Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
bartini6
A1
Posty: 81
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:34
Lokalizacja: Ropczyce / Rzeszów

Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: bartini6 »

Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział na zapytanie i proszę o jego ewentualne przeniesienie na odpowiedni :). Otóż, zachciało mi się matowego malowania kasku, widać na nim dosłownie wszystko i jest problem z doczyszczeniem skorupy, niby jest umyty ale widać plamki po wodzie, muchach itp. Czy istnieje na rynku jakaś chemia żeby to ogarnąć i jednocześnie usunąć lekkie ryski powstałe na skutek eksploatacji? Ostatnia wycieczka z dziewczyną na Słowację doprowadziła do kilku uderzeń w tył kasku podczas hamowania, chciałbym to doczyścić.



Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: Centrino »

Cóż, matowa barwa ma to do siebie, że lubi "powiększać" tłuszcz po rozwalonych robaczkach. A do tego jeszcze ciężko to zmyć.

Niestety dobrej chemii chyba na to nie ma. Jedyne rozwiązanie to papier 2000 i nowy lakier ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: Luchow »

Możesz spróbować Motula - płyn do czyszczenia wizjera kasku - samą skorupę też czyści całkiem nieźle. Ewentualnie np. matowe ściereczki do kokpitu samochodowego też mogą dać radę.
Za to rysek nie usuniesz bez nabłyszczenia ich okolic - na to już nie ma rady :)
Ocena: 5.88235%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
bartini6
A1
Posty: 81
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:34
Lokalizacja: Ropczyce / Rzeszów

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: bartini6 »

Ok, dzięki za radę, mam jakiegoś Sonaxa do matowego kokpitu więc tym spróbuje zamaskować syfy...



Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: polokokt »

poszukaj może na forum Kosmetyka Aut. Jest tam trochę tematów na temat matowych lakierów i folii i jak o nie dbać. Choć ja tak popatrzyłem na 2-3 pierwsze z brzegu, to wielu konkretów tam nie ma. Raczej ogólniki i czasem gdzieś pojawi się jaaś nazwa środa do dbania (szampon, wosk...). Może coś tam znajdziesz dla siebie.



Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: Suszny »

Nie wiem czy nie za późno wchodzę w temat, ale mój poprzedni kask w białym macie (nie wiem co mnie podkusiło z tym matem) bardzo szybko od zakupu pociągnąłem pastą polerską + szmatka. Zeszło mi sie jeden wieczór, ale uzyskałem połysk, może nie taki 100% bo wiadomo że trzeba by malować, ale efekt był widoczny i zadowalający.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Chemia do czyszczenia matowej skorupy kasku

Post autor: Antyks »

Jak by ktoś był ciekawy to płyny do czyszczenia kasku są także wśród nagród na zlocie :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”