Rękawice letnie RST

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Rękawice letnie RST

Post autor: SebaR »

Planuję zakupić sobie nowe rękawice letnie. Budżet jaki mam to max 250 zł.
Wybór padł na dwa modele RST
Używa ktoś może RST FREESTYLE lub RST URBAN-AIR II ?
Będę wdzięczny za opinie.



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Maarcel »

używam RST Blade II i są w miarę uniwersalne na okres przejściowy i chłodniejsze dni, ale w lato też było w porządku. Na okres letni zapodałem RST Adventure - jeszcze nie próbowałem w akcji, bo jest zdecydowanie za zimno na nie, ale na upały powinny być ok. Są perforowane i cienkie. To tylko taka sugestia do poszukiwań :)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Lord »

Te RST URBAN-AIR II wglądają jak moje :) musze sprawdzić w domu. Mi popękała skóra i przetarła się na dłoniach ale stawiam na zbyt mały rozmiar. Brałem L i na dodatek damską, męska była za duża :). Dodatkowo już raz szyłem rzepy, ale jeżeli chodzi o przewiewność dają radę. Wytrzymały jeden cały sezon ale nie miały ze mną lekko również w deszcz.
Obecnie wyszedłem z założenia jedne to mało i mam osobno ocieplane-nieprzemakalne, takie co dają radę od 10 do 25 i teraz zakupiłem tekstylne z ochraniaczami na lato. Zobaczymy :)

Zrobie ci w domu foty to ocenisz zuzycie po ponad roku.


DL650A L8

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: morhot »

Nie wiem, czy uda się w budżecie zmieścić, ale ja mam i polecam Held Desert. Może w promocji gdzieś kupisz okazyjnie.
Najlepsze jakie kiedykolwiek używałem.
https://defender.net.pl/product-pol-273 ... ESERT.html

Kłopot jest taki, że one są mega przewiewne i czasem o poranku jest w nich chłodnawo. Na dłuższe wyjazdy brałem 2 pary i z rana jeździłem w standardowych "całorocznych" a koło 10:00 - 11:00 na postoju przebierałem na Deserty.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: SebaR »

DESERTy to był mój target, a właściwie DESTERT II ale jeszcze nie dojrzałem żeby położyć 400 za rękawice letnie.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Lord »

I foty
received_272508550355873.jpeg
received_1078241332385258.jpeg
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: SimOn! »

morhot pisze:Nie wiem, czy uda się w budżecie zmieścić, ale ja mam i polecam Held Desert. Może w promocji gdzieś kupisz okazyjnie.
Najlepsze jakie kiedykolwiek używałem.
https://defender.net.pl/product-pol-273 ... ESERT.html

Kłopot jest taki, że one są mega przewiewne i czasem o poranku jest w nich chłodnawo. Na dłuższe wyjazdy brałem 2 pary i z rana jeździłem w standardowych "całorocznych" a koło 10:00 - 11:00 na postoju przebierałem na Deserty.
Podpisuję się pod tym 2 rękawicami ;) :lol: Serio, one na wewnętrznej stronie mają skórę z kangura i masz wrażenie że są cieniutkie prawie jak lateksowe jednocześnie mając ochronę. Dodam, że moja pierwsza para była dwa razy reklamowana. raz puścił lekko szew na palcu a potem pod koniec 2 sezonu rzepy ledwo trzymały. Finalnie dostałem nową parę. Jest 5 lat gwarancji to można wymieniać :lol:
Mimo tego kupił bym je ponownie.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: SebaR »

Zamówiłem RST FREESTYLE. Zobaczymy jak będzie



Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Struna »



DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

SebaDL
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:09
Lokalizacja: TSA

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: SebaDL »

Ja od zeszłego sezonu również używam Held Desert i są rewelacyjne! Z hanbarami można w nich śmigać od 15 stopni w górę. W ubiegłym sierpniu zaliczyłem w nich Chorwację, gdzie temperatury dochodziły do 38C i spisały się na medal pomimo handbarów. Licowa kangurza skóra po wewnętrznej stronie sprawia na początku wrażenie klejenia się do dłoni, ale to zanika po jakimś czasie i ręką w nich praktycznie się nie poci, a na pewno znacznie mniej niż przy rękwicach w całości wykonanych z perforowanej skóry ale posiadających podszewkę. Te Heldy są warte każdej wydanej na nie złotówki. Polecam!


DL650 AK8 > DL1000 AL4

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Maarcel »

Maarcel pisze:używam RST Blade II i są w miarę uniwersalne na okres przejściowy i chłodniejsze dni, ale w lato też było w porządku. Na okres letni zapodałem RST Adventure - jeszcze nie próbowałem w akcji, bo jest zdecydowanie za zimno na nie, ale na upały powinny być ok. Są perforowane i cienkie. To tylko taka sugestia do poszukiwań :)
update

RST Adventure - NIE :)
dwie reklamacje w krótkim okresie. Finalnie zwrot pieniędzy


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: prebenny »

Ja z RST Adventure jestem prawie zadowolony - niestety brązowa skóra szybko staje się czarna.


null

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: Maarcel »

prebenny pisze:Ja z RST Adventure jestem prawie zadowolony - niestety brązowa skóra szybko staje się czarna.
Mi materiał między palcami rozchodził się w obu przypadkach.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Rękawice letnie RST

Post autor: pyra »

prebenny pisze:Ja z RST Adventure jestem prawie zadowolony - niestety brązowa skóra szybko staje się czarna.
A to na pewno jest skóra ?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”