Interkomy

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Interkomy

Post autor: starcraft »

QraC pisze:
raduch85 pisze: Chyba tylko najnowsze rozwiązania typu packtalk tak nie działają, ale mogę się mylić bo nie maiłem możliwości spotkać się z tym urządzeniem.
Droga zabawa te urządzenia masakra.
Urządzenia z technologią DMC działają na innej zasadzie.
W Cardo Smartpack - 4 użytkowników, w Cardo Packtalk do 16 z tym że jednocześnie może mówić 6. Cardo Packtalk przetestowany w 5 userów na dystansie 4.600 kilometrów. Każdy z nas miał połączony do tego telefon, ja dodatkowo jeszcze nawigację. Oprócz tego muzyczka z telefonu leciała sobie przyjemnie... żadnych problemów. Rzadko bo rzadko ale czasem wywaliło kogoś, wystarczyło off/on i wszystko było ok.
Zasięg podawany we wszystkich interkomach jest tylko TEORETYCZNY. W praktyce na dwóch Packtalkach na autostradzie około 800m. Przy 5 userach ciężko było stwierdzić ile, ale wystarczało spokojnie...
Musze umówić się z Tobą na piwo żebyś mi wytłumaczył jak to działa bo od 2 lat jedynie używam navi i muzy z telefonu a zapomniałem jak się nawet radio włącza :)
Za dużo funkcji



Tags:

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Interkomy

Post autor: jg871972 »

Odnośnie interkomów to ja jestem użytkownikiem interkomu motocyklowego SRC-Pro firmy Cardo dedykowanego do kasku Schuberth E1. Przez dwa lata użytkowania wszystkie funkcje interkomu działały bez zastrzeżeń. Kilka miesięcy temu zauważyłem, że nie działa funkcja głosowego zatrzymywania odtwarzanej muzyki z serwisu Spotify. Nie działa także przycisk stop z poziomu aplikacji Cardo Smartset. Odtwarzanie muzyki trzeba zatrzymywać manualnie z poziomu telefonu komórkowego i serwisu Spotify. Jest to duże utrudnienie, gdyż ze względów bezpieczeństwa wymaga każdorazowego zatrzymania motocykla. Problem ten nie dotyczy prawdopodobnie tylko mojego interkomu, lecz innych tego typu urządzeń firmy Cardo, gdyż takie same objawy występują w interkomie zamontowanym w kasku mojej żony. Nie wiem co jest powodem takiego stanu rzeczy, lecz domyślam się, że aktualizacja oprogramowania telefonu lub serwisu muzycznego. Nawiązałem kontakt z polskimi przedstawicielami Schubertha, Cardo i Spotify, lecz na chwilę obecną nie udało się rozwiązać tego problemu. Wydaje mi się, że problem będzie miał masową skalę, gdyż wielu motocyklistów niebawem zauważy brak tak ważnej funkcji w swoich interkomach. Czy ktoś z Was ma też taki problem i wie jak przywrócić pełną funkcjonalność w tym zakresie?

Problem został rozwiązany, gdyż brakująca funkcjonalność powróciła kilka dni temu. Domyślam się, że pomogła aktualizacja serwisu muzycznego.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: gorghu »

Czy ktoś używa albo miał styczność z N-COM B901R ??
Szukam jakiś opinii jak to działa, jak się łączy z innymi interkomami, jak działa wbudowane radyjko, no i sam dzwięk z głośniczków jaki jest.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkomy

Post autor: rasik »

gorghu pisze:Czy ktoś używa albo miał styczność z N-COM B901R ??
Szukam jakiś opinii jak to działa, jak się łączy z innymi interkomami, jak działa wbudowane radyjko, no i sam dzwięk z głośniczków jaki jest.
Mam b106 czyli bez radia i nie ogarniam odbioru połączeń przyciskami w rekawicach :( trzeba 2 naraz wcisnąć:(

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkomy

Post autor: Smerfciamajda »

gorghu pisze:Czy ktoś używa albo miał styczność z N-COM B901R ??
Szukam jakiś opinii jak to działa, jak się łączy z innymi interkomami, jak działa wbudowane radyjko, no i sam dzwięk z głośniczków jaki jest.
Nom, ja na kwiecień planuje zakup kompletu dla mnie i plecaka.

Czytałem w sieci dobre opinie.

Teraz N-com bazuje na technologii Sena.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”