wygodne podnóżki turystyczne?

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: motif »

a lepsze od fabrycznych do polecenia? słyszałem że oryginalne są aluminiowe i mogą pęknąć, więc może jakieś stalowe?
pewniej bym się czuł. Czysta turystyla szosowo/szutrowa - nie teren, czyli nie kolce i guma musi być.



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: Old Donkey »

motif pisze:słyszałem że oryginalne są aluminiowe i mogą pęknąć, więc może jakieś stalowe?
jak masz takie obawy to może te :
https://pivotpegz.com/collections/suzuki

są ze stali :
"they are formed ... using high strength aerospace grade stainless steel before being CNC machined and double heat treated ..."
https://pivotpegz.com/pages/strength-durability
motif pisze: guma musi być.
a jak guma musi być :P ;) :
https://pivotpegz.com/collections/spare ... pivot-pegz


ponoć przetrwały Dakkar ;
"I have now competed in the Dakar five times and for the last two Rallies I have been using Pivot Pegz"
https://pivotpegz.com/pages/darkar-rally-testimonial



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ponoć oryginały pękają... ponoć customy wytrzymują Dakar... a wszystko po to by mieć wymówkę, żeby kupić nowe :D


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: SimOn! »

motif pisze:a lepsze od fabrycznych do polecenia? słyszałem że oryginalne są aluminiowe i mogą pęknąć, więc może jakieś stalowe?
pewniej bym się czuł. Czysta turystyla szosowo/szutrowa - nie teren, czyli nie kolce i guma musi być.
Oryginały w życiu nie piękną! Zobacz ile modeli i "od zawsze" ma te same podnóżki. Suzuki to nie chinczyk.
Pękaly a i owszem ale podnóżki od SW-Motech.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: Old Donkey »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Ponoć oryginały pękają... ponoć customy wytrzymują Dakar... a wszystko po to by mieć wymówkę, żeby kupić nowe :D
i to jest święta prawda :D

ale jakbyście mieli ułożyć listę najbardziej potrzebnych dodatków do nowego gołego v stroma z salonu to co byście polecili ?
moja jest krótka :
1. gmole
2. barkbustery



Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 688
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: RE: Re: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: raduch85 »

Old Donkey pisze:
Grzechu (Kobyłka) pisze:Ponoć oryginały pękają... ponoć customy wytrzymują Dakar... a wszystko po to by mieć wymówkę, żeby kupić nowe :D
i to jest święta prawda :D

ale jakbyście mieli ułożyć listę najbardziej potrzebnych dodatków do nowego gołego v stroma z salonu to co byście polecili ?
moja jest krótka :
1. gmole
2. barkbustery
Ja bym zaczął od naklejek na zbiornik. Bo jednak szkoda porysowac zbiornik niedługo po wyjechaniu z salonu.

Yamaha xj600-->yamaha fzs 600-->DL 1000 xt 2018


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: RE: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: motif »

SimOn! pisze:Oryginały w życiu nie piękną! Zobacz ile modeli i "od zawsze" ma te same podnóżki. Suzuki to nie chinczyk.
Pękaly a i owszem ale podnóżki od SW-Motech.
no, chyba tu się mylisz. Zobacz na ten filmik, panowie złamali oryginalny podnóżek...

patrz @8:44




Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: wygodne podnóżki turystyczne?

Post autor: SimOn! »

motif pisze:
SimOn! pisze:Oryginały w życiu nie piękną! Zobacz ile modeli i "od zawsze" ma te same podnóżki. Suzuki to nie chinczyk.
Pękaly a i owszem ale podnóżki od SW-Motech.
no, chyba tu się mylisz. Zobacz na ten filmik, panowie złamali oryginalny podnóżek...

patrz @8:44


Hehehe no to chyba pierwszy taki przypadek w historii. :lol: Panowie "troszkę" męczyli motocykl. Nie wiadomo co się działo wcześniej (uderzenia w kamień przy paciakach itp.) A i nie wiadomo czy od nowej generacji Suzuki nie zaczęło oszczędzać na materiałach. Już koledzy na tylne ośki z plasteliny się skarżyli ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”