Ogłoszenie duszpasterskie
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
A ja zainstalowałem sobie tekstylne kufry GIVI na czas śmigania po zlotach. Centralny zrobił się zbyt zapakowany. A chciałem go uwolnić aby mieć gdzie kask schować. Poza tym chciałem zasłonić te dziury po kufrach bocznych.
Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Tags:
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Posiadam takowe. Bardzo dobre są, jednakowoż idą na sprzedaż, gdyż wrogiem dobrych sakw są lepsze kufry. Przymierzam się do Kappa KGR 33 albo 46 litrów. Taki mam centralny i wizualnie będzie się komponowało.JARON pisze:A ja zainstalowałem sobie tekstylne kufry GIVI na czas śmigania po zlotach.
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.
Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
To mam do Ciebie prośbę, żebyś mnie objaśnił, bo nie wiem jak to jest (nie miałem kufrów w DL-u). Rozumiem, że z uwagi na wydech stelaże kufrów bocznych do DL są asymetryczne - z prawej strony bardziej odstają? Tak więc aby uzyskać symetryczną całość, muszę mieć prawy kufer węższy, a lewy szerszy - czy tak?JARON pisze:A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.
Jeśli tak jest, to trochę psuje mi plan, bo chciałem mieć dwa kufry identyczne. A że zdjęć, które znalazłem w necie, wynika, że tak się nie da.
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Da się, obniż komin.
Szerszeń DL 650A L7 - to już historia
- Grzechu (Kobyłka)
- A+B+C+D
- Posty: 2060
- Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
- Lokalizacja: Opole
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Zobacz jak to wygląda w moim, JARON ma to samo moto i kufry - DL 1000 L6 + kufry GIVI TRK 33. Jak widzisz montaż jest nad kominem i są symetrycznie ustawione.rcs1 pisze:To mam do Ciebie prośbę, żebyś mnie objaśnił, bo nie wiem jak to jest (nie miałem kufrów w DL-u). Rozumiem, że z uwagi na wydech stelaże kufrów bocznych do DL są asymetryczne - z prawej strony bardziej odstają? Tak więc aby uzyskać symetryczną całość, muszę mieć prawy kufer węższy, a lewy szerszy - czy tak?JARON pisze:A ja przeciwnie,tekstylne dokupiłem,bo na wyprawki dalsze ,mam komplet TRK. A te sakwy będą na co dzień. Z trzema kuframi sztywnymi, na co dzień nie mam potrzeby jeździć.
Jeśli tak jest, to trochę psuje mi plan, bo chciałem mieć dwa kufry identyczne. A że zdjęć, które znalazłem w necie, wynika, że tak się nie da.
- Ocena: 5.88235%
Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE
SP6AZE
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Jaron, sakiewki bardzo ładne, tylko czy da się je zostawić na minutę bez nadzoru?
- Ocena: 5.88235%
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Oczywiście ,że się daDziadekH pisze:Jaron, sakiewki bardzo ładne, tylko czy da się je zostawić na minutę bez nadzoru?
A tak serio to można zamknąć te sakwy na małe kłódeczki. One są zamykane na dwa suwaki zakończone oczkami które można spiąć. Jedynie co jest w nich źle wymyślone to pokrowce przeciwdeszczowe,które już miałem okazję wypróbować na zlocie w Godowie. 40 minut jazdy w deszczu,zaowocowało nabraniem wody właśnie do tych pokrowców. Efekt wył taki,że jak wróciłem do garażu to same kufry milutko taplały się w około 3-4 litrach wody z mułem drogowym. Porażka.
Ogar205>CZ175>MZ250 z koszem>JunakM10>ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>CRS250> IMPERIALE400+RE HIMALAYAN 452
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
U mnie w małym DL-u rocznik 2016 komin jest wyżej: Givi proponuje tu po prawej węższy kufer, po lewej szerszy: Tutaj z kolei przykładowy ktoś przysposobił dwa jednakowe kufry na asymetrycznym stelażu, ale przez to w obrysie ma z prawej strony szerzej niż z lewej (widać zwłaszcza po różnicy w odstępie od kierunkowskazów): Pyra proponuje obniżyć komin, ale to byłaby spora ingerencja, raczej ostateczność.Grzechu (Kobyłka) pisze: Zobacz jak to wygląda w moim, JARON ma to samo moto i kufry - DL 1000 L6 + kufry GIVI TRK 33. Jak widzisz montaż jest nad kominem i są symetrycznie ustawione.
Nie udało mi się znaleźć symetrycznego stelaża z mocowaniem monokey. Wygląda na to, że jedynym prawilnym rozwiązaniem jest asymetryczny stelaż i różne kufry - jeden szerszy, drugi węższy. Czyli coś, czego właśnie chciałem uniknąć.
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
- Grzechu (Kobyłka)
- A+B+C+D
- Posty: 2060
- Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
- Lokalizacja: Opole
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Mój błąd, że nie zapytałem /doczytałem o którym modelu mowa.
Tak, w tej sytuacji albo próba obniżenia komina, albo asymetryczne kufry. Innej opcji chyba nie będzie.
Tak, w tej sytuacji albo próba obniżenia komina, albo asymetryczne kufry. Innej opcji chyba nie będzie.
- Ocena: 5.88235%
Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE
SP6AZE
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Jest jeszcze jedna opcja (myślę o niej ale jeszcze nie zrealizowałem) wymiana tłumika na mniejszy i lżejszy np. GPR (już mam) i robi się miejsce na przerobienie stelaża aby go zbliżyć do tłumika. Teraz można powiesić taki sam kufer jak z lewej strony zachowując symetrię. Kosztowna przeróbka dla kilku litrów pojemności więcej.
Jak wrócę za 3 dni do domu to zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda i dołączę do wpisu, jeśli jeszcze będę mógł go edytować.
Jak wrócę za 3 dni do domu to zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda i dołączę do wpisu, jeśli jeszcze będę mógł go edytować.
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Suzuki DL 650 V-Strom 2012
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
U mnie to nie problem tylko fanaberia, lubię symetrię, moto lepiej wygląda no i większa pojemność na bagaż.Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Zerknij wyżej na zdjęcie kupra Grześka tzn. motoru Grześka, wygląda b. elegancko.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 15:15 przez Dziadek3H3M, łącznie zmieniany 1 raz.
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Gdzieś w necie
.... widziałem poprzedni model z obniżonym kominem, trza szukać.
Szerszeń DL 650A L7 - to już historia
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
nie trza - proszępyra pisze:Gdzieś w necie.... widziałem poprzedni model z obniżonym kominem, trza szukać.
Tylko błagam nie wypowiadaj się na temat samego filmu, bo może być różnie...
Suzuki DL 650 V-Strom 2012
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Powiem tak film jest OK, ale przeróbka tłumika: "nie moja bajka" żeby było delikatnie. 
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
O, ciekawa koncepcja, chociaż sporo roboty. No i tak, dość kosztowna. Pokaż jak będziesz miał zrobione.DziadekH pisze:Jest jeszcze jedna opcja (myślę o niej ale jeszcze nie zrealizowałem) wymiana tłumika na mniejszy i lżejszy np. GPR (już mam) i robi się miejsce na przerobienie stelaża aby go zbliżyć do tłumika. Teraz można powiesić taki sam kufer jak z lewej strony zachowując symetrię. Kosztowna przeróbka dla kilku litrów pojemności więcej.
Jak wrócę za 3 dni do domu to zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda i dołączę do wpisu, jeśli jeszcze będę mógł go edytować.
Estetyka i pojemność. W dwa razy 46 litrów można upakować naprawdę dużo, a przy asymetrii będzie 46 litrów po lewej i 33 po prawej. Co prawda to też niemało, więc może niepotrzebnie kapryszę. Przemyślę jeszcze temat, ale wygląda na to, że przy takim rozwiązaniu zostanę.Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - rozjaśniło mi się w głowie
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrachrcs1 pisze:Estetyka i pojemność. W dwa razy 46 litrów można upakować naprawdę dużo, a przy asymetrii będzie 46 litrów po lewej i 33 po prawej. Co prawda to też niemało, więc może niepotrzebnie kapryszę. Przemyślę jeszcze temat, ale wygląda na to, że przy takim rozwiązaniu zostanę.Maarcel pisze:a na czym polega problem, że bronisz się przed dwoma różnymi ?
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - rozjaśniło mi się w głowie
Suzuki DL 650 V-Strom 2012
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
A ja mam obawy że wysoko umieszczony centralny kufer i jeszcze załadowany "drugim motkiem" może być przyczyną fatalnego prowadzenia w zakrętach i gdy trzeba przepchać. Mam mały kufer a i tak jest prawie pusty z przeznaczeniem na kask.Maarcel pisze:rcs1 pisze:
Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrach
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
No a suszarka do włosów, prostownica, kilka par butów, walizka z podstawowymi kosmetykami, ulubiony kubek i filiżanka, najpotrzebniejsze przyprawy, deska do prasowania?:DMaarcel pisze: Chłopaku, jak dorzucisz centralny 52 l. to masz drugi motocykl w częściach w tych kufrach
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7