GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: Iżu »

Cześć i czołem, za namową - crimson111 - zakupiłem na eBay uchwyt do montażu telefonu nad zegarami, by móc zamontować Tank Bag na zbiorniku.
Uchwyt ten pochodzi od greckiego producenta - Cosmo - tu macie link do sklepu:

https://www.cosmo-accessories.com/produ ... rom-detail

Przesyłka szła do mnie około tygodnia, zapłaciłem za nią niecałe 180 zł. wraz z kosztem wysyłki kurierem UPS.
Po otwarciu paczki bardzo dobre wrażenie zrobiła solidność uchwytu, który wykonano ze stalowej blachy 3,3 mm, porzeczka ma 21,5 mm. średnicy, a więc bez problemu zamontujemy wszelkie urządzenia, w zestawie są także śrubki, podkładki i gumowe nakrętki rozporowe (takie same jak do montażu szyby), całość jest lakierowana proszkowo na czarny mat, dzięki czemu wygląda jak fabryczna, ale też sporo waży (0,4 kg.)
GPS Mobile Holder Cosmo (1).JPG
Blacha została wygięta za pomocą prasy, otwory wykonano w dobrych miejscach, nie budzą zastrzeżeń także spawy
GPS Mobile Holder Cosmo (2).JPG
GPS Mobile Holder Cosmo (3).JPG
Instrukcja podaje by montować ustrojstwo w dwóch pozycjach, ja wybrałem zaślepione dziury poniżej maksymalnego montażu szyby Givi Air Flow, gdyż w tym miejscu uchwyt jest bardzo blisko czaszy, nie powinien więc zaburzać przepływu powietrza (podciśnienie), koniecznego do prawidłowego działania szyby Givi.
GPS Mobile Holder Cosmo (4).JPG
GPS Mobile Holder Cosmo (5).jpg
Od strony kierowcy porzeczka wygląda tak, jakby była tu od nowości, z dwóch stron mamy możliwość montażu zarówno telefonu jak i GPSa, czy kamerki na dodatkowych uchwytach, miejsca jest sporo.
GPS Mobile Holder Cosmo (6).JPG
Niestety w tym położeniu regulacyjne zaciski szyby Air Flow nieco ocierają się o okrągłą poprzeczkę, można je delikatnie podpiłować lub wygiąć uchwyt ale uznałem iż to mija się z celem, gdyż wystarczy nieco docisnąć w przód szybę by zaciski przechodziły bezkolizyjnie obok porzeczki.
GPS Mobile Holder Cosmo (10).jpg
Przełożyłem z kierownicy mój rowerowy uchwyt na telefon "Forever", zamocowałem go w pozycji poziomej co jest bardziej przydatne przy używaniu nawigacji.
GPS Mobile Holder Cosmo & Forever (9).jpg
GPS Mobile Holder Cosmo & Forever (8).jpg
GPS Mobile Holder Cosmo (7).JPG
Jednak w poziomie ciężki telefon jaki używam (Xiaomi Redmi Note 4) będzie drgał w lekkim uchwycie "Forever", gdyż jego pół-kulowe łącze trzyma go tylko od jednej strony.
Przymierzyłem też do poprzeczki bardzo mocny ale i drogi uchwyt Givi S920L

https://defender.net.pl/product-pol-104 ... lefon.html

W tym przypadku telefon jest bardzo stabilny, wyeliminowane są wszelakie drgania, dużo łatwiej i szybciej można go także wyciągać i wkładać
GPS Mobile Holder Cosmo & Givi (11).jpg
GPS Mobile Holder Cosmo & Givi (12).jpg
GPS Mobile Holder Cosmo & Givi (13).JPG
GPS Mobile Holder Coso & Givi (14).jpg
Ostatecznie zostawiłem swój tani uchwyt, zobaczę czy w poziomym położeniu telefon będzie w miarę stabilny i czy nie będzie zbytnio drgał
GPS Mobile Holder Cosmo & Forever (9).jpg
Na pewno mogę Wam polecić "GPS Mobile Holder" od Cosmo, wykonano go solidnie, nie wygląda przyciężkawo i dobrze spełnia swoją funkcję

Pozdrówko 8-)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 21:07 przez Iżu, łącznie zmieniany 1 raz.


Iżu

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: crimson »

"Przyciężkawo" - to aluzja do mojego uchwytu z Ravetech (Tajlandia) - Iżu określił go, że wygląda jak uchwyt od włazu czołgu :) coś w tym jest - ale zadanie spełnia.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: SimOn! »

@Iżu czemu chcesz tel w poziomie? W pionie "dalej" widać trasę na mapie.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: Luchow »

Mała podpowiedź - zaciski szyby Airflow można odkręcić i obrócić o 180 stopni, tak żeby zamykały się "do góry" - wtedy nie zahaczają o uchwyt.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: Iżu »

Luchow pisze:Mała podpowiedź - zaciski szyby Airflow można odkręcić i obrócić o 180 stopni, tak żeby zamykały się "do góry" - wtedy nie zahaczają o uchwyt.
Dzięki za info, nie pomyślałem o tym :D


Iżu

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: staszek_s »

Miałem kiedyś w ręku ten uchwyt od Givi, budzi większe zaufanie niż x-grip, który posiadam. Gdybym miał kupować to chyba bym się poważnie zastanawiał.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: novy »

Ja jakoś nie mam zaufania do takich uchwytów. Kiedyś miałem podobny i podczas jazdy coś tam w środku pękło i uchwyty trzymające telefon się rozsunęły. Telefon zgarniałem nogą z asfaltu. Teraz mam tą zasuwaną saszetkę dodatkowo przypiętą trytką.


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: staszek_s »

ten od Givi ma podwójne metalowe prowadnice, nie widziałem niczego solidniejszego. Wiadomo, zawsze może być wtopa, mnie telefon wypadł z x-gripa. Fakt, że nie założyłem gumek, padał deszcz i telefon był śliski a chciałem podjechać tylko ze 100 metrów do knajpy, wrzuciłem ją w wyszukiwarkę i zamocowałem "na szybko" - no i zemściło się. Na domiar złego wpadł do kałuży ale przeżył (Szajsung note 4) :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: Struna »

Poprzeczka ( kawałek rurki i blachy ) 180 zeta, więc chyba pancerny uchwyt Givi, mający jednak jakieś mechanizmy itd, droższy o 100 pln w tym zestawieniu nie wygląda już tak drogo :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: Iżu »

Wrzuciłem na swój kanał YT filmik z prezentacji i montażu tego uchwytu, zainteresowanych serdecznie zapraszam do oglądania :D



Piona 8-)


Iżu

cichy
A1
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: cichy »

Tak z ciekawości o jakim uchwycie Givi mówicie?


V-Strom 1000 XT 2017

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: GPS Mobile Holder Suzuki DL-650 2011-2016 (uchwyt montażu telefonu i GPS nad zegarami)

Post autor: staszek_s »

Iżu wrzucał link:
https://defender.net.pl/product-pol-104 ... lefon.html
to chyba ten oglądałem swego czasu.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”