Zmiana kierownicy ?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Wloczykij
AM
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2018, 14:04

Zmiana kierownicy ?

Post autor: Wloczykij »

Witam, mam pytanie. Po ostatniej długiej trasie, w sumie pierwszej mojej konkretnej trasie (2300km) na tym motocyklu, odniosłem wrażenie że za bardzo leżę na kierownicy przez co strasznie cierpły mi nadgarstki. I tu mam pytanie do bardziej doświadczonego grona co zrobić ? Wymiana kierownicy na jakąś nieco wyższą niż seryjna, czy może lepiej coś pokombinować przy riserach ? Chciałbym mieć nieco bardziej prostą pozycje na motocyklu.

Ktoś działał w tym temacie ??

Dzięki za pomocne rady.


"...W zimie człowiek robi się strasznie stary..."

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana kierownicy ?

Post autor: Lord »

Risery zmieniaja całkowicie odczucia. do 30 mm wysokości nie będziesz musiał zmieniać przewodów hamulcowych wyższe inne ze zmiana kąta mogą wymusic wydłużenie przewodu hamulcowego. Do tego po podniesieniu możesz bardziej ja pochylic do siebie zmiana diametralna na plus.
Na forum pod hasłem Risery zanjdziesz wiele opini i propozycji


DL650A L8

Awatar użytkownika
Wloczykij
AM
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2018, 14:04

Re: Zmiana kierownicy ?

Post autor: Wloczykij »

Wielkie dzięki za pomocne info. Myślę że max 30mm i będę miał idealną pozycję.
I z wymianą prawie nie ma roboty :) Biorę się za lekturę o riserach.


"...W zimie człowiek robi się strasznie stary..."

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Zmiana kierownicy ?

Post autor: merc »

Ja mam risery , ale dalej przeszkadza mi to, że końce kierownicy są skierowane w stronę baku co wymusza wygiecie nadgarstkow.
Chyba będę się rozglądal za kierownicą , która ma proste końce.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Zmiana kierownicy ?

Post autor: Pyxis »

Kolega @merc poruszyl wazny temat kata wygiecia gripow w plaszczyzni poziomej. U mnie jest problem, bo mam nadgarski zbyt na zewnatrz. Jak Ci juz scierbna, to zmin pozycje dloni na manetkach. Zobaczysz, w ktora strone bedzie lepiej i kiedy krazenie wroci.
Na ten kat ulozenia nadgarstkow ma tez wplyw szerokosc samej kierownicy. Tutaj tez jest pole do drobnej modyfikacji. Kiera w 650AL2 ma 760mm. Odjecie po 20mm z kazdej strony daje bardzo ciekawe efekty. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”