Buty turystyczne

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Buty turystyczne

Post autor: Struna »

Myślę, że i w wysoką formę byś wszedł, bo tam spory zakres regulacji jest


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Buty turystyczne

Post autor: Dziadek3H2M »

Old Donkey pisze:Dziadek – mamy podobny gust :D - i Tobie, i mnie Icony się podobają. I obaj uważamy, że są wygodne.

Nie neguję Twoich pozostałych opinii (moje doświadczenie to 1 sezon, Ty piszesz, że masz je 3 lata)
Ale na dziś mam inne spojrzenie niż Ty na te buty.

Myślę, że można zaufać ochronie jaką oferują. Ten but jest pancerny.
Wzmocnienia nad palcami , usztywnienia kostki, piszczeli, usztywnienie podeszwy, gruba skóra, zamek YKK.
CE tested and certified according to Standard EN 13634:2010

Zamek z tyłu dla mnie nie jest przeszkodą.
Jest symetryczny i wygodnie się zakłada.

Podeszwa jest za sztywna by można wygodnie pozwiedzać, ale to kwestia indywidualna.

Szkoda, że Twoje przemakają.
Old Donkey, smaruj zamek tylny parafiną lub olejem silikonowym i uważaj na wewnętrzne zatrzaski przy piętach, mnie udało się jeden zerwać o osłonkę zaślepki ramy.

LWG


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Held Cartagena, jakieś szczere opinie.



Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Nikt nic :(



Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Przyjemne laczki alpinestars Web gore i alpinestars Roam2 oba mierzyłem ,oba mega wygodne , może tu ktoś doradzi



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Buty turystyczne

Post autor: QraC »

Alpinestars Web Gore-Tex są i były mocno polecane przez użytkowników obu forum (zwłaszcza kwestia porządnej wodoszczelności).


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

No i kupiłem...... takie
https://www.imready.eu/pl/buty-turystyc ... y-cnf.html
Te alpiny jakieś takie delikatne ,delikatnie mówiąc, falco bardzo wygodne, nie za sztywne ,klamry regulowane i jakaś membrana jest ,mają to coś czego brak w alpinach. Oczywiście to moje zdanie.



Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Buty turystyczne

Post autor: matt28 »

Huzar pisze:No i kupiłem...... takie
https://www.imready.eu/pl/buty-turystyc ... y-cnf.html
Te alpiny jakieś takie delikatne ,delikatnie mówiąc, falco bardzo wygodne, nie za sztywne ,klamry regulowane i jakaś membrana jest ,mają to coś czego brak w alpinach. Oczywiście to moje zdanie.
Mają bardzo dobre opinie w internecie, niech Ci służą w nowym roku. Cena tez niezła.


Old, grumpy man na DL-u 800

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Buty turystyczne

Post autor: Suszny »

Polecałem tutaj chyba Sidi Adventure, teraz nie wiem co o tym myśleć...
Zauważyłem w moich dwuletnich butach Sidi Adventure, że odkleja mi sie podeszwa... Zauważyłem bo po przekręceniu buta na bok posypał sie jasny pył, a przecież buty czyściutkie. resztki błota i piachu dostały się do środka i teraz wylatują. Odkleiło sie sporo z tego co zauwazyłem w środku. Po drugiej stronie się trzyma.
Gwarancja minęła miesiąc temu, może gdybym wcześniej się dobrze przyjrzał to bym jeszcze zdążył. A takie miały być pancerne oh i ah...
Dobrze że na środku stopy i tylko z jednej strony, może jakoś skleje.
Pech, wada fabryczna, moja wina? nie wiem.
Obrazek


V-strom 650 K5

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Buty turystyczne

Post autor: rasik »

@Suszny zobacz czy przejdzie z rękojmi za wady ukryte czytaj źle sklejona podeszwa

tylko zanim zglosisz nic nie poprawiaj

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Klej do wklejania szyb samochodowych, załatwi sprawe ,ostatecznie i mocno na 100% tylko uwaga, nie ubrudzić rąk, klej jest czarny i trudno go zmyć .



Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Buty turystyczne

Post autor: Suszny »

Kleiłeś tak podeszwę czy to tak ci sie wydaje? Miałem do czynienia z klejem do szyb, wiem że jest mocny ale czy sprawdzi się w butach?


V-strom 650 K5

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty turystyczne

Post autor: prebenny »

Ja bym Suszny spróbował gwarancja/rękojmia (jak sklep uczciwy to i na gwarancji przyjmie, bo miesiąc po gwarancji to wiesz...).


null

Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Suszny pisze:Kleiłeś tak podeszwę czy to tak ci sie wydaje? Miałem do czynienia z klejem do szyb, wiem że jest mocny ale czy sprawdzi się w butach?
Da radę, jakby stworzony do klejenia butów, jak miałeś z nim do czynienia to procedure znasz .



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Buty turystyczne

Post autor: pyra »

Szyba jest sztywna, but pracuje.... :roll:


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Piotr76
AM
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2018, 23:19

Re: Buty turystyczne

Post autor: Piotr76 »

pyra pisze:Szyba jest sztywna, but pracuje.... :roll:
szyba jest sztywna a karoseria pracuje i po to ten klej .jest elastyczny żeby nie przenosić drgań i i naprężeń karoserii na szybę.



Huzar
A1
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2018, 10:14

Re: Buty turystyczne

Post autor: Huzar »

Budapren jest elastyczny 8-) ,kolega napisał że "może skleje" podpowiedziałem czym, bo mam z tym klejem do czynienia i wiem co potrafi



Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Buty turystyczne

Post autor: polokokt »

A miał ktoś styczność z butami Modeka Grand Tour ? Patrze ze mają rozsądną cenę (około 550 PLN, mają jakąś membranę, skóra bydlęca...). Ciuchy Modeki spełniają moje oczekiwania to może i buty będą spoko ? Czy nie ma wyjścia i trzeba zbierać na Alpinestars Web Gore-Tex? :)
Moje obecne budżetowe Probiker'y rozklepały się jak kalosze i mam wrażenie że zwykłe trampki lepiej trzymają nogę. Także trzeba coś pomyśleć.

Edit.
Przez chwilę myślałem jeszcze o butach Alpinestars Origin DryStar, myśląc że różnią się tylko typem membrany od Web'ów. Ale okazuje się, że Web'y są skórzane a tu jakieś mikrowłókna...



tyrionlanister
AM
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:57

Re: Buty turystyczne

Post autor: tyrionlanister »

Jeżeli planujecie spędzać aktywnie urlopowy czas, to proponuję zaopatrzyć się w porządne trapery. Koleżanka ostatnio pokazała mi stronę: https://www.cz..............html , na której możecie dostać ten rodzaj butów w różnych wariantach kolorystycznych. Z rozmiarem też nie ma większego problemu, a to wszystko w szokująco niskich cenach. Jako buty turystyczne powinny zdać egzamin.

Edit by Centrino
Drugi post na forum i reklama??
Podana stronie nie dotyczy tematu



Mihnik
A1
Posty: 89
Rejestracja: 25 lut 2019, 18:06
Lokalizacja: Racibórz

Re: Buty turystyczne

Post autor: Mihnik »

tyrionlanister pisze:Jeżeli planujecie spędzać aktywnie urlopowy czas, to proponuję zaopatrzyć się w porządne trapery. Koleżanka ostatnio pokazała mi stronę: https://www...... , na której możecie dostać ten rodzaj butów w różnych wariantach kolorystycznych. Z rozmiarem też nie ma większego problemu, a to wszystko w szokująco niskich cenach. Jako buty turystyczne powinny zdać egzamin.
Zapraszam do przywitalni :)

Edit by novy
offtopic link


1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”