Mój pierwszy DL

Tu przedstawiamy nasze motocykle
Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Pawian »

rcs1 pisze:
merc pisze:Ten dziwny dźwięk przy 5.5 tys. obrotów to gmole z przodu na łączeniu , tu gdzie jest ta tulejka.
Dzięki wielkie - tego potrzebowałem. Spróbuję coś z tym zrobić, pewnie jest jakiś patent.
U mnie to akuratnie też było to.
Rozwiązaniem okazało się lepsze wciśnięcie oringów gumowych do rurek gmoli, tak żeby tulejka nie miała luzu. I pomogło :)
Powodzenia!
Ocena: 5.88235%


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Voyager »

Przepraszam, czasami zbyt pochopnie stosuję skróty. Struna oczywiście ma rację. Pozwoliłem sobie zastosować te skróty, bo rcs1 napisał, że ma Bridgestone Trail Wing. Dla jasności:
TW - Bridgestone Trail Wing np. TW101, TW152, dobra trakcja w lekkim terenie, gorsze na drogę, konstrukcja sprzed 2005, nie najlepsze na zimno, wodę na asfalcie,
BW - Bridgestone Battle Wing, np BW501, BW502, niby następca TW, o wiele lepsza na asfalt, raczej 90 procent asfalt, na ciężkie enduroturystyki, konstrukcja sprzed 2008,
A40 - Bridgestone Battlax Adventure A40, następca BW, 90 procent asfalt, wyraźnie lepsza na mokro, trwalsza, na off tak jak BW, czyli średnio, konstrukcja już prawie współczesna bo sprzed 2015 roku, fabryczne na moim DL650XAL z 2018.
Jeszcze A41 - Bridgestone Battlax Adventure A41, następca A40, ma być we wszystkim od niej lepsza, świeża konstrukcja 2018, podobno odpowiednik Pirelli Scorpion Trail 2.
Wiem, że BW i A40 były/są stosowane jako fabryczne do DL. Między BW a A40 na asfalcie, w moim odczuciu, faktycznie bardzo duża różnica. IMO BW sprawia wrażenie w porównaniu z A40, że jest z plastiku, A40 po prostu się klei. Jak funguje A41 nie wiem, bo nie jeździłem, TW zresztą też nie.
Ocena: 5.88235%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: rcs1 »

Wielkie dzięki Voyager - świetna charakterystyka opon. Skorzystam przy zmianie; pewnie będę celował w Pirelli, ale kto wie.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Iżu »

rcs1 pisze: (..) Bardzo fajny sprzęt, bez wątpienia. Jego zalety zachwycają, a wady po prostu lubię.
Hej fajne i bardzo trafne podsumowanie, najważniejsze że zdajesz sobie sprawę z pewnych wad tego sprzętu i je zaakceptowałeś, mnie z tym zeszło sporo dłużej, odradzam jazdę testówkami innych firm, bo przez to zauroczenie do DL-a pryśnie jak mydlana bańka :lol:
Gratuluję szpeja, niech służy i bezpiecznie wozi Cię na koniec świata :D Piona
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Centrino »

@Iżu zachwycenie testówkami mija po zakupie. Chwilkę pojeździsz, wyjdą wady, serwis zdenerwuje i pryśnie mydlana bańka.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:@Iżu zachwycenie testówkami mija po zakupie. Chwilkę pojeździsz, wyjdą wady, serwis zdenerwuje i pryśnie mydlana bańka.
Centruś - no życie.. nawet jest takie powiedzenie wprawdzie odnosi się do puszek..
"Kierowca jest dwa razy zadowolony ze swojego samochodu, pierwszy raz jak go kupuje, drugi jak go sprzedaje" :lol:
ale chyba podobnie jest z motocyklami..
Jest ktoś chętny na zakup mojego DL-a z listopada 2016 pod koniec roku ? :D


Iżu

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: crimson »

Polecam motocykl @Iżu - najbardziej zadbany w Małopolsce :) - a może nawet w EU :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: RE: Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Centrino »

Iżu pisze:
Centrino pisze:@Iżu zachwycenie testówkami mija po zakupie. Chwilkę pojeździsz, wyjdą wady, serwis zdenerwuje i pryśnie mydlana bańka.
Centruś - no życie.. nawet jest takie powiedzenie wprawdzie odnosi się do puszek..
"Kierowca jest dwa razy zadowolony ze swojego samochodu, pierwszy raz jak go kupuje, drugi jak go sprzedaje" Obrazek
ale chyba podobnie jest z motocyklami..
Jest ktoś chętny na zakup mojego DL-a z listopada 2016 pod koniec roku ? :D
Trochę stary ale jak zrobisz dobra cenę to się zastanowię

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój pierwszy DL

Post autor: Iżu »

crimson pisze:Polecam motocykl @Iżu - najbardziej zadbany w Małopolsce :) - a może nawet w EU :)
Nieskromnie potwierdzę :mrgreen:


Iżu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Motocykle”