Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: haqqax »

W innym temacie ktoś kiedyś polecał sakwy producenta Red Mamut - był to komentarz do pomysłu zakupu drogich sakw przypinanych na klik do stelaża.
Od tamtej pory patrze na U-Bag tej firmy: http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/u-bag-red-mamut-2/
Tani nie jest, ale podoba mi się konstrukcja, wygląda na wygodny i bardzo fajnie, że nie nie wymaga stelaża. Ale dręczy mnie pytanie, czy można go przytroczyć tak, żeby zostało miejsce dla pasażerki i dało się jeździć tak we dwójkę? Ma ktoś z Was coś takiego albo widział i wie? Wydaje mi się, że nie będzie z tym miejsca dla drugiej osoby, ale może się mylę?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: Old Donkey »

nie mam zielonego pojęcia ale wrzucę ten filmik, bo Pavlin poleca polski produkt, rogala od 21brothers
http://www.21brothers.eu

posłuchaj jego komentarza na temat możliwości podróżowania we dwoje, dla mnie bezcenny (ok.5:15) :lol:



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: motif »

zależy jak go zamontujesz ale generalnie rogal robi za pasażera więc nie jest to idealne rozwiązanie do jazdy z pasażerka.
Chyba że bardzo chuda ;)



haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: haqqax »

Dzięki za wypowiedzi. Filmik Pavlina widziałem już wcześniej, ale on właściwie jeździ sam, a swojego rogala jeśli nie kocha to przynajmniej lubi i pewnie przedstawia jego zalety z nadmiernym entuzjazmem :-) Patrząc na niego na motorku też jakoś nie byłem przekonany. Koleżanka w pracy która jeździła z chłopakiem na VStromie też jest zdania, że raczej będzie za mało miejsca.
No nic, przed nami zima, nie ma pośpiechu z decyzją. Może pojawią się jakieś dodatkowe filmiki albo znajdę gdzieś te torby fizycznie w sklepie.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: Maarcel »

haqqax pisze:Od tamtej pory patrze na U-Bag tej firmy: http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/u-bag-red-mamut-2/
Tani nie jest, ale podoba mi się konstrukcja, wygląda na wygodny i bardzo fajnie, że nie nie wymaga stelaża. Ale dręczy mnie pytanie, czy można go przytroczyć tak, żeby zostało miejsce dla pasażerki i dało się jeździć tak we dwójkę? Ma ktoś z Was coś takiego albo widział i wie? Wydaje mi się, że nie będzie z tym miejsca dla drugiej osoby, ale może się mylę?
Jak kupisz i zamontujesz to chętnie zobaczę.
Też myślę o miękkim bagażu z boku ...


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: haqqax »

Nie wiadomo jak szybko się zdecyduję na zakup. W końcu kupię, podobają mi się te sakwy, a miękki bagaż uważam za praktyczniejszy, tylko nie podoba mi się wiązanie i odwiązywanie pasków. Do sakw potrzebny jest stelaż, ale trzeba odkręcić od niego bolce, co utrudnia szybką wymiane kuferków na sakwy i odwrotnie. W wygodną jazdę we dwójkę z u-bagiem raczej nie wierzę, za mało miejsca.

Ostatecznie kupiłem kuferki trk33, bo się je szybko przypina, nie są jakieś wielkie i można uchylać w nich wieczko. Myślę, że są praktyczne. Na sakwy jako dodatek do kuferków trochę brak kasy, szczególnie że warto by może jakoś użyć istniejącego systemu przed dalszą rozbudową.

Gdyby sakwy nie wymagały modyfikacji stelaża, to miałbym większą motywację.

A Ty Maarcel, jak planujesz ogarniać wykręcanie bolców ze stelaża? Rezygnujesz zupełnie z kufrów na rzecz sakw? Będziesz wkręcał i wykręcał te bolce przy przejsciach z kuferkó na sakwy i odwrotnie? Czy po prostu zostawisz i niech się wbijają w materiał sakwy?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: Maarcel »

haqqax pisze:Nie wiadomo jak szybko się zdecyduję na zakup. W końcu kupię, podobają mi się te sakwy, a miękki bagaż uważam za praktyczniejszy, tylko nie podoba mi się wiązanie i odwiązywanie pasków. Do sakw potrzebny jest stelaż, ale trzeba odkręcić od niego bolce, co utrudnia szybką wymiane kuferków na sakwy i odwrotnie. W wygodną jazdę we dwójkę z u-bagiem raczej nie wierzę, za mało miejsca.

Ostatecznie kupiłem kuferki trk33, bo się je szybko przypina, nie są jakieś wielkie i można uchylać w nich wieczko. Myślę, że są praktyczne. Na sakwy jako dodatek do kuferków trochę brak kasy, szczególnie że warto by może jakoś użyć istniejącego systemu przed dalszą rozbudową.

Gdyby sakwy nie wymagały modyfikacji stelaża, to miałbym większą motywację.

A Ty Maarcel, jak planujesz ogarniać wykręcanie bolców ze stelaża? Rezygnujesz zupełnie z kufrów na rzecz sakw? Będziesz wkręcał i wykręcał te bolce przy przejsciach z kuferkó na sakwy i odwrotnie? Czy po prostu zostawisz i niech się wbijają w materiał sakwy?
Nie uważam żeby to była jakaś przeszkoda - zamieniasz w ciągu dnia kufry na sakwy? ;) Te kilka razy w roku można to zrobić.
Ewentualnie poszukać plastikowych / gumowych kapturków na śruby i przypasować
Co do kufrów bocznych - nie przewiduję, nie mam takiej potrzeby.
Sakwy rozważam jako ewentualną dodatkową pojemność do kufra centralnego i torby na tylne siedzenie. Z uwagi na nawierzchnię tam gdzie chciałbym się wybrać i potencjalne wywrotki wolę miękki bagaż. Z urwanym kufrem ciężko coś zrobić ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy z rogalem/u-bagiem da się jeździć z pasażerką?

Post autor: prebenny »

Ze złamaną nogą też ;)


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”