Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Nadchodzi, ciekawi bardzo
Załączniki
afrika nowa.jpg


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Iżu »

Czyżby konkurencja BMW F850GS, Triumpha Tigera 800 czy nowej Yamahy Tenere 700?
Ciekawe na ile to wycenią i czy w ogóle ten motocykl będzie dostępny w Europie.


Iżu

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Voyager »

No! Zapowiada się ciekawie. Zwłaszcza, że w v-stromach brakuje mi właśnie takiej hondowatości rozumianej jako dbałość o szczegóły, dopracowanie detali. Tego czegoś, co można znaleźć w AT. Szkoda tylko, że już bez V2. Transalp fajnie gadał i miał fajne pulsowanie momentu jak na widlaka przystało. Jak widać rzędowe dwójki zgarniają teraz wszystko w średniej klasie pojemności. Takie czasy.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Struna »

Ale pojemność na dwa gary ( mimo iż w rzędzie ) też daje taki pulsacyjny nieco sposób oddawania momentu z dołu - co innego 850 ccm z 4 garczków ( wtedy tłoki są niewielkie ) a co innego ta sama pojemność na dwóch baniakach.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Voyager »

Prawda, prawda. Zwłaszcza, że teraz często robią takie czary-mary z przesunięciem wykorbień na wale by rzędówka udawała v2. Ma to zarówno AT jak i nowa mała Tenerka. Jednak co oryginał to oryginał. A coś tak rzędowa czwórka mnie nie porywa w turystykach. Przynajmniej nie w tej pojemności.
Inny temat to kiedy Honda wypuści ten motocykl na rynek. Nad nową AT pracowali coś koło 12 lat. Ciekawe jak im pójdzie z tą mniejszą. 5? 10? Yamaszka z nową Tenerką też się nie śpieszyła.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Iżu »

Voyager pisze:No! Zapowiada się ciekawie. Zwłaszcza, że w v-stromach brakuje mi właśnie takiej hondowatości rozumianej jako dbałość o szczegóły, dopracowanie detali. Tego czegoś, co można znaleźć w AT
Jeździłem już kilkoma Hondami AT CRF1000L i faktycznie świetnie te motocykle jeżdżą, jednak zdarzają się problemy także w nich, ostatnio była duża akcja serwisowa w związku z odpadającymi podnóżkami centralnymi, całkiem niedawno Japończycy wypuścili partię tych motocykli z rdzewiejącymi szprychami, odłaziło także anodowanie lag, a zacinający się przełącznik kierunkowskazów zdarza się w nich dosyć często.
Dopracowanie szczegółów i najlepszą jakość montażu mają motocykle Triumpha w tym Tiger 800 i 1200 z tego co zaobserwowałem :)
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: polokokt »

Gdzieś tam pisali ze chyba w 2020 maja ja pokazać wiec pewnie dostępna będzie na 2021.
Ja jako stary Trampkarz z chęcią się przymierze. Ciekawe jak wypadnie z wyposażeniem i cena na tle nowego VStroma .



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Voyager pisze:Prawda, prawda. Zwłaszcza, że teraz często robią takie czary-mary z przesunięciem wykorbień na wale by rzędówka udawała v2. Ma to zarówno AT jak i nowa mała Tenerka. Jednak co oryginał to oryginał. A coś tak rzędowa czwórka mnie nie porywa w turystykach. Przynajmniej nie w tej pojemności.
Inny temat to kiedy Honda wypuści ten motocykl na rynek. Nad nową AT pracowali coś koło 12 lat. Ciekawe jak im pójdzie z tą mniejszą. 5? 10? Yamaszka z nową Tenerką też się nie śpieszyła.
Powiem Ci że rzędowa 4 to jedyna słuszna opcja w turystykach, aksamitny silnik i charakterystyka, jedynie w wolnych przejazdach gorsza(bez gazu) Powiem Ci że po zamianie z bandita, to vstrom nie jedzie


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Hary
A1
Posty: 42
Rejestracja: 09 wrz 2018, 17:43
Lokalizacja: Tłuszcz

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Hary »

Ogólnie każdy ma swoje gusta i są tacy co lubią tą aksamitność, a są i tacy co dzikie silniki KTMa to jest dopiero jazda :D

Ja też się zastanawiam jak Iżu, co zdziałają z wykonaniem tej małej afryki.
Honda chyba zauważyła, że kawałek z tortu jej ucieka i chcą chapsnąć dla siebie coś :D



sheriff
AM
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2019, 10:48

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: sheriff »

jakość wykonania wszystkich nowych modeli Hondy to porażka. Ramy delikatne jak w rowerze, dużo niedoróbek. To już nie są stare dobre niezawodne Hondy. Każdy kto siedzie w motocyklach ma takie zdanie



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Oskar »

polokokt pisze:Gdzieś tam pisali ze chyba w 2020 maja ja pokazać wiec pewnie dostępna będzie na 2021.
Ja jako stary Trampkarz z chęcią się przymierze. Ciekawe jak wypadnie z wyposażeniem i cena na tle nowego VStroma .
Ktoś coś słyszał o tej nowej Hondzie kolega @polokot pisał że w maju się Honda ma się pochwalić mniejszą africa
Pewnie w miejsce nieprodukowane go trampka może być ciekawa propozycja i jaka cena .
Honda chyba najwięcej ma modeli do wyboru w swoje stajni i jesze mała africe dorzuci to już trzy modele africa.
Jakby w tej rzeduwce wykorbienie jakieś zrobili.... Może być ciekawie..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: polokokt »

Trzebaby przetłumaczyć ale na koniec marca pojawił się taki news (podtrzymujący) ze chyba w przyszłym roku będzie Afryka 850
https://www.1000ps.de/modellnews-300664 ... frica-twin



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Dużo spekulacji niz suchych faktow, niemniej nowa AT 800 ma być taniai wiele elektroniki tam sie nie znajdzie w przyszłym roku ma się pojawić, wcześniej mówi się o nowej nc 790


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: motif »

To nowinka już sprzed miesięca:
https://www.motorcyclenews.com/news/new ... dleweight/

co ciekawe, mała Afryka będzie bazowana na aktualnej NC750X którą zrobiłem ponad 50k km and którą bardzo lubiłem.
To silnik nie do zajechania, połowa silnika hondy Jazz :)
The basis for the new bikes will be an evolution of the NC series, which includes the NC750S and adventure styled NC750X. But there will be key changes that split the range and make them more ‘bikey’.
Obrazek



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Oskar »

Zgadzam się ten silnik z nc 750 jest z najwyższej półki pod względem bezawaryjności i występuje w wersji z Dct.
Jak by go wsadzili do mniejszej afriki to już ciekawo się robi.
Chociaż możecie się zemną niezgadzac ale ceny Afryki tej mniejszej teraz są naprawdę BARDZO konkurencyjne.
Za 51900 mamy świetny nowy motocykl za 52900'z Dct
A z pierwszej ręki z przebiegiem 12 tysia ta wcześniejszą Afrykę 4, letnią za 39 tysia widziałem na Olx .
Kiedy nowy Tiger 900 już jest w przedsprzedaży za 63 k 1050 59 k....
Jest to naprawdę najleprza oferta... Z Hondy
KTM 790 50 k

A jak się pojawi mniejsza Africa cena będzie napewno podobna do do Yamahy t. 7. Silniki z nc 750 to będzie Już na ful w czym wybierać...
Czyli trzeba jeszcze rok poczekać...


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Jak to będzie miało mniej niż 80 koni, to mnie to w ogóle nie interesuje. NC fajny motocykl, ale słabiutki


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: pyra »

Drobne sprostowanie, Tiger 900 od 46k


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Neno
A1
Posty: 97
Rejestracja: 26 mar 2020, 08:41

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: Neno »

A ja bym chciał by była max lekka, z dobrym zawiasem - a moc...65KM mi wystarczy. Byłoby to wtedy fajne uzupełnienie do litrowej CRFy ;), warunek: waga ok. 190 kg na mokro (wg mnie nierealne).
Oskar pisze: Chociaż możecie się zemną niezgadzac ale ceny Afryki tej mniejszej teraz są naprawdę BARDZO konkurencyjne.
Za 51900 mamy świetny nowy motocykl za 52900'z Dct
Jeśli to prawda to są to lepsze ceny niż w 2017 roku (mowa o DCT)!



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: motif »

Dla motocykli adventure moment się liczy a nie moc, a NC750X ma tu znakomite parametry i przebija często dużo droższe motocykle: 68.0 Nm @ 4750 rpm, Jak rozwiercą dalej ten silnik to moc, aktualnie 55hp pójdzie w góre jak i moment. Jak rozwiercili NC700X do 750cc swego czasu to moc poszła w górę o 5 koni, przy 850 należy się spodziewać więc około 70hp max, co bedzie zupełnie wystarczające.
Osobiście mocy mi tylko brakowało przy jeździe nc750x z pasażerem i ciężkimi kuframi.

Obawiam się tylko żeby honda, jak to ma w zwyczaju nie dała marnego, nieregulowanego zawieszenia...



michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Nowa Honda CRF 850L Africa Twin

Post autor: michau »

Pomysł interesujący. Jestem ciekawy co panu Hądzie wyjdzie.
Ale nie napalam się na ten projekt na przyszły rok. Raz, że zaraza. Dwa, że przypadek nowej Yamaha Tenere pokazał, że od zapowiedzi i plotek do postawienia moto w salonie to bardzo długa droga



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”