Ochraniacze kolan

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Ochraniacze kolan

Post autor: pyra »

Czy ktoś używa, lub ma doświadczenie z ochraniaczami kolan, innymi niż te wkładane w spodnie? Mam 3 pary i w żadnych nie dają szans w razie w. Na swoim miejscu są tylko gdy siedzę na motocyklu. Mam budżetowy typ http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6799891454 . Ktoś coś doradzi ?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Lord »

Ja jeżdżę w podobnych jak jest naprawdę gorąco ale tylko ew. do pracy (wiem tutaj tez mogę mieć sytuacje której wolałby nie mieć). Zawsze staram się zakładać spodnie na motto specjalnie kupiłem Breeze Modeki na cieplejsze dni.

Miałem raz nauczkę kiedy jeden raz nie założyłem spodni moto ani ochraniaczy i tego dnia właśnie wylądowałem na kolankach, słabe uczucie.....

Od tego momentu zawsze stawiam bezpieczeństwo nad komfortem termicznym.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Struna »

pyra pisze:Na swoim miejscu są tylko gdy siedzę na motocyklu.
Masz tam trzy taśmy elastyczne - to jak Ci to nie trzyma ?
Jeśli to Ci nie trzyma, to żadne Ci trzymać nie będą.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: pyra »

nie rozumiemy się :lol:
Takie jak w linku dopiero planuję kupić , zamiast tych w spodniach. i zakładać pod spodnie.
Uważam, że w razie ''w" , te w spodniach i tak się przesuną , zresztą są mniejsze. Aktualnie wyciągam ochraniacze ze spodni i wkładam pod opaskę https://www.decathlon.pl/opaska-na-kola ... 34530.html , choć latem robi się gorąco.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Lord »

Jak będziesz takie jak w linku zakładał pod spodnie będziesz cuć dyskomfort uciskania na skórze nawet samych opasek. Lepiej jak noga poci się w dzins niż jak zaczyna to pracować razem z potem i ocierać ci skórę.


DL650A L8

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: JARON »

Aktualnie też używam ochraniaczy zewnętrznych z zawiasem na jeansy. Moim zdaniem takie rozwiązanie w razie W jest bezpieczniejsze dla kolan, a dodatkowo dla piszczela. Poza tym latem jest bezdyskusyjnie wygodniej niż w motocyklowych spodniach. Bo jednak jeansy będą zawsze wygodniejsze i lepiej się układają na tyłku. Jednak jest jeden minus takiej konfiguracji, (jeansy + ochraniacze zewnętrzne). Nie masz wtedy ochraniaczy bioder. Które masz w spodniach motocyklowych. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie,żeby zaadaptować takie ochraniacze piankowe do jeansów. Każda krawcowa Ci wszyje takie kieszonki wewnętrzne na biodrach A dodatkowo możesz tam umieścić ochraniacze z górnej półki i będziesz miał tym sposobem gacie które doskonale spełnią swoją funkcję. A i kolejny plus takich spodni to to że o wiele lepiej i wygodniej zakłada się na takie spodnie kolejne spodnie przeciwdeszczowe. Ja osobiście motocyklowe spodnie zakładam jak jest temperatura 15 i mniej. A wtedy i tak mnie wszystko w nich wnerwia. No ale za to jest cieplej. I jeszcze jeden ogromny plus to taki że jak kończysz jazdę na motocyklu i jesteś już na zlocie czy w miejscu zwiedzania to po prostu w 5 sekund je zajmujesz i jesteś wolny jak ptak A nie jak wędkarz w woderach. Przed odjazdem znów w 10 sekund je zakładasz i znów masz doskonałe zabezpieczenie kolan i piszczela .


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Struna »

Ja używam gdy gorąco takie z Adrenaline z zawiasem w kolanie. Trzy sezony już używam i nadal są ok.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: RE: Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Pawian »

JARON pisze: Poza tym latem jest bezdyskusyjnie wygodniej niż w motocyklowych spodniach.
I tu jest pies pogrzebany.
W przypadku szlifu na przedłużeniu pleców w spodniach motocyklowych poślady chroni kewlar, a w zwykłych dżinsach grubość pośladów decyduje czy obetrzesz kakaowe oko ;)

Tapatalknięte
Ocena: 5.88235%


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: JARON »

Jak masz aż takie obawy nie stoi nic na przeszkodzie kupić jeansy z kewlarem nawet za jakieś 300 zł+ i zamienić wewnętrzne piankowe nakolanniki na zewnętrzne z zawiasem. Ja bym tak zrobił.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Hetman_Wielki (Kris)
A2
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2018, 09:03
Lokalizacja: Trójmiasto, Płw Helski

Re: Ochraniacze kolan

Post autor: Hetman_Wielki (Kris) »

o czym wy ty gadacie co? hhm bez ochrony bioder ? dupska?

mam jeansy i mam ochraniacze wszędzie https://motobanda.pl/spodnie-trilobite-parado-661 tez na biodrach
kilka dni temu zakupiłem ochranicze na kolana (jeszcze ich nie mam) ,gdyz wiedziałem ze moga sie przydać na zimniejsze dni lub w razie w'
lub na dluzszy wyjazd ktory planuje za miesiac

https://allegro.pl/oferta/redline-outla ... YTEwYjM%3D

sa jeszcze z ocpja SAS-TEC

wiec praktycznie mam spodnie z dobra ochrona jak i nakolanniki zapewniające większe bezpieczeństwo

jeśli chodzi o ta marke to byla chwalona na innych forach i mega polecana


Zwyczajnie - Kris

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”