"Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Wist
AM
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, 20:31

"Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: Wist »

Na Otomoto przez Auto Wache - oficjalny delaer Suzuki w Poznaniu, wystawiony jest DL 1000 XT z 2017 z przebiegiem 637 km. Oglądałem go i wygląda nawet nieźle. Był sprowadzony z Anglii, według dealera bez żadnych uszkodzeń, wypadków i w ogóle super okazja. Sprawdziłem po VIN jego historię w Anglii i okazało się, że był skasowany przez ubezpieczyciela jako "szkoda całkowita"... W zasadzie normalka przy "okazjach", ale nie spodziewałem się takiego numeru od oficjalnego dealera Suzuki. Dotyczy to żółtego DL 1000 XT z 2017 roku o numerze VIN JS1DD1245J0103457. Zainteresowanym mogę wysłać kopię raportu HPI.



Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: bzyku »

Nie tylko ty byś się tego nie spodziewał. Dobrze że ktoś takie kwiatki wylapuje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: raduch85 »

Ale qwa numer. Przecież za takiego kwiatka gościu powinien stracić licencję na prowadzenie salonu pod szyldem Suzuki. To już jakaś masakra jest.


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: polokokt »

Stary numer jak świat. Lata temu (będzie pewnie już z dziesięć lat) warszawski dealer Renault musiał (w wyniku procesu sądowego z moim tata) oddać kase za wadliwe auto i przejął samochód z powrotem ( silnik wypluwał olej na pełnej prędkości, nieskuteczne naprawy w aso, wbite do książki).
Po kwartale auto pojawiło się na stronach dealera w sekcji używane z lekko większym przebiegiem, czysta książka i w ogole luks torpeda bez wad. A to ze silnik już pewnie dostał niezle w kość pracując kilka razy bez oleju to co tam :)
Od tamtej pory wiem jedno. Autoryzowany sprzedawca marki to jest taki sam handlarz jak każdy inny Mietek ciągnący lory pełne aut z zachodu i kręcący liczniki od razu na granicy. A przynajmniej trzeba ich tak samo traktować i na nich uważać .
Także nie jestem zdziwiony powyższym :)



Suzuki Auto Wache
AM
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2018, 18:37

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: Suzuki Auto Wache »

Dzień Dobry.

W kwesti sprostowania wpisu na temat motocykla Suzuki DL1000XT informujemy iż powyższy pojazd nie jest własnością spółki Auto Wache.
Motocykl ten został sprowadzony z Wielkiej Brytani przez osobę prywatną (w stanie gotowym do jazdy).
Ogłoszenie grzeczniosciowe, wystawione na życzenie klienta.
W związku z zaistniałą sytuacją pojazd ten został zwrócony do właściciela!!!

Pozdrawiam
Mikołaj Wache
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: polokokt »

Tyle dobrego.
Ale potwierdza się ze czujność trzeba zachować wszędzie.



Awatar użytkownika
lawka
A1
Posty: 47
Rejestracja: 13 paź 2016, 18:18
Lokalizacja: Tychy

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: lawka »

Wg mnie dobrze, ze tak zareagowaliscie i oddaliscie motocykl wlascicielowi. Z reszta w tej sytuacji nie widze innego wyjscia.
Dziwie sie tylko, ze nie sprawdzliscie dokladnie pojazdu przed wystawieniem go pod swoim szyldem. Tym bardziej ze moto sprowadzone....
Przeciez na szali stoi Wasza reputacja. A co by bylo jakby sie sprzedal i nowy wlasciciel doszedlby do tego co Wist ??
Dlugo byscie nosili ''latke'' dealera co sprzedaje powypadkowe moto.

pozdrawiam
Tomek


KTM 1290 Super Adventure S
Buying accessory exhaust and using it with dB killer is like going to the whorehouse for a hug :D

Awatar użytkownika
tuumk
A1
Posty: 81
Rejestracja: 12 paź 2016, 07:55
Lokalizacja: Mrozy

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: tuumk »

Miałem podobną sytuację tylko że z autem
Kupiłem w salonie nowego avensisa, autem jezdzilem 3 lata bez zadnych przygod a jak oddawalem w rozliczeniu do tego samego dilera to na kontroli wyszlo ze ma malowany tylny blotnik i klape. Mało mnie szlag nie trafił. Pojechałem do innego dilera i ta sama sytuacja na pocieszenie gosc dodal ze robota naprawde fachowa i różnice w grubości lakieru znikome...Dał dobrą cenę na nowego i nie drążyłem już tematu, ale przy odbiorze nowego poprosiłem kumpla o sprawdzenia grubości lakieru na calym aucie...


DL K8 650A -> DL650 L05->V-STORM-1000 2014->R 1250 GS->R 1250 GSA

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: NIKT »

Co do przypadku z malowanym autem nowym z salonu, nie swiadczy to w 99% o wypadkowosci.
W trakcie transportu przez czyjas nieuwage zdarza sie tak ze auto zostanie porysowanie do podkladu (np. hak pasa transportowego, na parkingu drzwi o drzwi itd.) wtedy auto wysyla sie do lakiernika i on maluje caly element, dlatego lakier zamiast miec grubosc 400-500 ma 500-600.
Czyli element byl wylacznie malowany jak roznica w grubosci miedzy niemalowanym a malowanym przekracza 300-400 (ok 800-900) to byl delikatnie szpachlowany wykonczeniowa.
Jak czujnik pokazuje Err to szpachli jest gruuubo.

Boso, ale w ostrogach.



Barył
AM
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2017, 22:45

Re: "Bezwypadkowy" dl 1000 XT sprzedawany przez dealera

Post autor: Barył »

Po moich doświadczeniach z Dealerami wiem jedno nie różnią się od Pana Mietka w dresie na giełdzie ale jest jedna przewaga w przeciwieństwie do Mietka mozna ich scigać prawnie i nawet jak to po ludzku się nie opłaca trzeba walczyć o swoje.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”