Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Michaił
AM
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:51

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Michaił »

Nie mam porównania co do jakości... zakładam iż 1 przegląd po 1 tyś nie ma większych różnic.
Cena. Region Śląsk lub Małopolska.
DOS TOROS 1 przegląd v strom 250 790 zł
SUZI MOTO Czechowice 814zl
M&M Kraków 415zl.

Czy to jest normalne ? czy to nie jest ździerstwo?
Przegląd samochodu w ASO to 500 zł.
A to ledwo motorek.



Tags:

wojlys
A1
Posty: 23
Rejestracja: 20 lip 2017, 10:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: wojlys »

Motocykl niestety kosztuje, ceny ustalane są od roboczo-godziny plus obłożenie w danym terminie - przynajmniej ja tak to "rozumuje" - mogę sie mylić.
Osobiście korzystałem usług z Dos Toros oraz SUZI Moto do serwisowania mojego cyklopa 650 (przeglady 1kkm, 12kkm i 24kkm) i o ile w obu przpadkach co do jakości wykonanej usługi nie mam prawa mieć zastrzeżeń to ogólnym rozrachunku Suzi wyszło mnie najtaniej i tam pewnie wróce na początku przyszłego sezonu przy przebiegu 36 kkm.

EDIT: Oczywiście ceny części, do których ASO mają dostęp też jest ważnym czynnikiem wpływającym na cene.


--
Wojtek

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bojaco »

Współczesny motocykl to takie ciasno spakowane auto na dwóch kółkach. Tolerancja na dokładność wykonania czynności mniejsza niźli w aucie, a ryzyko babola większe. Wyszkolenie pracowników kosztuje, przyrządy, narzędzia również. Mnie także bolą ceny w serwisach ale gdy jestem na drodze chcę mieć pewność, że maszyna jest OK i czyjeś partactwo mnie nie zabije. I tyle w temacie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

motokrzys
A1
Posty: 79
Rejestracja: 07 lip 2019, 09:32

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: motokrzys »

We Wrocławiu a właściwie w Dlugołęce zapłaciłem za pierwszy przegląd 720zl (dl 1000) oczywiście z olejem i filtrem. Ale czytając opinie o różnych serwisach to moja największa radość była jak zobaczylem że nic nie popsuli, zajechalem do domu sprawdziłem czy nie zapomnieli czegoś dokrecic i jak sprawdziłem że wszystko ok dalej jeżdżę spokojnie...
Ocena: 5.88235%


DL 1000 (2019)

Michaił
AM
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:51

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Michaił »

Ok. Tylko skąd tak duże różnice w cenie przeglądu pomiędzy ASO?
W Częstochowie 370.zł
Czechowice 814zl
Kraków okolo 400
Myślę że po prostu bogatszy region, więcej motocykli więc ceny adekwatne. Po prostu ekonomia popyt podaż... Wycieczka do KRK na przegląd była ciekawa.
Tylko dlaczego w Krk taniej..przecież tam jeszcze więcej dwóch kółek i potencjalnie bogatszych klientów...



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Pawian »

Z tego co kojarzę, to w Krakowie obecny autoryzowany serwis jest stosunkowo nowy - około roku - i bardzo możliwe, że jest to forma promocji.
Wcześniej (czyt. w poprzednim ASO) z tego, co kojarzę po wpisach na forum, sam nie byłem, ceny były bardziej "ogólnopolskie" ;)


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bojaco »

Nie mam pojęcia i też jestem ciekaw. Czy zakres czynności tak sam, czy może coś robią ekstra? Czy używają oryginalnych podzespołów, czy zamienników? W sytuacji gdyby we wskazanych miejscach robiono to samo na tym samym, to faktycznie, pytanie o różnice w cenach jest intrygujące. Osobiście wolałbym rzecz jasna zapłacić mniej, skoro płacę za to samo.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: motif »

szuwarek pisze:Nie mam pojęcia i też jestem ciekaw. Czy zakres czynności tak sam, czy może coś robią ekstra? Czy używają oryginalnych podzespołów, czy zamienników? W sytuacji gdyby we wskazanych miejscach robiono to samo na tym samym, to faktycznie, pytanie o różnice w cenach jest intrygujące. Osobiście wolałbym rzecz jasna zapłacić mniej, skoro płacę za to samo.
robią cos extra? :mrgreen: używaja zamienników? :mrgreen:

pierwszy przegląd to zmiana oleju i sprawdzenie/dokręcenie śrub, może jeszcze sprawdzenie luzu na sprzęgle itp.
W praktyce to tylko zmiana oleju, wiem bo lata temu po przeglądzie musiałem sobie dokręcić kilka śrub w hondzie.
Suma sumarum płaci się tylko za pieczątkę w książce serwisowej.



Pmatach
AM
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 15:32

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Pmatach »

Koszt serwisu po 1k km w Kielcach - 500 zł, stolica to już 700. Materiały czyli olej i filtr te same w obydwu przypadkach



Syrop
AM
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2020, 16:48

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Syrop »

Przegląd gwarancyjny po 12000 w małym DL-u (XT) ceny kształtują się tak na dzień 10.07.2020
- W-wa przy Puławskiej >1500 brutto
- W-wa Suzuki Duust - Koszt przeglądu 1270,00 złotych brutto. (termin ok 2 tyg)
- Częstochowa - przeglad po 12 tys km 590zł plus koszt materiałów (termin ok 2 tyg)
- Moto-Moto SUZUKI KYMCO Łódź - nowy ASO i tam będę robił (termin czwartek) - "taki przegląd na 12.000km kosztuje 1.141zł - to cena serwisu i materiałów łącznie brutto"

Co będzie? Zobaczymy.
Liczę, że świeży serwis się postara ;)



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: kaloryferarz »

Odpuść ASO. Wyrokiem trybunału sprawiedliwości UE (czy czegoś takiego) korzystanie z usług ASO nie jest obowiązkowe do utrzymania gwarancji producenta. Ja byłem po pierwszym tysiącu i żałuję. Nigdy więcej moja noga w ASO nie postanie.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Maarcel »

Dokręcenie szprych gratis
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Colto »

Wynika z tego, że ASO jest tylko dla tych bez szprych

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Syrop
AM
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2020, 16:48

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Syrop »

ten zapis nie dotyczy moto.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: prebenny »

Jak najbardziej dotyczy.

W serwisie Hondy (Karlik) robili mi gwarancyjny przegląd KTMa. Serwis Triumpha (Moto44) oferuje przeglądy gwarancyjne w sumie każdej marki motocykli.


null

Syrop
AM
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2020, 16:48

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Syrop »

,,Według Polskiego kodeksu o ruchu drogowym „pojazd silnikowy” definiowany jest jako: – pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;

Według Prawa Unijnego zaś „pojazd silnikowy” oznacza pojazd z własnym napędem, przeznaczony do wykorzystywania na drogach publicznych, wyposażony w co najmniej trzy koła;

Ta niejasność powoduje, iż większość producentów/importerów korzysta z tego iż prawo Unijne jest prawem nadrzędnym w stosunku do prawa Polskiego i wymaga serwisowania w ASO."

Ja nie zbiednieję i jeszcze ten jeden raz zrobię u nich.
W razie czego nie będę później czekał 3 lat na sprawę w sądzie.
Wszystko dobrze jak się nic nie dzieje, a jak przychodzi do wzięcia za coś odpowiedzialności to nigdy nie ma winnych.



gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: gaily »

W czerwcu robiłem 1 przegląd 1050XT po 1k w Dos Toros Tychy, faktura już u księgowej ale odkopałem w historii płatności - 704zł.



Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: PiotrEm »

W-wa przy Puławskiej 23.06.2020, DL650XT po 1000 km: uszczelka, filtr oleju i olej, przegląd - 719 zł brutto.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Lord »

Już teraz ma ASO głęboko w , ponieważ minęła gwarancja ale niestety fakt faktem dzięki stempelką wymieniłem zbiornik i wydech na gwarancji reszta jest kwestią wyliczenia różnicy kosztów ASO po za ASO


DL650A L8

AzzogPlugawy
A2
Posty: 244
Rejestracja: 13 kwie 2019, 15:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: AzzogPlugawy »

Rzeszów WMW, DL 1000, przegląd po 24000 km - 1600 zł brutto, przegląd, świece, uszczelki, olej, płyn chłodniczy, regulacja zaworów


V-STROM 1000 :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”