Ogłoszenie duszpasterskie

Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.

Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych


*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo :)

Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2186
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: JARON »

A ja zainstalowałem sobie tekstylne kufry GIVI na czas śmigania po zlotach. Centralny zrobił się zbyt zapakowany. A chciałem go uwolnić aby mieć gdzie kask schować. Poza tym chciałem zasłonić te dziury po kufrach bocznych.
Załączniki
20190717_145504.jpg
20190717_145449.jpg
20190717_145439.jpg
20190717_145420.jpg


Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Tags:

rcs1
A
Posty: 302
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

JARON pisze:A ja zainstalowałem sobie tekstylne kufry GIVI na czas śmigania po zlotach.
Posiadam takowe. Bardzo dobre są, jednakowoż idą na sprzedaż, gdyż wrogiem dobrych sakw są lepsze kufry. Przymierzam się do Kappa KGR 33 albo 46 litrów. Taki mam centralny i wizualnie będzie się komponowało.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2186
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: JARON »

A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.


Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

rcs1
A
Posty: 302
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

JARON pisze:A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.
To mam do Ciebie prośbę, żebyś mnie objaśnił, bo nie wiem jak to jest (nie miałem kufrów w DL-u). Rozumiem, że z uwagi na wydech stelaże kufrów bocznych do DL są asymetryczne - z prawej strony bardziej odstają? Tak więc aby uzyskać symetryczną całość, muszę mieć prawy kufer węższy, a lewy szerszy - czy tak?
Jeśli tak jest, to trochę psuje mi plan, bo chciałem mieć dwa kufry identyczne. A że zdjęć, które znalazłem w necie, wynika, że tak się nie da.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: pyra »

Da się, obniż komin.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2060
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

rcs1 pisze:
JARON pisze:A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.
To mam do Ciebie prośbę, żebyś mnie objaśnił, bo nie wiem jak to jest (nie miałem kufrów w DL-u). Rozumiem, że z uwagi na wydech stelaże kufrów bocznych do DL są asymetryczne - z prawej strony bardziej odstają? Tak więc aby uzyskać symetryczną całość, muszę mieć prawy kufer węższy, a lewy szerszy - czy tak?
Jeśli tak jest, to trochę psuje mi plan, bo chciałem mieć dwa kufry identyczne. A że zdjęć, które znalazłem w necie, wynika, że tak się nie da.
Zobacz jak to wygląda w moim, JARON ma to samo moto i kufry - DL 1000 L6 + kufry GIVI TRK 33. Jak widzisz montaż jest nad kominem i są symetrycznie ustawione.
20170511_193907.jpg
Ocena: 5.88235%


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Dziadek3H3M
A+B+C
Posty: 1162
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H3M »

Jaron, sakiewki bardzo ładne, tylko czy da się je zostawić na minutę bez nadzoru?
Ocena: 5.88235%


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2186
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: JARON »

DziadekH pisze:Jaron, sakiewki bardzo ładne, tylko czy da się je zostawić na minutę bez nadzoru?
Oczywiście ,że się da :-) Bez nadzoru można w sumie wszystko zostawić,tylko czy nóg nie dostanie,tego nie wie nikt ;-)
A tak serio to można zamknąć te sakwy na małe kłódeczki. One są zamykane na dwa suwaki zakończone oczkami które można spiąć. Jedynie co jest w nich źle wymyślone to pokrowce przeciwdeszczowe,które już miałem okazję wypróbować na zlocie w Godowie. 40 minut jazdy w deszczu,zaowocowało nabraniem wody właśnie do tych pokrowców. Efekt wył taki,że jak wróciłem do garażu to same kufry milutko taplały się w około 3-4 litrach wody z mułem drogowym. Porażka.


Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

rcs1
A
Posty: 302
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

Grzechu (Kobyłka) pisze: Zobacz jak to wygląda w moim, JARON ma to samo moto i kufry - DL 1000 L6 + kufry GIVI TRK 33. Jak widzisz montaż jest nad kominem i są symetrycznie ustawione.
U mnie w małym DL-u rocznik 2016 komin jest wyżej:
asymetria_01.png
Givi proponuje tu po prawej węższy kufer, po lewej szerszy:
asymetria_02.jpeg
asymetria_02.jpeg (34.42 KiB) Przejrzano 5814 razy
Tutaj z kolei przykładowy ktoś przysposobił dwa jednakowe kufry na asymetrycznym stelażu, ale przez to w obrysie ma z prawej strony szerzej niż z lewej (widać zwłaszcza po różnicy w odstępie od kierunkowskazów):
asymetria_03.jpeg
Pyra proponuje obniżyć komin, ale to byłaby spora ingerencja, raczej ostateczność.
Nie udało mi się znaleźć symetrycznego stelaża z mocowaniem monokey. Wygląda na to, że jedynym prawilnym rozwiązaniem jest asymetryczny stelaż i różne kufry - jeden szerszy, drugi węższy. Czyli coś, czego właśnie chciałem uniknąć.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2060
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Mój błąd, że nie zapytałem /doczytałem o którym modelu mowa.
Tak, w tej sytuacji albo próba obniżenia komina, albo asymetryczne kufry. Innej opcji chyba nie będzie.
Ocena: 5.88235%


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Dziadek3H3M
A+B+C
Posty: 1162
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H3M »

Jest jeszcze jedna opcja (myślę o niej ale jeszcze nie zrealizowałem) wymiana tłumika na mniejszy i lżejszy np. GPR (już mam) i robi się miejsce na przerobienie stelaża aby go zbliżyć do tłumika. Teraz można powiesić taki sam kufer jak z lewej strony zachowując symetrię. Kosztowna przeróbka dla kilku litrów pojemności więcej.
Jak wrócę za 3 dni do domu to zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda i dołączę do wpisu, jeśli jeszcze będę mógł go edytować. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Maarcel »

a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Dziadek3H3M
A+B+C
Posty: 1162
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H3M »

Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
U mnie to nie problem tylko fanaberia, lubię symetrię, moto lepiej wygląda no i większa pojemność na bagaż. ;)
Zerknij wyżej na zdjęcie kupra Grześka tzn. motoru Grześka, wygląda b. elegancko. :D
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 15:15 przez Dziadek3H3M, łącznie zmieniany 1 raz.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: pyra »

Gdzieś w necie :oops:.... widziałem poprzedni model z obniżonym kominem, trza szukać.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Maarcel »

pyra pisze:Gdzieś w necie :oops:.... widziałem poprzedni model z obniżonym kominem, trza szukać.
nie trza - proszę :)


Tylko błagam nie wypowiadaj się na temat samego filmu, bo może być różnie... ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Dziadek3H3M
A+B+C
Posty: 1162
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H3M »

Powiem tak film jest OK, ale przeróbka tłumika: "nie moja bajka" żeby było delikatnie. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

rcs1
A
Posty: 302
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

DziadekH pisze:Jest jeszcze jedna opcja (myślę o niej ale jeszcze nie zrealizowałem) wymiana tłumika na mniejszy i lżejszy np. GPR (już mam) i robi się miejsce na przerobienie stelaża aby go zbliżyć do tłumika. Teraz można powiesić taki sam kufer jak z lewej strony zachowując symetrię. Kosztowna przeróbka dla kilku litrów pojemności więcej.
Jak wrócę za 3 dni do domu to zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda i dołączę do wpisu, jeśli jeszcze będę mógł go edytować. ;)
O, ciekawa koncepcja, chociaż sporo roboty. No i tak, dość kosztowna. Pokaż jak będziesz miał zrobione.
Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Estetyka i pojemność. W dwa razy 46 litrów można upakować naprawdę dużo, a przy asymetrii będzie 46 litrów po lewej i 33 po prawej. Co prawda to też niemało, więc może niepotrzebnie kapryszę. Przemyślę jeszcze temat, ale wygląda na to, że przy takim rozwiązaniu zostanę.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - rozjaśniło mi się w głowie :D


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Maarcel »

rcs1 pisze:
Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Estetyka i pojemność. W dwa razy 46 litrów można upakować naprawdę dużo, a przy asymetrii będzie 46 litrów po lewej i 33 po prawej. Co prawda to też niemało, więc może niepotrzebnie kapryszę. Przemyślę jeszcze temat, ale wygląda na to, że przy takim rozwiązaniu zostanę.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - rozjaśniło mi się w głowie :D
Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrach ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Dziadek3H3M
A+B+C
Posty: 1162
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H3M »

Maarcel pisze:
rcs1 pisze:


Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrach ;)
A ja mam obawy że wysoko umieszczony centralny kufer i jeszcze załadowany "drugim motkiem" może być przyczyną fatalnego prowadzenia w zakrętach i gdy trzeba przepchać. Mam mały kufer a i tak jest prawie pusty z przeznaczeniem na kask.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

rcs1
A
Posty: 302
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: rcs1 »

Maarcel pisze: Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrach ;)
No a suszarka do włosów, prostownica, kilka par butów, walizka z podstawowymi kosmetykami, ulubiony kubek i filiżanka, najpotrzebniejsze przyprawy, deska do prasowania?:D


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”