Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: pyra »

Tak patrzę na obydwie opony, i jakoś nie wierzę w ich możliwości na piasku, wcześniejsze wersje są jak by bardziej "agresywne", macie jakieś spostrzeżenia?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Iżu przejechałem na nich około 30.000 km... Zjeżdzam drugi komplet właśnie. Tak, podtrzymuje to co pisałem wcześniej. Bardzo pewnie się na nich czuje, jazda w deszczu nie wprowadza żadnych nerwowości. Prędkości w ulewach na autostradzie do 140 km/h żaden problem. Więcej w deszczu nie jechałem bo sam już miałem jakieś obawy w głowie, natomiast guma nie dawała żadnych negatywnych objawów. Przy mniejszych prędkościach jeździłem kiedyś jeden zakręt coby za każdym razem się coraz bardziej złożyć i z większą prędkością go przejechać (nie padało, ale droga była bardzo mokra) - dalej skończyło się na ograniczeniu w głowie, a nie w sprzęcie.

Z moim stylem jazdy przejeżdżam na nich około 15-16 tysięcy (w tym około 6 tyś km autostrad i full obciążenia motocykla). Boki są tylko trochę zjechane, środek natomiast dosyć mocno. Na pierwszym komplecie po tych kilkunastu tysiącach się trochę wyząbkowały, ale zwalam to na nieprawidłowe ciśnienie w kapciach. W drugim komplecie nie ma tego problemu.

Michelin Pilot Road 5 trail - też się zastanawiałem, nawet miałem kupić w tym sezonie, ale tak mi się spodobała jazda na pirelkach że stwierdziłem że wezmę je jeszcze raz. I wezmę pewnie po raz kolejny gdyż są z tej trójki (Michelin, Pirelli, Metzeler) - najtańsze.

Czy warto kupić dwu, trzy letnie? Od sprawdzonego sprzedawcy ja pewnie wezmę. Zjeżdzam te opony w sezon więc mi to nie robi różnicy... Jak ktoś robi 2-3 tys. rocznie to lepiej niech się zastanowi.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :D

LWG 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
1Marek1
A1
Posty: 41
Rejestracja: 17 maja 2018, 12:38

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: 1Marek1 »

Kupiłem Pirelli Scorpion II i są... made in China! (oponeo.pl) Skąd macie swoje gumy? Jak ktoś ma ktoś made in China to niech pisze o wrażeniach, please!



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: NIKT »

Mialem chinskie opony..
Firmy DURO...

Zajebiste na suchym. Twarde bo przystosowane na Chinski rynek a tam maja asfalt jak papier scierny. Zrobily 20 tys km i zuzylo jej sie z 1/3 beznika.

Na mokrym - 250tka na swiatlach jarala kapcia az milo przy ruszaniu :)

Pirelli bylem przekonany ze nie klepia w Chinach..


Pogrzebane w necie i w 2015 roku.
" Właścicielem Pirelli stanie się firma China National Tire & Rubber Co (jedna ze spółek ChemChina), która 23 marca podpisała umowę z holdingiem Camfin w sprawie zakupu 26,2 procent akcji. Camfin do tej pory był większościowym udziałowcem Pirelli."
"Cała transakcja umożliwi Pirelli wejście na chiński rynek, a sami Chińczycy przez tę transakcję otrzymają dostęp do wiedzy i nowych technologii produkcji opon. Sama marka jest znanym i cenionym producentem ogumienia. Z powodzeniem dostarcza swoje produkty do takich sportów jak Formuła 1 czy Rajdy Samochodowe."

Czyli jednak Chinczykom Pirelli udostepnilo wszystkie patenty i cala technologie i sklad mieszanki i klepia jak nalezy wiec raczej bym byl spokojny.

Boso, ale w ostrogach.



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@1Marek1, Ja mam dokładnie te gumy. Nawinięte już ponad 8 kkm i... kupię jeszcze raz, bo są doskonałe :)
Nie bój nic, będziesz bardzo zadowolony.
Ocena: 5.88235%


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
1Marek1
A1
Posty: 41
Rejestracja: 17 maja 2018, 12:38

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: 1Marek1 »

Grzechu (Kobyłka) pisze:@1Marek1, Ja mam dokładnie te gumy. Nawinięte już ponad 8 kkm i... kupię jeszcze raz, bo są doskonałe :)
Nie bój nic, będziesz bardzo zadowolony.
Dzięki kolego, lejesz miód na moje serce! Pozdro i LwG! :D



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: NIKT »

Kilka firm produkujących podzespoły albo całość swoich rzeczy w chinach:
Lenovo, Xiaomi, ZTE, Samsung, Sony, Apple, Volvo, Saab, Motorolla, Huawei, GIRI – londyńskie taksówki,

BMW:
Montowana jest tam seria 5 z przedłużonym rozstawem osi, seria 3 w wersji Long oraz seria X1. Oprócz tego, w chińskich zakładach powstają auta Zinoro 1E (elektryczne BMW X1) oraz czterocylindrowe, benzynowe silniki 2.0.

Mercedes:
montowane są też dostawcze modele Vito, Viano i Sprinter, w 2013 roku Mercedes uruchomił także w Chinach swoja fabrykę silników. Powstają w niej trzy-, cztero- i sześciocylindrowe jednostki

AUDI
A6 L, A4 L, Q5, Q3 oraz A6 L A3 Sportback i A3 Sedan

VW
W Changchun składane są Bora, Golf, Magotan (Passat B7), CC, w Chengdu Jetta, w Foshan Golf a w Nanjing Passat. Z kolei zakład w Anting montuje Polo, Tiguana, Tourana. Oprócz aut Volkswagen produkuje w Chinach także komponenty m.in. silniki i skrzynie biegów.

Land Rover
Dzisiaj to przede wszystkim model Evoque, Discovery Sport znany w chinach jako XFL oraz Jaguar F-Pace.

PSA
PSA produkuje Citroeny C-Quatre, C5, C4 L, C-Elysee, a Peugeot modele 207, 408, 307, 308, 508, 3008 i 2008.

Toyota
produkuje w Chinach aż 15 modeli - Coaster, Land Cruiser, Land Cruiser Prado, Prius, Corolla, Crown, Reiz, Vios, Corolla EX, RAV4, EZ, Camry, Camry Hybrid, Yaris, Highlander. Rocznie z fabryk wyjeżdża ok. 1 mln aut.

Reszta świata
W Chinach swoje montownie maja także inni znani międzynarodowi producenci. To m.in. Mazda, Mitsubishi, Fiat, Ford General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Nissan i Suzuki. Produkują oni głównie na potrzeby rynku chińskiego modele, których w Europie trudno uświadczyć.

W Polsce: Shuanghui International działającą w Polsce spółkę Animex. Jest ona jednym z największych producentów żywności w Polsce. Sprzedaje swoje wyroby m.in. pod markami Krakus i Morliny.



DL650Rafal
AM
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2020, 11:43

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: DL650Rafal »

FallAngelpl pisze:Podepne sie pod temat jesli moge. Mam pytanko dotyczace opon.
Przy wchodzeniu w prawy zakret czuc jak nawet przy niskiej predkosci dupa ucieka na lewo, w lewy skret juz mniej.
Moto sprawdzony w DosToros zaraz po zakupie - rama cala brak jakichkolwiek uszkodzen, na "wolnej kierownicy" nie myszkuje ani nie sciaga w zadna strone.
Jak sadzicie tylna guma czy moze cos powazniejszego? jesli guma to popatrze co polecicie

Dzieki

Witam

kolego ja mam podobny efekt wszyscy mi mówią że to opona przednia do wymiany wiec trzeba się rozejrzeć
ja stawiam na Metzeler tourance next

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”