Deflektor czy szyba turystyczna

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Groomer
AM
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2018, 22:48

Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Groomer »

Jak w temacie. Mam małego DL-a z fabryczną szybą. A że w większości będzie mi służył jako środek transportu ( do pracy mam 65 km z czego ok 40 po trasie) potrzebuje tą szybę podnieść. Mam 180 cm i w obecnej konfiguracji trochę wieje przy kasku. Stąd moje pytanie.


DL 650 AK7 YKV

Awatar użytkownika
Greggoryus
A1
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Greggoryus »

Givi Airflow... Trochę kosztuje, ale nie miałem nigdy niczego lepszego :)


-------------------------------
Suzuki DL650 V-Strom 2010
Honda CB600F Hornet 2007
Yamaha YZF125R 2007

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Lord »

No i ja tu dołożę swoje 3 grosze ma deflektor Drojaka i mi np. wystarcza. Cena w stosunku do Givi niższa aprzy moim 180 wzrostu przy odpowiednim ustawieniu daje dokładnie ponad kask. Jak pada deszcz opuszczam niżej i wtedy wieje w kask ale ładnie mi schodzi woda z szyby :), Ale fakt Airflow nigdy nie miałem nie mam porównania :)


DL650A L8

Chromato
A2
Posty: 165
Rejestracja: 28 sie 2017, 08:26

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Chromato »

Airflow i nic innego jak dla mnie


DL1000K6 >> XT1200Z

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Polecam deflektor Loster z regulacją kąta nachylenia i wysokości. Do tego są różne kształty, rozmiary i kolory do wyboru.
https://szybymotocyklowe.pl
Ja używam NC6 i jestem bardzo zadowolony.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Groomer
AM
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2018, 22:48

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Groomer »

Dzięki za odpowiedzi :)


DL 650 AK7 YKV

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: matt28 »

Wypróbowałem rożne opcje na rożnych motorach, i jak dotychczas AirFlow na moim DL-u daje najlepsze rezultaty.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: QraC »

Miałem ori deflektor a teraz mam Airflow… różnica na korzyśc tego drugiego dosyć spora...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Pawian »

Ja mam 191 cm wzrostu i szybę Puig (kupiona razem z moto) bez deflektora, która jest o 1 cm krótsza od Airflow.
Od 110 km/h zaczynają się lekkie turbulencje na kasku.

Czy ktoś o podobnym wzroście mógłby dać znać, jak sprawy się mają przy tej wysokości szyby z deflektorem i przy szybie Airflow?


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: matt28 »

Pawian pisze:Ja mam 191 cm wzrostu i szybę Puig (kupiona razem z moto) bez deflektora, która jest o 1 cm krótsza od Airflow.
Od 110 km/h zaczynają się lekkie turbulencje na kasku.

Czy ktoś o podobnym wzroście mógłby dać znać, jak sprawy się mają przy tej wysokości szyby z deflektorem i przy szybie Airflow?
Ja mam 185cm wzrostu. Do około 100km/h mogę jechać z podniesioną szczęką bez większych turbulencji, praktycznie nie czuć podmuchów wiatru.
Powyżej 100km/h czuć zawirowania w górnej części kasku.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Pepo »

Deflektor Darkojak wystarczy dla mnie. Nie trzeba mi nic innego.
Ocena: 5.88235%


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: egojack1 »

Z tego co się dowiedziałem, częściowo sam wypraktykowałem istnieje duża różnica w komforcie jazdy pomiędzy wysoką pełną szybą (lub pełną podwyższoną deflektorem), a szybą równej jej wysokości typu Air Flow. Osłona od wiatru jest podobna, lecz w pełnych szybach przy dużych prędkościach pojawiają się szarpania kaskiem, dudnienia. Winny temu jest obszar obniżonego ciśnienia za szybą, który chce jak gdyby podnieść kask z głowy do góry. Efekt ten niweluje szyba typu AF, która nie jest szczelna. Odsadzenie od czachy oraz szczelina pomiędzy dwiema szybami powoduje, że za szybę wpada więcej powietrza zmniejszając podciśnienie, jakie tworzy w obszarze za szybą na zasadzie ezekcji szybko omywająca ją struga. Odsadzenie działa więc podobnie do otworu jakie posiadają w dolnej części niektóre pełne szyby. W mojej ocenie właśnie obszar podciśnienia za szybą, (a nie zawirowania strugi) odpowiada za większość turbulencji na kasku.
Mam 186cm wzrostu, i szybę Givi AF 3101w zamocowaniu max górnym, regulacja szyby przedniej ze 3cm od max do góry. Jeśli się nieco zegne za szybą, do 150km/h turbulencji nie ma lub są b. małe.
Lusterka zmieniłem na Vicma, oryginalne się ponoć przyczyniają do większych turbulencji. Kask mam HJC HQ1 Carbon.
Ocena: 5.88235%


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Awatar użytkownika
prz3kus
A2
Posty: 113
Rejestracja: 30 wrz 2018, 07:52
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: prz3kus »

189cm/DL650 2018 Oryginalna podwyższona szybka z deflektorem daje rade, przy większych prędkościach(od 130/150 uzależnione od wiatru na drodze) wystarczy się lekko schylić, a przynajmniej nie telepie kierownicy i ładnie wygląda nie jak skuter :P
Też mam około 60km do pracy z czego 40km po trasie :D
LWG


DL 650 (2018) / DL 1050XT (2021)

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Pawian »

egojack1 pisze: W mojej ocenie właśnie obszar podciśnienia za szybą, (a nie zawirowania strugi) odpowiada za większość turbulencji na kasku.
Takie były właśnie moje przypuszczenia, ale chciałem usłyszeć potwierdzenie od kogoś kto ma szybę AF.
Wielkie dzięki za informację :) i łapka :geek:


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Struna »

Ja mam MRA z deflektorem.
MRA też mocuje się tak, że od dołu jest niewielki wlot powietrza pod szybę i nawet jadąc 180 nie mam problemów - oczywiście nie siedzę przy takiej prędkości jak z kołkiem w kręgosłupie, tylko się nieco pochylam, ale też bez jakiejś mega spiny i leżenia na baku.

Dodatkowo jeszcze jak założyłem regulacje typu MADSTAD to szczelina wlotu pod szybę się jeszcze zwiększyła i w sumie mi to pasuje, bo ja nie lubię tak całkiem bez jakiegoś wiaterku w kask jechać, bo to i goręcej w lecie, a jak chłodno to wizjer szybko paruje.

Wzrostu mam 185 cm


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: lukas76 »

matt28 pisze:Wypróbowałem rożne opcje na rożnych motorach, i jak dotychczas AirFlow na moim DL-u daje najlepsze rezultaty.
Możesz mi powiedzieć jak wysoko masz zamontowaną szybę airflow, ja mam na najwyższym miejscu i powiem szczerze że odczuwam nieprzyjemne turbulencje, szczególnie podczas dodatkowych podmuchów wiatru np. bocznego, zastanawiam się czy nie opuścić szyby i zastosować mniejsze dystanse. chodzi o mocowanie szyby do czaszy


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Voyager »

Lukas76! Spróbuj innych ustawień AF. Moje doświadczenie z AF jest takie, że najwyższe położenie wcale nie daje największego spokoju za szybą. Zaczynałem od szyby najwyżej zamontowanej i wysokiego wysunięcia przedniej. W wyniku testów skończyło się na środkowym zamontowaniu szyby, a przednia szyba jest najniżej lub 2-3 cm, czasami 4 cm powyżej minimum. Myślę, że jedną z zalet AF jest właśnie ta możliwość ustawień dwóch parametrów, których odpowiednia kombinacja daje pożądany efekt, czyli minimum turbulencji. Tyle tylko, że te zależności nie są liniowe i trudno dać prostą radę typu: niżej, wyżej itp.
Uważam, że na optymalne położenie obu szyb AF ma też wpływ nie tylko wzrost kierownika, ale np. kształt i rodzaj kasku z którego korzysta. Ja mam różne optymalne ustawienia AF dla dwóch kasków szczękowych, oba mają zupełnie różny kształt i inną aerodynamikę.
Czyli testuj, nawet nieoczywiste kombinacje, a znajdziesz optimum.
Ocena: 5.88235%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: lukas76 »

Dzięki


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Iżu »

Mała Suka bez Air Flow jest jak kobieta bez piersi :lol:
Nie ma lepszego rozwiązania pod kątem ochrony przed wiatrem czy deszczem. Amen :D


Iżu

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: matt28 »

lukas76 pisze:
matt28 pisze:Wypróbowałem rożne opcje na rożnych motorach, i jak dotychczas AirFlow na moim DL-u daje najlepsze rezultaty.
Możesz mi powiedzieć jak wysoko masz zamontowaną szybę airflow, ja mam na najwyższym miejscu i powiem szczerze że odczuwam nieprzyjemne turbulencje, szczególnie podczas dodatkowych podmuchów wiatru np. bocznego, zastanawiam się czy nie opuścić szyby i zastosować mniejsze dystanse. chodzi o mocowanie szyby do czaszy
Mniej więcej w połowie.


Old, grumpy man na DL-u 800

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”