeje z wiekiem - z wiekiem od trumny.

CBF500=>XF650=>DL650 AL7

rasik
A+B
Posty: 904
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: rasik »

jokansen pisze:Kurcze wszystko pięknie i na wierzchu a mi panowie w ASO podłączyli grzane manetki bezpośrednio pod klemy akumulatora. Fachowo bez dwóch zdań...
bo im się nie chciało.. niestety

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3719
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: crimson »

Quarius pisze:Poliftowe (AL2-6) mają dwa złącza - jedno dedykowane do grzanych manetek, które znajduje się przy przednim cylindrze (dostępne z lewej strony przy plastikowej osłonie, "od dołu") oraz drugie akcesoryjne z prawej strony pod czachą (mniej więcej nad wlotem kierunkowskazu). Obydwa są pod pod bezpiecznikami i mają zasilanie po przekręceniu kluczyka.
Pytania odnośnie powyższego:
1. czy wtyczka pod czachą i z lewej strony pod osłoną jest taka sama
2. czy prąd, który można pobrać z obu miejsc jest taki sam? W sensie obciążenie.
3. Gdzie można kupić wtyczkę, która będzie pasować do tych konektorów? Czy jedynym wyjściem jest zamówienie oryginalnego kabla do klaksonu? (ok. 60 zł)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Quarius »

crimson111 pisze: Pytania odnośnie powyższego:
1. czy wtyczka pod czachą i z lewej strony pod osłoną jest taka sama
2. czy prąd, który można pobrać z obu miejsc jest taki sam? W sensie obciążenie.
3. Gdzie można kupić wtyczkę, która będzie pasować do tych konektorów? Czy jedynym wyjściem jest zamówienie oryginalnego kabla do klaksonu? (ok. 60 zł)
Ad1. To nie mogłoby być tak proste :lol: Są kompletnie inne, do grzanych manetek to dokładnie 2 Position HM 090 Male Connector natomiast pod czachą siedzi coś podobnego (ale nie jestem pewien czy dokładnie to) do 2 Pole .090 WP MT Connector ‘Special B’. I tu uwaga - pod czachą siedzi niemal kompletne złącze, tj. "gniazdo" popięte pod przewody i "wtyczka", tylko że brakuje w niej pinów :|

Ad2. Z tego co pamiętam to nie - ten pod czachą umożliwia mniejsze obciążenie (na pierdoły typu GPS, komórka itp), siłą rzeczy złącze do grzanych manetek jest mocniejsze. Sorry za brak konkretów - nie pamiętam :roll:

Ad3. Do złącza przy cylindrze do grzanych manetek na pewno pasuje to z linku powyżej. Możnaby się umówić i zamówić kilka sztuk, bo minimalne zamówienie to $10. Natomiast z drugiego linku jeżeli nie cała wtyczka to piny powinny pasować...

Generalnie w kontekście tych dwóch złącz kopalnią informacji jest temat na stromtrooper.com (jeżeli tylko angielski nie odstrasza).
Ocena: 11.76471%


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3719
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: crimson »

Dzieki Quarius.
Angielski nie odstrasza, ale żeby zdjęcia tam zobaczyć, trzeba się zarejestrować, a tego staram się unikać.
Ogarnę u siebie gdzie mi ASO podpielo nawigację, bo jeśli do tej bocznej wtyczki, to nie będę mógł jej wykorzystać do halogenów.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3341
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: Lord »

Quarius pisze:
crimson111 pisze: Pytania odnośnie powyższego:
1. czy wtyczka pod czachą i z lewej strony pod osłoną jest taka sama
2. czy prąd, który można pobrać z obu miejsc jest taki sam? W sensie obciążenie.
3. Gdzie można kupić wtyczkę, która będzie pasować do tych konektorów? Czy jedynym wyjściem jest zamówienie oryginalnego kabla do klaksonu? (ok. 60 zł)
Ad3 ja te z linku http://www.easternbeaver.com/Main/Elec_ ... sm-mt.html kupuje w elektryku na wolumenie nazywają to złączka motocyklową :)
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3719
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: crimson »

No to pewnie i w Krakowie na tzw. giełdzie to kupię - dzięki


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: NIKT »

To aby bylo w 1 wątku :)

Gdzie w K7 1000 znajde wtyk aby zrobic sobie centralke zasilajaca wszystko po zaplonie ??

Jedyna opcja to gniazdo grzanych manetek w okolicach polki dolnej przedniego zawieszenia ?

Pytam poniewaz poprzedni wlasciciel wszystko wpinal pod akumulator, a jedynie fabryczne manetki sa po zaplonie.

Odnosnie centralki szukam juz 2h na tym i na starym forum jak jakis angol to zrobil wlasnorecznie "powerhub" ale na starym wyszukiwarka dziala jak ........... sami wiecie...
Pamietam tylko ze odsylala do
v-strom.co.uk. ma ktos moze gdzies to zapisane albo pamieta czy mowa byla o niej tutaj czy tam ?

takie coś :
Obrazek



motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: motokras »

jokansen pisze:Kurcze wszystko pięknie i na wierzchu a mi panowie w ASO podłączyli grzane manetki bezpośrednio pod klemy akumulatora. .
jakie manetki Ci tak podłączono? oryginalne czy jakieś inne oxford'y?



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: zlacza zasilania w dl

Post autor: NIKT »

Znalazłem przekopując internety kolejne 3h.
Nazywają to "Aux fusebox" na ww forum :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”