Kamerka na kask - co polecacie?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: matt28 »

Zakupiłem kilka dni temu kamerkę Drift Ghost X - głównie z uwagi na kompaktowe wymiary.

Testy wkrótce.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Lord »

Ja obecnie używam niskobudżetowej Xblitz https://xblitz.pl/produkt/kamera-sportowa-4k-xblitz-4k/ przemówiła do mnie cena i dodatki. Płaciłem jakieś cos 400 pln. Dodatkowo bezproblemowy soft i bateria, która mozna dokupic pratycznie wszedzie. Obudowa kompatybilna z uchwytami goPro



Baterie zdecydowanie dokupic trzeba wieksze te standardowe max 1h nagrywania w HD


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Struna »

matt28 pisze:Zakupiłem kilka dni temu kamerkę Drift Ghost X
Gdzie kupowałeś i jeśli to nie tajemnica, ile wyszło ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Hawk1985 »

Pro tip: pochodzenie jakiejkolwiek elektroniki sprawdzamy pierw u majfrendów https://m.aliexpress.com/item/32870205206.html
Swoją drogą ładna jakość nagrania przy małych wymiarach kamerki i opływowych kształtach. Trzeba poczytać opinię na Aliexpress.

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Struna »

O! jest i cena, całkiem spoko to wychodzi.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: matt28 »

Struna pisze:
matt28 pisze:Zakupiłem kilka dni temu kamerkę Drift Ghost X
Gdzie kupowałeś i jeśli to nie tajemnica, ile wyszło ?
Kupowałem na Amazonie, wyszło ok 630 zł.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Matt
A1
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Matt »

Ja zakupiłem i jestem zadowolony z Lamaxa x10 :)


DL650 K7 | Ride to your dream.

Awatar użytkownika
Valdek_Tychy
A1
Posty: 65
Rejestracja: 02 cze 2018, 18:05
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Valdek_Tychy »

Już prawie 2 lata używam kamery SJCAM SJ4000 wifi,jakość obrazu więcej niż zadowalająca,w zasadzie jedynie do czego można się przyczepić to brak stabilizacji


Suzuki DL650 V Strom

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: matt28 »

Valdek_Tychy pisze:Już prawie 2 lata używam kamery SJCAM SJ4000 wifi,jakość obrazu więcej niż zadowalająca,w zasadzie jedynie do czego można się przyczepić to brak stabilizacji
Miałem w samochodzie przez ponad 2 lata, jakość obrazu więcej niż dobra. Po tym okresie zaczęły się problemy z ładowaniem.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: gorghu »

Trochę odświeżę temat. :)
Czy ktoś miał do czynienia z kamerką Drift Ghost XL? Parametry nagrań może oszałamiające nie są, bo tylko 1080p w 30FPS (ale i tak w wyższych nie nagrywam) ale za to długość działania na baterii mnie powaliła - bo od 7 do 9 godzin. Oprócz tego kształt tej kamerki też jest na plus przy montażu na kasku.
No i tak szukam jakiś opinii na ten temat, bo wiadomo internety podzielone (jedni chwalą, a inni narzekają).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: raduch85 »

matt28 pisze:
Valdek_Tychy pisze:Już prawie 2 lata używam kamery SJCAM SJ4000 wifi,jakość obrazu więcej niż zadowalająca,w zasadzie jedynie do czego można się przyczepić to brak stabilizacji
Miałem w samochodzie przez ponad 2 lata, jakość obrazu więcej niż dobra. Po tym okresie zaczęły się problemy z ładowaniem.
Mojego sj4000 nawet zalało na ostatnim zlocie, a był zapakowany w dedykowanym pudełeczku i dalej działa . Fakt ekran podgladowy troszkę w paski, ale sama kamera robi robotę

Dl 1000 xt 2018



Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Lord »

Ja obecnie, GOPRO, co by nie mówic stabilizacja i jakośc obrazu na medal, widac to zdecydowania na ostatnim materiale.


DL650A L8

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: lukas76 »

GoPro nawet starsze chodzi lepiej niż te wszystkie wynalazki


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: PiW »

Gopro8, jeśli o kamerki to nie ma co iść na kompromis - jakość filmów jest nieporównywalna.


Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: gorghu »

Jasne ze gopro to klasa sam w sobie, ale ile pochodzi na baterii?? A denerwuje mnie ten wiszacy kabelek zasilajacy. Oprocz tego taka kostka zamontowana z boku kasku nie bardzo mi sie widzi. Bo o montazu na "teletubisia" juz nie wspominam. Na szczecr obecnie nie mam jak. Dlatego kombinuje z kamerkami płaskimi montowanymi na boku kasku. Zastanawiam sie jeszcze nad soniakiem ale ten kosztuje juz 2-3 razy tyle co ten drift (w zaleznosci od modelu) i bateria też jest słabsza i trzeba kabelki zasilające podpinac. No i nie jest wodoszczelna sama w sobie.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: PiW »

ja montuję na moto kamerke i jest cały czas na zasilaniu, więc gopro chodzi nawet cały dzień - wystarczy wymieniać karty. Ponieważ podróżuję z plecaczkiem jak chcemy inne ujęcia to gopro idzie na "wędkę"


Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: PiotrEm »

@gorghu, od 20 lat jeździmy stałą ekipą na narty i jest tam jeden kolo, który nagrywa namiętnie. Przez te 20 lat można zaobserwować na nagraniach, jak technika poszła do przodu i powiem tyle: stabilizacja obrazu to podstawa, tych starszych filmów po prostu nie idzie oglądać. 60 fps czy HD to przyjemne ulepszenia, ale stabilizacja to absolutny must have.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: lukas76 »

PiotrEm pisze:
02 cze 2021, 10:22
@gorghu, od 20 lat jeździmy stałą ekipą na narty i jest tam jeden kolo, który nagrywa namiętnie. Przez te 20 lat można zaobserwować na nagraniach, jak technika poszła do przodu i powiem tyle: stabilizacja obrazu to podstawa, tych starszych filmów po prostu nie idzie oglądać. 60 fps czy HD to przyjemne ulepszenia, ale stabilizacja to absolutny must have.
na kasku ta stabilizacja nie jest niezbędna z tzn lepiej ale daje radę. Ja swoje filmy robię starą GoPro 3+ jak mówię na.kask ok, na moto już nie koniecznie


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: gorghu »

Dokładnie. Na kasku to za stabilizację cała głowa robi. Owszem, jak kamerka ma dodatkowo wbudowaną swoją stabilizację to obraz jest mega płynny. Moja chińska kamerka Soocoo też bez problemu daje radę na kasku i obraz jest fajny. Tylko tak jak piszę, "kwadratowy" kształt i kabel zasilający mnie trochę zniechęcają do montażu jej na kasku. Dlatego szukam jakiejś alternatywy :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: PiotrEm »

Jak nawierzchnia gładka, to może tak nie trzęsie. Ja usiłowałem oglądać te filmy nagrane kamerą przyczepioną do kasku narciarskiego, to lipa była. No, ale na nartach to po ziemi się ciągasz, a nie siedzisz na resorowanej kanapie (chociaż prędkości zbliżone :-))
Zaintrygowała mnie ta SJ4000, co podał @raduch85, niedroga w sumie, może ja też spróbuję...?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”