Co na upał - kurtka / zbroja

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: staszek_s »

Na dłuższym wyjeździe wyjęcie szyby odpada, nie ma jej gdzie dać. Opuszczenie na maksa w dół daje u mnie wyraźną poprawę, nareszcie mam wtedy wentylację w kasku i trochę na piersiach.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: gorghu »

Jeśli chodzi o szybę to ja zainstalowałem sobie Madstada i powiem że sprawdza się rewelacyjnie. Bardzo łatwo i szybko zmienia sie pozycje szyby (nie tylko wysokości ale i kąta pochylenia). Na miasto daję szybę maksymalnie w dól i maksymalnie pochyloną przez co dużo powietrza trafia na mnie. Na autostardzie szyba wędruje maksymalnie w górę i mam ciszę.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Pyxis »

staszek_s pisze:Na dłuższym wyjeździe wyjęcie szyby odpada, nie ma jej gdzie dać.
Nic nie wspominalem o dluzszym wyjezdzie, tylko o jezdzie w upal po miescie.
W trasie upal nie jest tak meczacy.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: staszek_s »

Ja za to wspomniałem ;) Wszystko zależy od trasy, jeśli po Bałkanach w lipcu to upał może być męczący stąd mój eksperyment z kamizelką. Zobaczymy...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: egojack1 »

Z moich tegorocznych doświadczeń z upałami ok. 35 st C:
- miasto wkoło komina używam koszulka termoaktywna typu T plus zbroja, dżinsy motocyklowe, buty trekingowe.
Piszecie , że zbroja niepewna, że siateczka trzymająca ochraniacze się porwie... Moim zdaniem trzeba kupować zbroje, w których ochraniacze są mocowane tak naprawdę na krzyżujących się paskach, a paski muszą być niestety ściśle dociągnięte. Nie jest to wygodne, zakładanie, zdejmowanie upierdliwe, ale coś za coś.Ja używam zbroi Camanchi.
-poza miastem bezwzględnie kurtka, dobrze wentylowana, czyli system wentylacyjny z wlotami i wylotami powietrza z tyłu, a w zależności od odległości dżinsy lub spodnie od kombinezonu, i daje się radę, pod spód bielizna termoaktywna i buciory motocyklowe długie, poza miastem nie uznaję innego stroju.


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Pepo »

Konsensus: dziś przejechałem 500 km po lasach, małych mieścinach. Kurtka RST ADV II jest bardzo OK.
Po powrocie musiałem trochę po Katowicach, Chorzowie innych pojeździć. Gotowałem się na światłach.
Podsumowanie: Nie to moto, nie ta pogoda, nie to ubranie. Ja z innej bajki !!!


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Łukasz1982
A2
Posty: 132
Rejestracja: 28 lip 2018, 21:59
Lokalizacja: pow. lipski

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Łukasz1982 »

Drodzy klubowicze.
Jeśli chodzi o ubranie na moto to uważam że bezpieczeństwo to podstawa.
Ja posiadam zestaw Modeka Tacoma 2 wraz ze spodniami w ciemnym kolorze.
Do tego odzież termoaktywna Brubecka.
Całość zamykają buty Alpinestars Web Goretex.
Ostatnia wycieczka w Bieszczady i pokonanie 700 km w 31 C co następuje.
Moje spostrzeżenie co do całości to takie że tylko może postoje na światłach podnoszą delikatnie temperaturę
lecz przy delikatnym wiaterku wentylacja daje rade.
A jazda w tym zestawie jest więcej jak bardzo zadowalająca.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: prebenny »

31 stopni to byłeś chyba na kole podbiegunowym ;)

U nas ostatnio 35+ było normą. Zauważ, że nikt nie mówi tutaj i jeździe w trasie, bo tu jak cały czas jedziesz to 'bieżące chłodzenie' masz. W mieście więcej stoisz na światłach niż jedziesz.


null

Łukasz1982
A2
Posty: 132
Rejestracja: 28 lip 2018, 21:59
Lokalizacja: pow. lipski

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Łukasz1982 »

Zgadzam sie z Tobą.
Ta nasza zielona fala jak zwykle jechać nie pozwala.
Pozdro z koła podbiegunowego ;)



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: JARON »

Dziś odebrałem kurtałkę letnią w Inter Motors Katowice. Oczywiście od razu ją ubrałem ,żeby ją przetestować. Temperatura do testów nie była zbyt wysoka bo 22 stopnie ale jakie było moje zaskoczenie ,że w niej po 20 km zacząłem przyjemnie marznąć :) przewiewa ją na całej praktycznie powierzchni a fason rękawów jest taki,że na spokojnie można łapać w rękawy dodatkowe chłodzenie. Cena aktualna jest rewelacyjna więc jak ktoś potrzebuje jakąś kurtkę na upały to można te 3 stówki zainwestować. Protektory oczywiście kiepskiej jakości ale trzymają się doskonale na swoich miejscach. Więc tylko je podmienić i będzie fajna kurtka na upały dla ludzi którzy boją się lub nie chcą jeździć na zdrapkę. Na dzień dzisiejszy jeszcze można wybierać ze wszystkich kolorów ale podobno schodzą szybko.
Ja kupiłem dokładnie taką: https://www.imready.eu/pl/kurtka-turyst ... y-cnf.html


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: bojaco »

W mega upały jak bardzo nie chcę/muszę, to nie wsiadam na moto. Łatwo o kuku. Na drodze albo wk..., albo zdekoncentrowani a najczęściej i tacy, i tacy. Włącznie ze mną. Poza tym nie mam uciechy z takiej jazdy. Ale jak już ruszam to dżinsy motocyklowe, koszulka coolmax z długim rękawem i letnia kurtka z wentylacją na klatce piersiowej i plecach z FastWay, kupiona w Louis. Oczywiście spodnie i kurtka z kompletem ochraniaczy. Rękawice tekstylne krótkie letnie miejskie albo tradycyjne, skóra bez membrany. Buty krótkie letnie "city" z Probiker. Jakoś da się wytrzymać. Wcześniej jeździłem tylko w turystycznych tekstyliach i nawet z pełną otwartą wentylacją to była katorga.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 19:20 przez bojaco, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Lord »

Też przekonałem się do dżinsów w te upału oczywiście z ochraniaczami, buty też poszły na zamianę na Shima SX2 o niebo lepiej, a kurtale z tamtego roku modeki z pełną wentylacja przód tył i ochraniaczami wiadomo


DL650A L8

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: QraC »

A ja zakupiłem teraz w InterMotors Macna Event. Dzisiaj przyszła i stestowana. Wiem że temperatura niezbyt dobra do testu letniej kurtki ale.... jak w tym wieje! W porównaniu do mojej codziennej kurtki to niebo a ziemia... myślę że będzie dużo lepiej w upały... Protektory do wymiany bo jakieś goonwo ale cena... 269 zamiast 600...
1.jpg


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Struna »

Macna ma fajne rzeczy, zdecydowanie da się odczuć, że to projektowali motocykliści.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: gorghu »

to ja od siebie jeszcze napiszę. :)
używam kompletu Adrenaline Meshtec 2.0. Najpierw kupiłem kurtkę i przejeździłem w niej sezon. Do tego jeansy moto. W tym sezonie dokupiłem spodnie do kompletu. I powiem, że są bardziej przewiewne od jeansów.
Zestawy występują w dwóch kolorach: czarnym i jasnym (biało-szary).
Załączniki
adrenaline_meshtec.jpg
adrenaline_meshtec.jpg (49.9 KiB) Przejrzano 6508 razy


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

polskamotocyklistka
AM
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:54

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: polskamotocyklistka »

Ja sama kupiłam spodnie Jeansowe Shima Jess i jeżdzę w nich w gorące dni i jestem zadowolona , nie jest mi w nich za ciepło dodatkowy plus , że są bezpieczne do jazdy :) Także jak dla mnie takie spodnie są super rozwiązaniem . :D :D



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: rasik »

polskamotocyklistka pisze:Ja sama kupiłam spodnie Jeansowe Shima Jess i jeżdzę w nich w gorące dni i jestem zadowolona , nie jest mi w nich za ciepło dodatkowy plus , że są bezpieczne do jazdy :) Także jak dla mnie takie spodnie są super rozwiązaniem . :D :D
Panią Serdecznie zapraszamy do Zapoznania się z Regulaminem... Obrazek

reklamy płatne można oczywiście wykupić Obrazek


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Gaspar75
A+B
Posty: 612
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Gaspar75 »

Jeżdżę w ciepłe dni w kpl. Adrenaline tym samym co gorghu dobra wentylacja i przewiew powietrza
. Jestem zadowolony. Kpl. godny polecenia.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> 1050

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: prebenny »

Ja akurat się zaopatrzyłem w Revita Eclipse - też bardzo fajna kurtka ale raczej miejska (brak membrany).

Polecicie coś fajnego bardziej turystycznego?


null

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Co na upał - kurtka / zbroja

Post autor: Grzesiek Z »

Ja kupiłem wczoraj spontanicznie kurtkę rebelhorn brutale.Jest cała z siateczki i ma dobre projektory sas tec.Z mankamentów to nie ma stójki i trzeba wiązać jakąś chustę,bo podwiewa trochę od góry i wieczorem ,gdy wracam z pracy trzeba wkładać coś pod spód,bo znów zimno się robi.Jeśli chodzi natomiast o upał,to jedzie się jak w koszulce.Jednak myślę,że bardziej praktyczne są kurtki,które mają mniej tego meshu.W sklepie była też modeka x vent,właśnie taka.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”