Moto Tent V2

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Moto Tent V2

Post autor: Wojt »

Czy ktoś z Was posiada już ten namiot ? Jeśli tak to co może o nim powiedzieć ? Idea jest naprawdę super. Cena zaporowa :-) . Odpowiedników brak. Trzeba będzie chyba ruszyć skarbonkę i zakupić ten domek dla moto i motórzysty :-) .

https://www.lonerider-motorcycle.com/pr ... t-mototent

Załączniki
MotoTent V2.PNG
MotoTent V2.PNG (229.22 KiB) Przejrzano 5842 razy



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Moto Tent V2

Post autor: Old Donkey »

Mam ten namiot. Dla mnie kryterium wyboru była możliwość stania wewnątrz. W przedsionku spokojnie można stać, przebrać się, zjeść posiłek czy prowadzić mniej lub bardziej bujne życie towarzyskie ;) Łatwo i szybko się rozkłada i składa. Ściany dają wiele różnych możliwości otwarcia, w upale to się przydaje, nie musisz kupować https://www.lonerider-motorcycle.com/co ... awning-kit wystarczy trochę linki i jak jest do czego podwiązać możesz zrobić całkiem sporą zacienioną przestrzeń. Ulewę wygodnie przeczekasz w zamkniętym przedsionku. Moto zazwyczaj stoi na zewnątrz, no chyba że zostawiam na campingu i idę zwiedzać, wtedy wjeżdżam do środka coby nie kusić.

Wada dla mnie to objętość. Zakładałem, że wszystkie graty zmieszczę wewnątrz 3 kufrów, bez żadnych dopinek, tool-boksów, kibelrur czy tank bagów. Namiot się nie mieści w kufrze wożę za plecami przytroczonego 4 taśmami parcianymi, muszę dokupić jakieś „szybkie” klamry.
Tak to wygląda :
mt.jpg
mt.jpg (163.22 KiB) Przejrzano 5814 razy
PS. Jedna ze szpilek „aircraft grade aluminium pegs” w kontakcie z bieszczadzkim podłożem wygięła się jak ogon mojego kundla :(

Z alternatyw masz np. Redvertz Atacama, Solo
https://redverz.com/atacama/
https://redverz.com/motorcycle-tents/solo/
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto Tent V2

Post autor: Centrino »

Ja widzę, że ten namiot ma wadę konstrukcyjną. Ma 4 wyjścia ale żadnego wejścia :)
Ocena: 11.76471%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Moto Tent V2

Post autor: Wojt »

Dzięki. Wszystko jasne. Wiedziałem że złożony jest dość długi i że będzie opierał się na kufrach. Jednak jak jeździ się samemu ( ja tak ) , to można jeszcze pokombinować. Poza tym nie trzeba często tankować, to i nie ma potrzeby zaglądać do kufrów. Ja obecnie na Indianie jak śmigam to 200 km z hakiem i szukam pompy :(. Średnie spalanie z IRL do PL to 7,3 l/100km. Byłoby większe. Ale staram się nie kolekcjonować mandatów i tylko( przeważnie ) w D jeżdżę jak pojebany :-) .
Tych daszków nie chcę , zamienników też nie. Trzeba będzie rozwalić tę skarbonkę i kupić sobie taki namiot. Idealne na moto wyprawy w teren..
Ps - nie trzeba będzie go już maskować :-)
Załączniki
m70.jpg
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Moto Tent V2

Post autor: Old Donkey »

Wojt pisze:nie trzeba często tankować, to i nie ma potrzeby zaglądać do kufrów
generalnie to prawda ale na autostradzie z 3 kuframi i namiotem jak Ci się będzie śpieszyć ;) to można się zdziwić, 650 pije jak smok
żeby nie być gołosłownym moje tankowania z 1 dnia na autostradzie a wyjeżdżałem z domu z bakiem zalanym na full :
paliwo.jpg
Wojt pisze:Tych daszków nie chcę , zamienników też nie
nie jestem pewien czy się dobrze zrozumieliśmy, te daszki to ściany namiotu, podnosisz je i jak masz kawałek linki to wiążesz np. do drzewa :)
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Moto Tent V2

Post autor: Wojt »

nie jestem pewien czy się dobrze zrozumieliśmy, te daszki to ściany namiotu, podnosisz je i jak masz kawałek linki to wiążesz np. do drzewa
He,he,he. No tak. Daszki są częścią namiotu. Linkę mogę kupić w metalowym za śmieszne pieniądze. Nie kupię tylko tych tyczek i drzew :-) . Ale spoko. Masz rację. Dodatkowe linki się przydadzą i nawet nie muszę iść znów do sklepu bo mam takie z innych wypraw. Wystarczy się tylko inteligentnie "rozbić" :-) , chodzi mi o te drzewa i będzie daszek. Normalnie prywatny domek a garażem i tarasem w środku dzikiej Polskiej puszczy :-)
Załączniki
n70.jpg



Awatar użytkownika
askryptor
A1
Posty: 86
Rejestracja: 25 kwie 2019, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Moto Tent V2

Post autor: askryptor »

Może do tego by wlazł?
https://www.obelink.pl/coleman-tasman-3.html

Jednak nie, V-strom ma 2285 mm, namiot 2000 mm.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Moto Tent V2

Post autor: Wojt »

askryptor pisze:Może do tego by wlazł?
https://www.obelink.pl/coleman-tasman-3.html

Jednak nie, V-strom ma 2285 mm, namiot 2000 mm.
Trochę za ciasno. Motocykle mają przeważnie długość od około 2,20 do 2,40 .... A V-Strom 650 - 2,29 cm .
Nie wejdzie :(



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moto Tent V2

Post autor: Maarcel »

A tak poważnie.
Po co Ci ten namiot na motocykl? To pytanie na serio.

Maarcel


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Moto Tent V2

Post autor: Antyks »

Maarcel pisze:A tak poważnie.
Po co Ci ten namiot na motocykl? To pytanie na serio.

Maarcel
Bo motocykl śpi grzecznie w namiocie, a kierownik pod gołym niebem na legowisku z gałązek i mchu :)
A skoro przed ślubem razem się nie da.. czego nie robi się dla miłości swego życia :)

ps. Ciekawe czy myślicie też o jakimś śpiworku dla Suzi. Nie zapomnijcie dać choć maty grzejne na oponki :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Moto Tent V2

Post autor: Struna »

Maarcel pisze: Po co Ci ten namiot na motocykl? To pytanie na serio.
Maarcel
Może lubi brąchać opary beny ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Moto Tent V2

Post autor: Wojt »

To nie jest namiot dla motóra :-) . To jest " dom z garażem " jakich w świecie wiele. Moto Tent V2 mieści : Motocyklistę oraz jego dziewczynę no może być też Motocyklistkę i jej chłopaka :-). Mieści także motocykl. Chroni go przed wścibskimi gapiami ( potencjalny złodziej ) oraz przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
Czy moto śmierdzi ? Nie sądzę :-) Czasy gaźnikowców gdzie było czuć woń paliwa już minęły.
Załączniki
MotoTent V2.PNG
MotoTent V2.PNG (229.22 KiB) Przejrzano 5652 razy



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Moto Tent V2

Post autor: Smerfciamajda »

Pytanie tylko czy wygodne jest wychodzenie z namiotu i potykanie się o moto stojące w przedsionku? Sam namiot z przedsionkiem wysokim jest fajnym pomysłem ale wstwianie tam motonga wygląda na chwyt marketingowy w celu wepchniecia go grupie docelowej za znacznie zawyżoną kwotę.

To również sugeruje marka motocykla umieszczonego w folderze.
Japońce nie potrzebują namiotu a świetnie sypiają pod pokrowcem za 50zl no ale Beemka ma swoje prawa...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moto Tent V2

Post autor: Maarcel »

W sedno.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Moto Tent V2

Post autor: Old Donkey »

Smerfciamajda pisze: Japońce nie potrzebują namiotu a świetnie sypiają pod pokrowcem za 50zl
a ruskie to nawet na lodzie swietnie spia ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”