Ceny dl650

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Mordkaaa
AM
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2018, 18:30

Ceny dl650

Post autor: Mordkaaa »

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem i stoję przed zakupem motocykla. Głównie rozważam dl650 i ewentualnie sv650. Niestety Dl mocno trzyma cenę. Aczkolwiek z tego co obserwuję czasem coś się pojawi w okolicach 7-8k. Pytanie tylko czy takie sprzęty są warte uwagi ? Zaznaczam, że nie boje się mechaniki, jako tako sobie z nią radzę i dopóki problem nie jest skomplikowany to raczej daje rade sobie sam. Niestety nie miałem okazji nawet obejrzeć tych tańszych motocykli, bo szybko znikały. Na co zwracać uwagę przy oględzinach DLa ? Wiadomą rzeczą są części eksploatacyjne, ewentualne skrzywienia ram, zawieszenia itp. Czy dl650 posiada jakieś mankamenty mechaniczne ? Podobno jest to wykastrowany silnik SV, w których to (podobno) zacierała się panewka od jazdy na gumie.
Zmierzając do meritum. Ciekawi mnie czy przebiegi rzędu 80-90k robią na DL650 jakieś wrażenie. Oraz ile mniej więcej trzeba liczyć na kompleksowy remont silnika ?

Ps. Znajdę gdzieś zdjęcia jakie malowanie miały DL650 w danych rocznikach ?



Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Ceny dl650

Post autor: egojack1 »

Ocena: 5.88235%


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Mordkaaa
AM
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2018, 18:30

Re: Ceny dl650

Post autor: Mordkaaa »

Dziękuję, fajny przydatny link. Mógłbyś coś więcej napisać odnośnie ww. Pytań ?



Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Ceny dl650

Post autor: egojack1 »

Odpowiem Ci jak było z moim zakupem, też początkowo myślałem, że kupię sobie moto w typie V-Strom za ok 10 tys., ale po zapoznaniu się z tematem okazało się , że lepiej mieć 15-18tys, a po jeszcze głębszym rozeznaniu, że 22-24 tys, to wtedy się kupi niezłego już po modernizacji, czyli powyżej 2011-12 r. Jak kto woli, ale ja jestem zdania, że oszczędność na cenie kupna może być iluzoryczna, bo koszty części, wymian, roboty, czasu - nawet jak umiesz sam zrobić są poważne.
Oględziny -jak każdy motocykl, DL650 nie ma jakichś typowych wad, często występujących, raczej udany motocykl. Przy wyborze zwracałem uwagę, aby unikać handlarzy, ważny był dla mnie stan a nie wiek, i wyposażenie dodatkowe, bo ono tanie nie jest.
Silnik - tak - pochodzi od SV650, ale nie nazwałbym go wykastrowanym, trochę zmieniona charakterystyka, bardziej elastyczny, ciut słabszy.
DL nie nadają się do jazdy na kole, da się, ale słabo idzie na koło, a budowa silnika powoduje, że są problemy ze smarowanie w tej pozycji, jak ktoś dużo jeżdził, to może i zatarł panewki.
Przebiegi 80-90 tys km nie robią na tych silnikach wrażenia, jeżdżą maszyny po 150 - 250 tys bez remontu głównego, można o tym poczytać na forach.
To o co pytasz jest wszystko opisane na naszym forum, na tzw starym forum V-strom i innych, poczytaj.


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Ceny dl650

Post autor: Centrino »

Nie no przesiadka z 10tyś na 24tyś to trochę taka przesada. Jednak należy w dużym stopniu zwracać uwagę na stan motocykla. Części zamienne są drogie do motocykli więc na to trzeba zwracać uwagę.
Co do przebiegów rzędu 80-90k km to można się spodziewać, że niedługo może się okazać, że łańcuch rozrządu będzie do wymiany :)

Natomiast TAK, da się kupić dobry egzemplarz do 10 tyś zł. Może nie być to łatwe ale się da.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Ceny dl650

Post autor: Struna »

Centrino pisze:
Natomiast TAK, da się kupić dobry egzemplarz do 10 tyś zł. Może nie być to łatwe ale się da.
ale to raczej bez ABS-u, z ABS raczej nikłe szanse na sensowny egzemplarz w tej kwocie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Ceny dl650

Post autor: egojack1 »

Centrino pisze:Nie no przesiadka z 10tyś na 24tyś to trochę taka przesada.
Wiesz, początkowo nie myślałem o V-Stromie, tylko np o Hondzie Dominator, potem Yamaha Tdm. Wszystkiego jest niby dużo, dopóki nie chcesz kupić. Przy bliższym poznaniu coraz mniej można wziąć pod uwagę i coraz drożej trzeba zapłacić za coś konkretnego 8-) .


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Mordkaaa
AM
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2018, 18:30

Re: Ceny dl650

Post autor: Mordkaaa »

Dzięki za odpowiedzi. Póki co nie zamierzam przeznaczyć aż tyle. Dl miałby być na kilka lat (2-3), wystarczy mi egzemplarz z pierwszych lat produkcji. No to czas zacząć szukać na poważnie, mam nadzieję do zobaczenia przy kolejnym poście ze zdjęciami DLa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”